Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 12:01 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 12:01

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.61
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:217 80 43 32 21 12 8 21
- voturi pentru (DA):25 - - - 21 1 - 3
- voturi împotrivă (NU):144 80 43 - - 11 8 2
- abțineri:48 - - 32 - - - 16
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Berescu Monica-Elena USR Abținere
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Burciu Cristina PNL NU
37. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
38. Calotă Florică Ică PNL NU
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
40. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD NU
42. Ciofu Cătălina PNL NU
43. Ciubuc Ciprian - Abținere
44. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
45. Cozma Adrian-Felician PNL NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
47. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
48. Cristian Brian USR Abținere
49. Crîstici Ognean Minoritati NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR NU
51. Csoma Botond UDMR NU
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Damian Romulus-Marius PSD NU
54. Dancă Ionel - Abținere
55. Dămureanu Ringo AUR DA
56. Dehelean Silviu USR Abținere
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
61. Dumitru Florian-Emil PNL NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Fădor Angelica PNL NU
65. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
66. Fechet Mircea PNL NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
68. Florea Daniel - DA
69. Florea Oana-Consuela PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
73. Gál Károly UDMR NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Georgescu Nicolae PSD NU
76. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
77. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Giurgiu Adrian USR Abținere
80. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
81. Gliga Dumitrița PSD NU
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
84. Grosaru Andi-Gabriel - NU
85. Gudu Michael PNL NU
86. Hajdu Gábor UDMR DA
87. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
90. Huțu Alexandra PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati NU
92. Ichim Cristian-Paul - Abținere
93. Ilie Victor USR Abținere
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
96. Kiss János PNL NU
97. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
98. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
99. Könczei Csaba UDMR NU
100. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
101. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
102. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
103. Lazăr Teodor USR Abținere
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
105. Longher Ghervazen Minoritati NU
106. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
107. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
108. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
109. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Manta Claudiu PSD NU
113. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
114. Mărculescu Dumitru PNL NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
117. Mina Marian PSD NU
118. Mircea Florin PSD NU
119. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
120. Mitrea Dumitrina AUR DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
122. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
123. Morar Olivia-Diana PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
125. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
126. Munteanu Remus PSD NU
127. Murariu Oana USR Abținere
128. Mușoiu Ștefan PSD NU
129. Nacov Gheorghe Minoritati NU
130. Nassar Rodica PSD NU
131. Năcuță Sorin PNL NU
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
133. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
134. Neață Eugen PSD NU
135. Nechita Aurel PSD NU
136. Niță Nicu PSD NU
137. Orban Ludovic - Abținere
138. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
139. Oteșanu Daniela PSD NU
140. Özmen Oana-Marciana PNL NU
141. Paladi George-Adrian PSD NU
142. Pambuccian Varujan Minoritati NU
143. Panait Radu USR Abținere
144. Paraschiv Rodica PSD NU
145. Pavelescu Nicolae PSD NU
146. Pecingină Gheorghe PNL NU
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
148. Piper-Savu Florin PSD NU
149. Pop Darius AUR DA
150. Pop Rareș Tudor USR Abținere
151. Popa Alexandru PNL NU
152. Popa Radu Mihai PSD NU
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
154. Popescu Dan-Cristian PSD NU
155. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
156. Popica Eduard-Andrei PSD NU
157. Presură Alexandra PSD NU
158. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
159. Prunean Alin-Costel - Abținere
160. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
161. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
162. Rizea Cristina Camelia - Abținere
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
164. Roman Florin-Claudiu PNL NU
165. Roman Nicolae - NU
166. Salan Viorel PSD NU
167. Sandu Viorica PSD NU
168. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
169. Scripnic Lilian AUR DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
171. Simion George-Nicolae AUR DA
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Stancu Paul PSD NU
174. Stativă Irinel Ioan PSD NU
175. Stângă George-Cătălin PNL NU
176. Stoian Maria PNL NU
177. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
178. Stoica Diana USR Abținere
179. Stoica Elena PSD NU
180. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
181. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
182. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
183. Szabó Ödön UDMR NU
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
185. Șerban Gianina AUR DA
186. Șișcu George PNL NU
187. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
188. Șoldan Gheorghe PSD NU
189. Șovăială Constantin - DA
190. Tanasă Dan AUR DA
191. Tănase Antonel - DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
193. Tătaru Nelu PNL NU
194. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
195. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
196. Terente Eugen USR Abținere
197. Thellmann Christine PNL NU
198. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
199. Todosiu Beniamin USR Abținere
200. Toma Ilie PSD NU
201. Trăilă Cristina PNL NU
202. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
203. Tudorache Daniel PSD NU
204. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
205. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
206. Turcan Raluca PNL NU
207. Tuță George-Cristian PNL NU
208. Țachianu Marian PSD NU
209. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
210. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
211. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
212. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
213. Vulpescu Ioan PSD NU
214. Weber Mihai PSD NU
215. Zakarias Zoltán UDMR NU
216. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 14:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro