Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 442/2022 privind Consiliul Superior al Magistraturii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 97 57 38 23 17 16 27
- voturi pentru (DA):191 96 57 1 2 17 16 2
- voturi împotrivă (NU):83 1 - 37 21 - - 24
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Badiu Georgel AUR NU
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR NU
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR NU
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad - NU
34. Berescu Monica-Elena USR NU
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR NU
38. Bola Bogdan-Alexandru - NU
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR NU
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - NU
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chira Claudiu-Martin - NU
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR NU
61. Ciubuc Ciprian - NU
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - NU
64. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel - NU
74. Dămureanu Ringo AUR NU
75. Dehelean Silviu USR NU
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR NU
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR NU
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR NU
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel - DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR NU
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Giugea Nicolae - NU
105. Giurgiu Adrian USR NU
106. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel - DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul - NU
123. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
124. Ilie Victor USR NU
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR NU
128. Ionescu George - NU
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lasca Mihai Ioan - NU
137. Lazăr Ion-Marian USR NU
138. Lazăr Teodor USR NU
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan - NU
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Mang Ioan PSD DA
149. Manta Claudiu PSD DA
150. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Miftode Marius-Andrei USR NU
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR NU
160. Mitrea Dumitrina AUR NU
161. Moisin Radu-Marin PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR NU
164. Morar Olivia-Diana PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
166. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
167. Munteanu Remus PSD DA
168. Murariu Oana USR NU
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nacov Gheorghe Minoritati DA
171. Nagy Szabolcs UDMR DA
172. Nagy Vasile AUR NU
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Năcuță Sorin PNL DA
175. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
176. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
177. Neagu Denisa-Elena USR NU
178. Neață Eugen PSD DA
179. Nechita Aurel PSD DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Orban Ludovic - NU
182. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Özmen Oana-Marciana PNL DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Panait Radu USR NU
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Pecingină Gheorghe PNL DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel - NU
195. Polak Tudor PNL DA
196. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
197. Pop Darius AUR DA
198. Popa Alexandru PNL DA
199. Popa Radu Mihai PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Popica Eduard-Andrei PSD DA
204. Predescu Ana-Loredana PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR NU
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
210. Rizea Cristina Camelia - NU
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
212. Roman Nicolae - NU
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Sas Lóránt-Zoltan - NU
218. Scripnic Lilian AUR NU
219. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stancu Paul PSD DA
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
230. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șerban Gianina AUR NU
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Șovăială Constantin - NU
242. Ștefan Ion - NU
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR NU
245. Tănase Antonel - Abținere
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR NU
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Tobă Francisc - NU
253. Toda Daniel-Liviu - NU
254. Todosiu Beniamin USR DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
260. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Țachianu Marian PSD DA
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
265. Țoiu Oana-Silvia USR NU
266. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
270. Volosatîi Boris AUR NU
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 14:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro