Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 296/2018 pentru completarea art.257 din Legea nr.286/2009 privind Codul penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:282 99 61 37 23 18 16 28
- voturi pentru (DA):275 99 61 37 23 18 16 21
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad - DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin - DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Ciubuc Ciprian - Abținere
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coarnă Dumitru - Abținere
63. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel - DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel - DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru AUR DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Giugea Nicolae - DA
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel - -
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul - DA
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George - DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - Abținere
142. Lazăr Ion-Marian USR DA
143. Lazăr Teodor USR DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan - DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Mang Ioan PSD DA
154. Manta Claudiu PSD DA
155. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Miftode Marius-Andrei USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR DA
165. Mitrea Dumitrina AUR DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Orban Ludovic - DA
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Özmen Oana-Marciana PNL DA
191. Paladi George-Adrian PSD DA
192. Panait Radu USR DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pavelescu Nicolae PSD DA
195. Pecingină Gheorghe PNL DA
196. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Piper-Savu Florin PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
200. Plăiașu Gabriel - DA
201. Polak Tudor PNL DA
202. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
203. Pop Darius AUR DA
204. Popa Alexandru PNL DA
205. Popa Radu Mihai PSD DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PSD DA
208. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
209. Popica Eduard-Andrei PSD DA
210. Predescu Ana-Loredana PSD DA
211. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
212. Presură Alexandra PSD DA
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR DA
215. Prunean Alin-Costel - DA
216. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
217. Rizea Cristina Camelia - DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Nicolae - Abținere
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rujan Dumitru PNL DA
223. Salan Viorel PSD DA
224. Sandu Viorica PSD DA
225. Sas Lóránt-Zoltan - DA
226. Scripnic Lilian AUR DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stancu Paul PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Vetuța PNL DA
235. Stângă George-Cătălin PNL DA
236. Stoian Maria PNL DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șerban Gianina AUR DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
247. Șoldan Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Ștefan Ion - DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tanasă Dan AUR DA
252. Tănase Antonel - DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Tătaru Nelu PNL DA
255. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
256. Terente Eugen USR DA
257. Thellmann Christine PNL DA
258. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
259. Tobă Francisc - Abținere
260. Toda Daniel-Liviu - DA
261. Todosiu Beniamin USR DA
262. Toma Ilie PSD DA
263. Trăilă Cristina PNL DA
264. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
267. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Țachianu Marian PSD DA
271. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
272. Țoiu Oana-Silvia USR DA
273. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
274. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
277. Volosatîi Boris AUR DA
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zakarias Zoltán UDMR DA
281. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 14:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro