Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 527/2018 privind stimularea achiziționării de cărți și cărți în format electronic, necesare pentru elevi, în învățământul preuniversitar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 99 61 37 23 19 16 28
- voturi pentru (DA):179 98 59 1 - - 13 8
- voturi împotrivă (NU):79 - - 35 23 - 2 19
- abțineri:25 1 2 1 - 19 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Badiu Georgel AUR NU
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR NU
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR NU
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR Abținere
32. Benedek Zacharie UDMR Abținere
33. Benga Tudor - Vlad - NU
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR NU
38. Bola Bogdan-Alexandru - DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR NU
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - NU
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chira Claudiu-Martin - NU
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
61. Ciubuc Ciprian - NU
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - NU
64. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
72. Csoma Botond UDMR Abținere
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel - NU
76. Dămureanu Ringo AUR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR NU
80. Drulă Cătălin USR NU
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR NU
86. Farago Petru UDMR Abținere
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR NU
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel - NU
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru AUR NU
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR Abținere
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR NU
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Giurgiu Adrian USR NU
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR Abținere
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Horga Maria-Gabriela PNL DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
120. Huțu Alexandra PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul - NU
125. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
126. Ilie Victor USR NU
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR NU
130. Ionescu George - DA
131. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
132. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
133. Kelemen Attila UDMR Abținere
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR Abținere
137. Könczei Csaba UDMR Abținere
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
139. Ladányi László-Zsolt UDMR Abținere
140. Lasca Mihai Ioan - NU
141. Lazăr Ion-Marian USR NU
142. Lazăr Teodor USR NU
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan - NU
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
152. Mang Ioan PSD DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Miftode Marius-Andrei USR NU
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR Abținere
162. Mina Marian PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR NU
164. Mitrea Dumitrina AUR NU
165. Moisin Radu-Marin PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Molnar Ervin PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian USR NU
169. Morar Olivia-Diana PNL DA
170. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
171. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
172. Munteanu Remus PSD DA
173. Murariu Oana USR DA
174. Mușoiu Ștefan PSD DA
175. Nacov Gheorghe Minoritati DA
176. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
177. Nagy Vasile AUR NU
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR NU
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Orban Ludovic - DA
187. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Özmen Oana-Marciana PNL DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Panait Radu USR NU
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pavelescu Nicolae PSD DA
194. Pecingină Gheorghe PNL DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Piper-Savu Florin PSD DA
198. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
199. Plăiașu Gabriel - DA
200. Polak Tudor PNL DA
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
202. Pop Darius AUR NU
203. Popa Alexandru PNL DA
204. Popa Radu Mihai PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PSD DA
207. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
208. Popica Eduard-Andrei PSD DA
209. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR NU
214. Prunean Alin-Costel - NU
215. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
216. Rizea Cristina Camelia - NU
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Nicolae - NU
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rujan Dumitru PNL DA
222. Salan Viorel PSD DA
223. Sandu Viorica PSD DA
224. Sas Lóránt-Zoltan - NU
225. Scripnic Lilian AUR NU
226. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
227. Seres Dénes UDMR Abținere
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stângă George-Cătălin PNL DA
235. Stoian Maria PNL Abținere
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
238. Stoica Ștefan-Bucur PNL Abținere
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR Abținere
241. Șandru Cosmin PNL DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șerban Gianina AUR NU
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
247. Șoldan Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șovăială Constantin - DA
250. Ștefan Ion - NU
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tanasă Dan AUR NU
253. Tănase Antonel - DA
254. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
255. Tătaru Nelu PNL DA
256. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
257. Terente Eugen USR NU
258. Thellmann Christine PNL DA
259. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
260. Tobă Francisc - NU
261. Toda Daniel-Liviu - NU
262. Todosiu Beniamin USR NU
263. Toma Ilie PSD DA
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
268. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Țachianu Marian PSD DA
272. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
273. Țoiu Oana-Silvia USR NU
274. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
276. Vexler Silviu Minoritati NU
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Volosatîi Boris AUR NU
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
282. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 15:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro