Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:49

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.39
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:223 81 43 31 22 11 10 25
- voturi pentru (DA):77 3 1 31 22 - - 20
- voturi împotrivă (NU):142 78 42 - - 11 10 1
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD NU
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PNL NU
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calotă Florică Ică PNL NU
36. Cambera Oana-Alexandra - DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
38. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
39. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
40. Chirilă Virgil Alin PSD NU
41. Ciofu Cătălina PNL NU
42. Ciubuc Ciprian - Abținere
43. Coarnă Dumitru - DA
44. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
45. Cozma Adrian-Felician PNL NU
46. Cristea Andi-Lucian PSD NU
47. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
48. Cristian Brian USR DA
49. Crîstici Ognean Minoritati NU
50. Crușoveanu Marian PNL NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Damian Romulus-Marius PSD NU
54. Dancă Ionel - DA
55. Dămureanu Ringo AUR DA
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Drancă Andrei-Iulian USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
61. Dumitru Florian-Emil PNL NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Fădor Angelica PNL NU
65. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
66. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
68. Florea Daniel - NU
69. Florea Oana-Consuela PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
73. Gál Károly UDMR NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilă Anamaria - DA
76. Georgescu Nicolae PSD NU
77. Gheba Daniel-Sorin USR DA
78. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
79. Giugea Nicolae PNL NU
80. Giurgiu Adrian USR DA
81. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
82. Gliga Dumitrița PSD NU
83. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
84. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
85. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
86. Hajdu Gábor UDMR NU
87. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Horga Maria-Gabriela PNL NU
90. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
91. Huțu Alexandra PSD NU
92. Ichim Cristian-Paul - DA
93. Ilie Victor USR DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Ionescu George - DA
96. Kiss János PNL NU
97. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
98. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
99. Könczei Csaba UDMR NU
100. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
101. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
102. Lazăr Ion-Marian USR DA
103. Lazăr Teodor USR DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
105. Longher Ghervazen Minoritati NU
106. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
107. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
108. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
109. Lupu Andrei-Răzvan - DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
113. Manta Claudiu PSD NU
114. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
115. Mărculescu Dumitru PNL NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
118. Miftode Marius-Andrei USR DA
119. Mina Marian PSD NU
120. Mircea Florin PSD NU
121. Miruță Radu-Dinel USR DA
122. Mitrea Dumitrina AUR DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
124. Moisin Radu-Marin PNL NU
125. Molnar Ervin PNL NU
126. Molnar Radu-Iulian USR DA
127. Morar Olivia-Diana PNL NU
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
130. Munteanu Remus PSD NU
131. Murariu Oana USR DA
132. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
133. Mușoiu Ștefan PSD NU
134. Nacov Gheorghe Minoritati NU
135. Nassar Rodica PSD NU
136. Năcuță Sorin PNL NU
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neagu Denisa-Elena USR DA
139. Neață Eugen PSD NU
140. Nechita Aurel PSD NU
141. Niță Nicu PSD NU
142. Orban Ludovic - DA
143. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
144. Özmen Oana-Marciana PNL NU
145. Paladi George-Adrian PSD NU
146. Panait Radu USR DA
147. Paraschiv Rodica PSD NU
148. Pavelescu Nicolae PSD NU
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
151. Piper-Savu Florin PSD NU
152. Plăiașu Gabriel - DA
153. Pop Darius AUR DA
154. Pop Rareș Tudor USR DA
155. Popa Radu Mihai PSD NU
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
157. Popescu Dan-Cristian PSD NU
158. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
159. Popica Eduard-Andrei PSD NU
160. Prunean Alin-Costel - DA
161. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
162. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
163. Rizea Cristina Camelia - DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Nicolae - Abținere
167. Roșca Mircea PNL NU
168. Salan Viorel PSD NU
169. Sandu Viorica PSD NU
170. Sas Lóránt-Zoltan - DA
171. Scripnic Lilian AUR DA
172. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
173. Simion George-Nicolae AUR DA
174. Simonis Alfred - Robert PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Stancu Ionel Minoritati NU
177. Stancu Paul PSD NU
178. Stativă Irinel Ioan PSD NU
179. Stănescu Vetuța PNL NU
180. Stângă George-Cătălin PNL NU
181. Stoian Maria PNL NU
182. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
183. Stoica Diana USR DA
184. Stoica Elena PSD NU
185. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
186. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
187. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
188. Szabó Ödön UDMR NU
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
190. Șerban Gianina AUR DA
191. Șișcu George PNL NU
192. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
193. Șoldan Gheorghe PSD NU
194. Șoptică Costel PNL NU
195. Șovăială Constantin - DA
196. Tanasă Dan AUR DA
197. Tănase Antonel - DA
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
199. Tătaru Nelu PNL NU
200. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
201. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
202. Terente Eugen USR DA
203. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
204. Todosiu Beniamin USR DA
205. Toma Ilie PSD NU
206. Trăilă Cristina PNL NU
207. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
208. Tudorache Daniel PSD NU
209. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
210. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
211. Turcan Raluca PNL NU
212. Tușa Adriana Diana PSD DA
213. Țachianu Marian PSD NU
214. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
215. Țoiu Oana-Silvia USR DA
216. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
217. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
218. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
219. Volosatîi Boris AUR DA
220. Vulpescu Ioan PSD NU
221. Zakarias Zoltán UDMR NU
222. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro