Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:05

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 189
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 86 38 34 20 16 9 22
- voturi pentru (DA):57 - - 31 20 2 - 4
- voturi împotrivă (NU):148 84 38 2 - 14 9 1
- abțineri:20 2 - 1 - - - 17
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR NU
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Damian Romulus-Marius PSD NU
61. Dancă Ionel - Abținere
62. Dămureanu Ringo AUR DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD NU
65. Drancă Andrei-Iulian USR DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
67. Dunava Costel Neculai PSD NU
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Fălcoi Nicu USR DA
71. Feodor Silviu Minoritati NU
72. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
73. Florea Daniel - NU
74. Florea Oana-Consuela PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
77. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Gál Károly UDMR NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gheba Daniel-Sorin USR DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
86. Giurgiu Adrian USR DA
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
88. Gliga Dumitrița PSD NU
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
92. Gudu Michael PNL NU
93. Hajdu Gábor UDMR NU
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
97. Huțu Alexandra PSD NU
98. Ichim Cristian-Paul - Abținere
99. Intotero Natalia-Elena PSD NU
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ionescu George - Abținere
102. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
103. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
104. Kelemen Attila UDMR NU
105. Kiss János PNL NU
106. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
107. Könczei Csaba UDMR NU
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
109. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
110. Lasca Mihai Ioan - DA
111. Lazăr Ion-Marian USR DA
112. Lazăr Teodor USR DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
114. Longher Ghervazen Minoritati NU
115. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
116. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
117. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
118. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
119. Macovei Silviu Nicu PSD NU
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
121. Mang Ioan PSD NU
122. Manta Claudiu PSD NU
123. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
124. Mărculescu Dumitru PNL NU
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
127. Miftode Marius-Andrei USR DA
128. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
130. Miklós Zoltán UDMR NU
131. Mina Marian PSD NU
132. Miruță Radu-Dinel USR DA
133. Mitrea Dumitrina AUR DA
134. Moisin Radu-Marin PNL NU
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Molnar Radu-Iulian USR DA
137. Morar Olivia-Diana PNL NU
138. Munteanu Remus PSD NU
139. Murariu Oana USR NU
140. Mușoiu Ștefan PSD NU
141. Nacov Gheorghe Minoritati NU
142. Nagy Szabolcs UDMR NU
143. Nagy Vasile AUR DA
144. Nassar Rodica PSD NU
145. Năcuță Sorin PNL NU
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
148. Neagu Denisa-Elena USR DA
149. Neață Eugen PSD NU
150. Nechita Aurel PSD NU
151. Niță Nicu PSD NU
152. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
153. Oteșanu Daniela PSD NU
154. Özmen Oana-Marciana PNL NU
155. Paladi George-Adrian PSD NU
156. Panait Radu USR DA
157. Paraschiv Rodica PSD NU
158. Pavelescu Nicolae PSD NU
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
161. Piper-Savu Florin PSD NU
162. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
163. Plăiașu Gabriel - Abținere
164. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
165. Pop Darius AUR DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
167. Popescu Dan-Cristian PSD NU
168. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
169. Predescu Ana-Loredana PSD NU
170. Presură Alexandra PSD NU
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
172. Prună Cristina-Mădălina USR DA
173. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
174. Rizea Cristina Camelia - Abținere
175. Roman Nicolae - Abținere
176. Rujan Dumitru PNL NU
177. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
178. Salan Viorel PSD NU
179. Sandu Viorica PSD NU
180. Scripnic Lilian AUR DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Stancu Ionel Minoritati NU
183. Stancu Paul PSD NU
184. Stoian Maria PNL NU
185. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
186. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
187. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
188. Szabó Ödön UDMR NU
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
190. Șerban Gianina AUR DA
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL NU
193. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
194. Șoldan Gheorghe PSD NU
195. Șoptică Costel PNL NU
196. Ștefan Ion - DA
197. Tanasă Dan AUR DA
198. Tănase Antonel - Abținere
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Tătaru Nelu PNL NU
201. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
202. Terente Eugen USR DA
203. Thellmann Christine PNL NU
204. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
205. Tobă Francisc - DA
206. Toda Daniel-Liviu - Abținere
207. Todosiu Beniamin USR DA
208. Toma Ilie PSD NU
209. Trăilă Cristina PNL NU
210. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
211. Tudorache Daniel PSD NU
212. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
213. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Țachianu Marian PSD NU
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
217. Țoiu Oana-Silvia USR DA
218. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
219. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
220. Volosatîi Boris AUR DA
221. Vulpescu Ioan PSD NU
222. Weber Mihai PSD NU
223. Zakarias Zoltán UDMR NU
224. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 15:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro