Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:04 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:04

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 180
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:214 79 39 34 19 16 9 18
- voturi pentru (DA):24 2 - - 19 - - 3
- voturi împotrivă (NU):142 77 39 - - 16 9 1
- abțineri:48 - - 34 - - - 14
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Aelenei Dănuț - Abținere
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
14. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barbu Costel PNL NU
19. Barna Ilie Dan USR Abținere
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD NU
23. Bende Sándor UDMR NU
24. Benedek Zacharie UDMR NU
25. Berescu Monica-Elena USR Abținere
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
27. Bîrcă Constantin PSD NU
28. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
29. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
30. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Burciu Cristina PNL NU
38. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
40. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
43. Chira Claudiu-Martin - Abținere
44. Chirilă Virgil Alin PSD NU
45. Ciofu Cătălina PNL NU
46. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
47. Ciubuc Ciprian - Abținere
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
52. Crușoveanu Marian PNL NU
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Damian Romulus-Marius PSD NU
57. Dancă Ionel - Abținere
58. Dămureanu Ringo AUR DA
59. Dehelean Silviu USR Abținere
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
63. Dunava Costel Neculai PSD NU
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Fălcoi Nicu USR Abținere
68. Feodor Silviu Minoritati NU
69. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
70. Florea Daniel - NU
71. Florea Oana-Consuela PSD NU
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Furtună Mirela PSD NU
74. Gál Károly UDMR NU
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
77. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
78. Gheorghiu Bogdan PNL NU
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
80. Giurgiu Adrian USR Abținere
81. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
82. Gliga Dumitrița PSD NU
83. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
84. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
85. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
86. Gudu Michael PNL NU
87. Hajdu Gábor UDMR NU
88. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
91. Huțu Alexandra PSD NU
92. Ichim Cristian-Paul - Abținere
93. Ilie Victor USR Abținere
94. Intotero Natalia-Elena PSD NU
95. Ionescu George - Abținere
96. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
97. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
98. Kelemen Attila UDMR NU
99. Kiss János PNL NU
100. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
101. Könczei Csaba UDMR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
103. Lasca Mihai Ioan - DA
104. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
105. Lazăr Teodor USR Abținere
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Longher Ghervazen Minoritati NU
108. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
109. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
110. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD NU
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
113. Mang Ioan PSD NU
114. Manta Claudiu PSD NU
115. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
116. Mărculescu Dumitru PNL NU
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
119. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
120. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
122. Miklós Zoltán UDMR NU
123. Mina Marian PSD NU
124. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
125. Mitrea Dumitrina AUR DA
126. Moisin Radu-Marin PNL NU
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
129. Morar Olivia-Diana PNL NU
130. Munteanu Remus PSD NU
131. Murariu Oana USR Abținere
132. Mușoiu Ștefan PSD NU
133. Nacov Gheorghe Minoritati NU
134. Nagy Szabolcs UDMR NU
135. Nagy Vasile AUR DA
136. Nassar Rodica PSD NU
137. Năcuță Sorin PNL NU
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
139. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
140. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
141. Neață Eugen PSD NU
142. Nechita Aurel PSD NU
143. Niță Nicu PSD NU
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
145. Oteșanu Daniela PSD NU
146. Özmen Oana-Marciana PNL NU
147. Paladi George-Adrian PSD NU
148. Panait Radu USR Abținere
149. Paraschiv Rodica PSD NU
150. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
152. Piper-Savu Florin PSD NU
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
154. Plăiașu Gabriel - Abținere
155. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
156. Popa Radu Mihai PSD NU
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
158. Popescu Dan-Cristian PSD NU
159. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
160. Predescu Ana-Loredana PSD NU
161. Presură Alexandra PSD NU
162. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
164. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
165. Rizea Cristina Camelia - Abținere
166. Rujan Dumitru PNL NU
167. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
168. Salan Viorel PSD NU
169. Sandu Viorica PSD NU
170. Scripnic Lilian AUR DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
172. Stancu Ionel Minoritati NU
173. Stancu Paul PSD NU
174. Stănescu Vetuța PNL NU
175. Stoian Maria PNL NU
176. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
177. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
178. Szabó Ödön UDMR NU
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
180. Șerban Gianina AUR DA
181. Șimon Gheorghe PSD NU
182. Șișcu George PNL NU
183. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
184. Șoldan Gheorghe PSD NU
185. Șoptică Costel PNL NU
186. Ștefan Ion - DA
187. Tanasă Dan AUR DA
188. Tănase Antonel - Abținere
189. Tătaru Nelu PNL NU
190. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
191. Terente Eugen USR Abținere
192. Thellmann Christine PNL NU
193. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
194. Tobă Francisc - DA
195. Toda Daniel-Liviu - Abținere
196. Todosiu Beniamin USR Abținere
197. Toma Ilie PSD NU
198. Trăilă Cristina PNL NU
199. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
200. Tudorache Daniel PSD NU
201. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
202. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
203. Turcan Raluca PNL NU
204. Țachianu Marian PSD NU
205. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
206. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
207. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
208. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
209. Volosatîi Boris AUR DA
210. Vulpescu Ioan PSD NU
211. Weber Mihai PSD NU
212. Zakarias Zoltán UDMR NU
213. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 19:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro