Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:06

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 237
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 88 38 36 18 16 8 22
- voturi pentru (DA):61 - - 36 18 1 - 6
- voturi împotrivă (NU):147 86 38 - - 15 8 -
- abțineri:18 2 - - - - - 16
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR DA
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
57. Crușoveanu Marian PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR NU
59. Csoma Botond UDMR NU
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Damian Romulus-Marius PSD NU
62. Dancă Ionel - Abținere
63. Dămureanu Ringo AUR DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD NU
66. Drancă Andrei-Iulian USR DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Enachi Raisa AUR DA
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Feodor Silviu Minoritati NU
73. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
74. Florea Daniel - DA
75. Florea Oana-Consuela PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
78. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Giurgiu Adrian USR DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
89. Gliga Dumitrița PSD NU
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
93. Gudu Michael PNL NU
94. Hajdu Gábor UDMR DA
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
98. Huțu Alexandra PSD NU
99. Ichim Cristian-Paul - Abținere
100. Ilie Victor USR DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ionescu George - Abținere
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
106. Kelemen Attila UDMR NU
107. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
108. Könczei Csaba UDMR NU
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
110. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
111. Lasca Mihai Ioan - DA
112. Lazăr Ion-Marian USR DA
113. Lazăr Teodor USR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
115. Longher Ghervazen Minoritati NU
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
118. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
119. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
120. Macovei Silviu Nicu PSD NU
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
122. Mang Ioan PSD NU
123. Manta Claudiu PSD NU
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
125. Mărculescu Dumitru PNL NU
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
128. Miftode Marius-Andrei USR DA
129. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
131. Miklós Zoltán UDMR NU
132. Mina Marian PSD NU
133. Miruță Radu-Dinel USR DA
134. Mitrea Dumitrina AUR DA
135. Moisin Radu-Marin PNL NU
136. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
137. Molnar Radu-Iulian USR DA
138. Morar Olivia-Diana PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
140. Munteanu Remus PSD NU
141. Murariu Oana USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD NU
143. Nacov Gheorghe Minoritati NU
144. Nagy Szabolcs UDMR NU
145. Nagy Vasile AUR DA
146. Nassar Rodica PSD NU
147. Năcuță Sorin PNL NU
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
150. Neagu Denisa-Elena USR DA
151. Neață Eugen PSD NU
152. Nechita Aurel PSD NU
153. Niță Nicu PSD NU
154. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
155. Oteșanu Daniela PSD NU
156. Özmen Oana-Marciana PNL NU
157. Paladi George-Adrian PSD NU
158. Panait Radu USR DA
159. Paraschiv Rodica PSD NU
160. Pavelescu Nicolae PSD NU
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
163. Piper-Savu Florin PSD NU
164. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
165. Plăiașu Gabriel - Abținere
166. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
167. Pop Darius AUR DA
168. Popa Radu Mihai PSD Abținere
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
170. Popescu Dan-Cristian PSD NU
171. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
172. Predescu Ana-Loredana PSD NU
173. Presură Alexandra PSD NU
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
177. Rizea Cristina Camelia - Abținere
178. Roman Nicolae - Abținere
179. Rujan Dumitru PNL NU
180. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
181. Salan Viorel PSD NU
182. Sandu Viorica PSD NU
183. Scripnic Lilian AUR DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Simonis Alfred - Robert PSD NU
186. Stancu Paul PSD NU
187. Stoian Maria PNL NU
188. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
189. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
190. Szabó Ödön UDMR NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șerban Gianina AUR DA
193. Șimon Gheorghe PSD NU
194. Șișcu George PNL NU
195. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
196. Șoldan Gheorghe PSD NU
197. Șoptică Costel PNL NU
198. Ștefan Ion - DA
199. Tanasă Dan AUR DA
200. Tănase Antonel - Abținere
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
202. Tătaru Nelu PNL NU
203. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
204. Terente Eugen USR DA
205. Thellmann Christine PNL NU
206. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
207. Tobă Francisc - DA
208. Toda Daniel-Liviu - Abținere
209. Todosiu Beniamin USR DA
210. Toma Ilie PSD NU
211. Trăilă Cristina PNL NU
212. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
213. Tudorache Daniel PSD NU
214. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
215. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
216. Turcan Raluca PNL NU
217. Țachianu Marian PSD NU
218. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
219. Țoiu Oana-Silvia USR DA
220. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
221. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
222. Vulpescu Ioan PSD NU
223. Weber Mihai PSD NU
224. Zakarias Zoltán UDMR NU
225. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 13:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro