Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:12 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:12

Subiect vot: Amendamentele respinse, cu exceptia celor sustinute in plen.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:243 89 43 38 22 16 10 25
- voturi pentru (DA):64 - - 38 22 - - 4
- voturi împotrivă (NU):159 88 43 - - 16 10 2
- abțineri:20 1 - - - - - 19
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benedek Zacharie UDMR NU
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD NU
41. Burciu Cristina PNL NU
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
46. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chira Claudiu-Martin - Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD NU
51. Ciofu Cătălina PNL NU
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Coarnă Dumitru - DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Cristea Andi-Lucian PSD NU
59. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
60. Crîstici Ognean Minoritati NU
61. Crușoveanu Marian PNL NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR NU
63. Csoma Botond UDMR NU
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Damian Romulus-Marius PSD NU
66. Dancă Ionel - Abținere
67. Dămureanu Ringo AUR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD NU
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
73. Dunava Costel Neculai PSD NU
74. Enachi Raisa AUR DA
75. Farago Petru UDMR NU
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Feodor Silviu Minoritati NU
79. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
80. Florea Daniel - NU
81. Florea Oana-Consuela PSD NU
82. Floroiu Ionel PSD NU
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
86. Furtună Mirela PSD NU
87. Gál Károly UDMR NU
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD NU
91. Gheba Daniel-Sorin USR DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
94. Giurgiu Adrian USR DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
96. Gliga Dumitrița PSD NU
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - NU
100. Gudu Michael PNL NU
101. Hajdu Gábor UDMR NU
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
105. Huțu Alexandra PSD NU
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
107. Ichim Cristian-Paul - Abținere
108. Ilie Victor USR DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
110. Intotero Natalia-Elena PSD NU
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George - Abținere
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR NU
116. Kiss János PNL NU
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
118. Könczei Csaba UDMR NU
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
120. Lasca Mihai Ioan - DA
121. Lazăr Ion-Marian USR DA
122. Lazăr Teodor USR DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
124. Longher Ghervazen Minoritati NU
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
127. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
128. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
129. Macovei Silviu Nicu PSD NU
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
132. Mang Ioan PSD NU
133. Manta Claudiu PSD NU
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
135. Mărculescu Dumitru PNL NU
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
141. Miklós Zoltán UDMR NU
142. Mina Marian PSD NU
143. Miruță Radu-Dinel USR DA
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Moisin Radu-Marin PNL NU
146. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
147. Molnar Radu-Iulian USR DA
148. Morar Olivia-Diana PNL NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Munteanu Remus PSD NU
151. Murariu Oana USR DA
152. Mușoiu Ștefan PSD NU
153. Nacov Gheorghe Minoritati NU
154. Nagy Szabolcs UDMR NU
155. Nagy Vasile AUR DA
156. Nassar Rodica PSD NU
157. Năcuță Sorin PNL NU
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
160. Neagu Denisa-Elena USR DA
161. Neață Eugen PSD NU
162. Nechita Aurel PSD NU
163. Niță Nicu PSD NU
164. Orban Ludovic - Abținere
165. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
166. Oteșanu Daniela PSD NU
167. Özmen Oana-Marciana PNL NU
168. Paladi George-Adrian PSD NU
169. Panait Radu USR DA
170. Paraschiv Rodica PSD NU
171. Pavelescu Nicolae PSD NU
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
174. Piper-Savu Florin PSD NU
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
176. Plăiașu Gabriel - Abținere
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
178. Pop Darius AUR DA
179. Popa Radu Mihai PSD NU
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
181. Popescu Dan-Cristian PSD NU
182. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
183. Predescu Ana-Loredana PSD NU
184. Presură Alexandra PSD NU
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
188. Rizea Cristina Camelia - Abținere
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL NU
191. Roman Nicolae - Abținere
192. Rujan Dumitru PNL NU
193. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
194. Salan Viorel PSD NU
195. Sandu Viorica PSD NU
196. Scripnic Lilian AUR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD NU
199. Stancu Paul PSD NU
200. Stănescu Vetuța PNL NU
201. Stângă George-Cătălin PNL NU
202. Stoian Maria PNL NU
203. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
204. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
205. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
206. Szabó Ödön UDMR NU
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
208. Șerban Gianina AUR DA
209. Șimon Gheorghe PSD NU
210. Șișcu George PNL NU
211. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
212. Șoldan Gheorghe PSD NU
213. Șoptică Costel PNL NU
214. Ștefan Ion - Abținere
215. Tanasă Dan AUR DA
216. Tănase Antonel - Abținere
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
218. Tătaru Nelu PNL NU
219. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
220. Terente Eugen USR DA
221. Thellmann Christine PNL NU
222. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
223. Tobă Francisc - DA
224. Toda Daniel-Liviu - Abținere
225. Todosiu Beniamin USR DA
226. Toma Ilie PSD NU
227. Trăilă Cristina PNL NU
228. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
229. Tudorache Daniel PSD NU
230. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
231. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
232. Turcan Raluca PNL NU
233. Țachianu Marian PSD NU
234. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
235. Țoiu Oana-Silvia USR DA
236. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
237. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
238. Volosatîi Boris AUR DA
239. Vulpescu Ioan PSD NU
240. Weber Mihai PSD NU
241. Zakarias Zoltán UDMR NU
242. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 13:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro