Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:47 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:47

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 72
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:223 82 39 36 16 17 10 23
- voturi pentru (DA):68 2 1 35 16 - - 14
- voturi împotrivă (NU):144 79 38 - - 17 9 1
- abțineri:11 1 - 1 - - 1 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD NU
38. Burciu Cristina PNL NU
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calotă Florică Ică PNL NU
41. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
43. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chira Claudiu-Martin - DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD NU
48. Ciofu Cătălina PNL NU
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL NU
53. Cozma Adrian-Felician PNL NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
57. Crîstici Ognean Minoritati NU
58. Crușoveanu Marian PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR NU
60. Csoma Botond UDMR NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dancă Ionel - DA
64. Dămureanu Ringo AUR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Feodor Silviu Minoritati NU
76. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
77. Florea Daniel - NU
78. Florea Oana-Consuela PSD NU
79. Floroiu Ionel PSD NU
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Gál Károly UDMR NU
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
86. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
87. Giugea Nicolae - DA
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gliga Dumitrița PSD NU
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
93. Gudu Michael PNL NU
94. Hajdu Gábor UDMR NU
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
98. Huțu Alexandra PSD NU
99. Ilie Victor USR DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ionescu George - DA
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
105. Kelemen Attila UDMR NU
106. Kiss János PNL NU
107. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
108. Könczei Csaba UDMR NU
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
110. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
111. Lasca Mihai Ioan - DA
112. Lazăr Ion-Marian USR DA
113. Lazăr Teodor USR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
115. Longher Ghervazen Minoritati NU
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
118. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
119. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
120. Macovei Silviu Nicu PSD NU
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
122. Mang Ioan PSD NU
123. Manta Claudiu PSD NU
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
125. Mărculescu Dumitru PNL NU
126. Miftode Marius-Andrei USR DA
127. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
128. Miklós Zoltán UDMR NU
129. Mina Marian PSD NU
130. Miruță Radu-Dinel USR DA
131. Mitrea Dumitrina AUR DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
133. Molnar Radu-Iulian USR DA
134. Morar Olivia-Diana PNL NU
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
136. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
137. Munteanu Remus PSD NU
138. Murariu Oana USR Abținere
139. Mușoiu Ștefan PSD NU
140. Nacov Gheorghe Minoritati NU
141. Nagy Szabolcs UDMR NU
142. Năcuță Sorin PNL NU
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
145. Neagu Denisa-Elena USR DA
146. Neață Eugen PSD NU
147. Nechita Aurel PSD NU
148. Niță Nicu PSD NU
149. Orban Ludovic - DA
150. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
151. Özmen Oana-Marciana PNL NU
152. Paladi George-Adrian PSD NU
153. Paraschiv Rodica PSD NU
154. Pavelescu Nicolae PSD NU
155. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
157. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
158. Plăiașu Gabriel - DA
159. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
161. Popescu Dan-Cristian PSD NU
162. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
163. Predescu Ana-Loredana PSD NU
164. Presură Alexandra PSD NU
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Prunean Alin-Costel - Abținere
168. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL NU
171. Roman Nicolae - DA
172. Rujan Dumitru PNL NU
173. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
174. Salan Viorel PSD NU
175. Sandu Viorica PSD NU
176. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
177. Scripnic Lilian AUR DA
178. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Stancu Ionel Minoritati NU
181. Stănescu Vetuța PNL NU
182. Stoian Maria PNL NU
183. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
184. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
185. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
186. Szabó Ödön UDMR NU
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
188. Șerban Gianina AUR DA
189. Șimon Gheorghe PSD NU
190. Șișcu George PNL NU
191. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
192. Șoldan Gheorghe PSD NU
193. Șoptică Costel PNL NU
194. Ștefan Ion - DA
195. Tanasă Dan AUR DA
196. Tănase Antonel - DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
198. Tătaru Nelu PNL NU
199. Terente Eugen USR DA
200. Thellmann Christine PNL DA
201. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
202. Tobă Francisc - DA
203. Toda Daniel-Liviu - Abținere
204. Todosiu Beniamin USR DA
205. Toma Ilie PSD NU
206. Trăilă Cristina PNL NU
207. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
208. Tudorache Daniel PSD Abținere
209. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
210. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
211. Tușa Adriana Diana PSD NU
212. Țachianu Marian PSD NU
213. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
214. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
216. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
217. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
218. Volosatîi Boris AUR DA
219. Vulpescu Ioan PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zakarias Zoltán UDMR NU
222. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 15:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro