Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:59

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.59
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:219 78 44 31 22 11 9 24
- voturi pentru (DA):54 2 - 31 2 - - 19
- voturi împotrivă (NU):161 76 44 - 20 11 9 1
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Burciu Cristina PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calotă Florică Ică PNL NU
38. Cambera Oana-Alexandra - DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
40. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD NU
42. Ciofu Cătălina PNL NU
43. Ciubuc Ciprian - Abținere
44. Coarnă Dumitru - DA
45. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
46. Cozma Adrian-Felician PNL NU
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
48. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Damian Romulus-Marius PSD NU
55. Dancă Ionel - DA
56. Dămureanu Ringo AUR NU
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Drancă Andrei-Iulian USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
62. Dumitru Florian-Emil PNL NU
63. Dunava Costel Neculai PSD NU
64. Enachi Raisa AUR NU
65. Fădor Angelica PNL NU
66. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
67. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
68. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
69. Florea Daniel - NU
70. Florea Oana-Consuela PSD NU
71. Floroiu Ionel PSD NU
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
73. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
74. Gál Károly UDMR NU
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavrilă Anamaria - DA
77. Georgescu Nicolae PSD NU
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
80. Giugea Nicolae PNL NU
81. Giurgiu Adrian USR DA
82. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
83. Gliga Dumitrița PSD NU
84. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
85. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
86. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
87. Gudu Michael PNL NU
88. Hajdu Gábor UDMR NU
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
92. Huțu Alexandra PSD NU
93. Ichim Cristian-Paul - DA
94. Ilie Victor USR DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Kiss János PNL NU
98. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
99. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
100. Könczei Csaba UDMR NU
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
102. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
103. Lazăr Ion-Marian USR DA
104. Lazăr Teodor USR DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Longher Ghervazen Minoritati NU
107. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
108. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
109. Lupu Andrei-Răzvan - DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Manta Claudiu PSD NU
113. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
114. Mărculescu Dumitru PNL NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
117. Miftode Marius-Andrei USR DA
118. Mina Marian PSD NU
119. Mircea Florin PSD NU
120. Miruță Radu-Dinel USR DA
121. Mitrea Dumitrina AUR NU
122. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
123. Molnar Ervin PNL NU
124. Molnar Radu-Iulian USR DA
125. Morar Olivia-Diana PNL NU
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
128. Munteanu Remus PSD NU
129. Murariu Oana USR DA
130. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
131. Mușoiu Ștefan PSD NU
132. Nacov Gheorghe Minoritati NU
133. Nassar Rodica PSD NU
134. Năcuță Sorin PNL NU
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Denisa-Elena USR DA
137. Neață Eugen PSD NU
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Niță Nicu PSD NU
140. Orban Ludovic - DA
141. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
142. Oteșanu Daniela PSD NU
143. Özmen Oana-Marciana PNL NU
144. Paladi George-Adrian PSD NU
145. Panait Radu USR DA
146. Paraschiv Rodica PSD NU
147. Pavelescu Nicolae PSD NU
148. Pecingină Gheorghe PNL NU
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
151. Piper-Savu Florin PSD NU
152. Pop Darius AUR NU
153. Pop Rareș Tudor USR DA
154. Popa Alexandru PNL NU
155. Popa Radu Mihai PSD NU
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
157. Popescu Dan-Cristian PSD NU
158. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
159. Popica Eduard-Andrei PSD NU
160. Presură Alexandra PSD NU
161. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
162. Prunean Alin-Costel - DA
163. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
164. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
165. Rizea Cristina Camelia - DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL NU
168. Roman Nicolae - Abținere
169. Roșca Mircea PNL NU
170. Salan Viorel PSD NU
171. Sandu Viorica PSD NU
172. Sas Lóránt-Zoltan - DA
173. Scripnic Lilian AUR NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
175. Simion George-Nicolae AUR NU
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Stancu Ionel Minoritati NU
178. Stancu Paul PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stângă George-Cătălin PNL NU
181. Stoian Maria PNL NU
182. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
183. Stoica Diana USR DA
184. Stoica Elena PSD NU
185. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
186. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
187. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
189. Șerban Gianina AUR NU
190. Șișcu George PNL NU
191. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
192. Șoldan Gheorghe PSD NU
193. Șovăială Constantin - DA
194. Tanasă Dan AUR NU
195. Tănase Antonel - DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
197. Tătaru Nelu PNL NU
198. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
199. Terente Eugen USR DA
200. Thellmann Christine PNL NU
201. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
202. Todosiu Beniamin USR DA
203. Toma Ilie PSD NU
204. Trăilă Cristina PNL NU
205. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
206. Tudorache Daniel PSD NU
207. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
208. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Țachianu Marian PSD NU
211. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
212. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
213. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
214. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
215. Volosatîi Boris AUR NU
216. Vulpescu Ioan PSD NU
217. Weber Mihai PSD NU
218. Zakarias Zoltán UDMR NU
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 4:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro