Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 460/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și Legii nr.286/2009 privind Codul penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 98 61 35 23 18 16 27
- voturi pentru (DA):272 97 61 35 23 18 16 22
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:6 1 - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad - DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra - DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - Abținere
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel - DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Giugea Nicolae - DA
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel - DA
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul - DA
122. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
123. Ilie Victor USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George - DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - Abținere
138. Lazăr Ion-Marian USR DA
139. Lazăr Teodor USR DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan - DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR DA
161. Mitrea Dumitrina AUR DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR DA
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nacov Gheorghe Minoritati DA
173. Nagy Szabolcs UDMR DA
174. Nagy Vasile AUR DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Năcuță Sorin PNL DA
177. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR DA
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Orban Ludovic - DA
184. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Özmen Oana-Marciana PNL DA
187. Paladi George-Adrian PSD DA
188. Panait Radu USR DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Pecingină Gheorghe PNL DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - DA
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
199. Pop Darius AUR DA
200. Popa Alexandru PNL DA
201. Popa Radu Mihai PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PSD DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
205. Popica Eduard-Andrei PSD DA
206. Predescu Ana-Loredana PSD DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
210. Prună Cristina-Mădălina USR DA
211. Prunean Alin-Costel - DA
212. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
213. Rizea Cristina Camelia - DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae - DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan - DA
221. Scripnic Lilian AUR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
234. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șandru Cosmin PNL DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șerban Gianina AUR DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
243. Șoldan Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Ștefan Ion - DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tanasă Dan AUR DA
248. Tănase Antonel - DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Tătaru Nelu PNL DA
251. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
252. Terente Eugen USR DA
253. Thellmann Christine PNL DA
254. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
255. Tobă Francisc - Abținere
256. Toda Daniel-Liviu - DA
257. Todosiu Beniamin USR DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
263. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Țachianu Marian PSD DA
267. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
268. Țoiu Oana-Silvia USR DA
269. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
270. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 14:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro