Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:56

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 84
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:229 85 42 35 19 15 10 23
- voturi pentru (DA):54 1 - 35 1 - - 17
- voturi împotrivă (NU):152 84 42 - - 15 10 1
- abțineri:23 - - - 18 - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Aelenei Dănuț - Abținere
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR Abținere
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benedek Zacharie UDMR NU
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chelaru Mircia AUR Abținere
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR DA
51. Ciubuc Ciprian - Abținere
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Constantin Daniel PNL NU
55. Cozma Adrian-Felician PNL NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristea Andi-Lucian PSD NU
58. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
59. Crîstici Ognean Minoritati NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dancă Ionel - DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD NU
66. Drancă Andrei-Iulian USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Enachi Raisa AUR Abținere
71. Farago Petru UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Feodor Silviu Minoritati NU
75. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
90. Gliga Dumitrița PSD NU
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
93. Grosaru Andi-Gabriel - NU
94. Gudu Michael PNL NU
95. Hajdu Gábor UDMR NU
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
99. Huțu Alexandra PSD NU
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
101. Ichim Cristian-Paul - Abținere
102. Ilie Victor USR DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
104. Intotero Natalia-Elena PSD NU
105. Ionescu George - DA
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
108. Kelemen Attila UDMR NU
109. Kiss János PNL NU
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
111. Könczei Csaba UDMR NU
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
113. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
114. Lasca Mihai Ioan - DA
115. Lazăr Ion-Marian USR DA
116. Lazăr Teodor USR DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
118. Longher Ghervazen Minoritati NU
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
121. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
122. Lupu Andrei-Răzvan - DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD NU
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
125. Mang Ioan PSD NU
126. Manta Claudiu PSD NU
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
128. Mărculescu Dumitru PNL NU
129. Miftode Marius-Andrei USR DA
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
132. Miklós Zoltán UDMR NU
133. Mina Marian PSD NU
134. Miruță Radu-Dinel USR DA
135. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
136. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
137. Molnar Radu-Iulian USR DA
138. Morar Olivia-Diana PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
140. Murariu Oana USR DA
141. Mușoiu Ștefan PSD NU
142. Nacov Gheorghe Minoritati NU
143. Nagy Vasile AUR Abținere
144. Nassar Rodica PSD NU
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
147. Neagu Denisa-Elena USR DA
148. Neață Eugen PSD NU
149. Nechita Aurel PSD NU
150. Niță Nicu PSD NU
151. Orban Ludovic - DA
152. Oteșanu Daniela PSD NU
153. Özmen Oana-Marciana PNL NU
154. Paladi George-Adrian PSD NU
155. Panait Radu USR DA
156. Paraschiv Rodica PSD NU
157. Pavelescu Nicolae PSD NU
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
160. Piper-Savu Florin PSD NU
161. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
162. Plăiașu Gabriel - DA
163. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
164. Pop Darius AUR Abținere
165. Popa Radu Mihai PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
167. Popescu Dan-Cristian PSD NU
168. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
169. Predescu Ana-Loredana PSD NU
170. Presură Alexandra PSD NU
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
172. Prună Cristina-Mădălina USR DA
173. Prunean Alin-Costel - DA
174. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
175. Rizea Cristina Camelia - DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL NU
178. Rujan Dumitru PNL NU
179. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
180. Salan Viorel PSD NU
181. Sandu Viorica PSD NU
182. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
183. Scripnic Lilian AUR Abținere
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Solomon Adrian PSD NU
186. Stancu Ionel Minoritati NU
187. Stancu Paul PSD NU
188. Stănescu Vetuța PNL NU
189. Stoian Maria PNL NU
190. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
192. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
193. Szabó Ödön UDMR NU
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
195. Șerban Gianina AUR DA
196. Șimon Gheorghe PSD NU
197. Șișcu George PNL NU
198. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
199. Șoldan Gheorghe PSD NU
200. Șoptică Costel PNL NU
201. Ștefan Ion - DA
202. Tanasă Dan AUR Abținere
203. Tănase Antonel - DA
204. Tătaru Nelu PNL NU
205. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
206. Terente Eugen USR DA
207. Thellmann Christine PNL NU
208. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
209. Tobă Francisc - DA
210. Toda Daniel-Liviu - DA
211. Todosiu Beniamin USR DA
212. Toma Ilie PSD NU
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
215. Tudorache Daniel PSD NU
216. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
217. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
218. Turcan Raluca PNL NU
219. Tușa Adriana Diana PSD NU
220. Țachianu Marian PSD NU
221. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
224. Volosatîi Boris AUR Abținere
225. Vulpescu Ioan PSD NU
226. Weber Mihai PSD NU
227. Zakarias Zoltán UDMR NU
228. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 19:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro