Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 664/2019 privind protecția consumatorilor împotriva dobânzilor excesive
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 99 61 38 23 19 16 27
- voturi pentru (DA):256 99 60 38 - 19 16 24
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 - 1 - - 2
- abțineri:23 - - - 22 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR Abținere
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad - DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR Abținere
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel - DA
77. Dămureanu Ringo AUR Abținere
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR Abținere
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel - DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru AUR Abținere
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gheba Daniel-Sorin USR DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Giugea Nicolae - DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul - DA
127. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
128. Ilie Victor USR DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George - DA
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
135. Kelemen Attila UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lasca Mihai Ioan - DA
143. Lazăr Ion-Marian USR DA
144. Lazăr Teodor USR DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan - DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Miruță Radu-Dinel USR DA
166. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR DA
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR DA
176. Mușoiu Ștefan PSD DA
177. Nacov Gheorghe Minoritati DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nagy Vasile AUR Abținere
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
183. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
184. Neagu Denisa-Elena USR DA
185. Neață Eugen PSD DA
186. Nechita Aurel PSD DA
187. Niță Nicu PSD DA
188. Orban Ludovic - DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Özmen Oana-Marciana PNL DA
192. Paladi George-Adrian PSD DA
193. Panait Radu USR DA
194. Paraschiv Rodica PSD DA
195. Pavelescu Nicolae PSD DA
196. Pecingină Gheorghe PNL DA
197. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Piper-Savu Florin PSD DA
200. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
201. Plăiașu Gabriel - DA
202. Polak Tudor PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
204. Pop Darius AUR Abținere
205. Popa Alexandru PNL DA
206. Popa Radu Mihai PSD DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PSD DA
209. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
210. Popica Eduard-Andrei PSD DA
211. Predescu Ana-Loredana PSD DA
212. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
213. Presură Alexandra PSD DA
214. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
215. Prună Cristina-Mădălina USR DA
216. Prunean Alin-Costel - DA
217. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
218. Rizea Cristina Camelia - DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Nicolae - NU
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rujan Dumitru PNL DA
224. Salan Viorel PSD DA
225. Sandu Viorica PSD DA
226. Sas Lóránt-Zoltan - DA
227. Scripnic Lilian AUR Abținere
228. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stancu Ionel Minoritati DA
233. Stancu Paul PSD DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Vetuța PNL DA
236. Stângă George-Cătălin PNL DA
237. Stoian Maria PNL DA
238. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
239. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
240. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șandru Cosmin PNL DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șerban Gianina AUR Abținere
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
249. Șoldan Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tanasă Dan AUR Abținere
253. Tănase Antonel - DA
254. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
255. Tătaru Nelu PNL DA
256. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
257. Terente Eugen USR DA
258. Thellmann Christine PNL DA
259. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
260. Tobă Francisc - DA
261. Toda Daniel-Liviu - DA
262. Todosiu Beniamin USR DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
268. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Țachianu Marian PSD DA
272. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
273. Țoiu Oana-Silvia USR DA
274. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Volosatîi Boris AUR Abținere
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zakarias Zoltán UDMR DA
282. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 14:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro