Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 12:02 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 12:02

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:214 79 43 31 20 11 10 20
- voturi pentru (DA):29 1 1 - 20 - - 7
- voturi împotrivă (NU):174 78 42 31 - 11 10 2
- abțineri:11 - - - - - - 11
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR NU
35. Burciu Cristina PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR NU
37. Calotă Florică Ică PNL NU
38. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
40. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD NU
42. Ciofu Cătălina PNL NU
43. Ciubuc Ciprian - DA
44. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
45. Cozma Adrian-Felician PNL NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
47. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
48. Cristian Brian USR NU
49. Crîstici Ognean Minoritati NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR NU
51. Csoma Botond UDMR NU
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Damian Romulus-Marius PSD NU
54. Dancă Ionel - Abținere
55. Dămureanu Ringo AUR DA
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Drancă Andrei-Iulian USR NU
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
61. Dumitru Florian-Emil PNL NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Fădor Angelica PNL NU
65. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
66. Fechet Mircea PNL NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
68. Florea Daniel - NU
69. Florea Oana-Consuela PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
73. Gál Károly UDMR NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Georgescu Nicolae PSD NU
76. Gheba Daniel-Sorin USR NU
77. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Giurgiu Adrian USR NU
80. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
81. Gliga Dumitrița PSD NU
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
84. Grosaru Andi-Gabriel - NU
85. Gudu Michael PNL NU
86. Hajdu Gábor UDMR NU
87. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
90. Huțu Alexandra PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati NU
92. Ichim Cristian-Paul - Abținere
93. Ilie Victor USR NU
94. Ion Stelian-Cristian USR NU
95. Kiss János PNL NU
96. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
97. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
98. Könczei Csaba UDMR NU
99. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
100. Lazăr Ion-Marian USR NU
101. Lazăr Teodor USR NU
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
103. Longher Ghervazen Minoritati NU
104. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
105. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
106. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
107. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
111. Mărculescu Dumitru PNL NU
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
113. Miftode Marius-Andrei USR NU
114. Mina Marian PSD NU
115. Mircea Florin PSD NU
116. Miruță Radu-Dinel USR NU
117. Mitrea Dumitrina AUR DA
118. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
119. Molnar Ervin PNL NU
120. Molnar Radu-Iulian USR NU
121. Morar Olivia-Diana PNL NU
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
124. Munteanu Remus PSD NU
125. Murariu Oana USR NU
126. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
127. Mușoiu Ștefan PSD NU
128. Nacov Gheorghe Minoritati NU
129. Nassar Rodica PSD NU
130. Năcuță Sorin PNL NU
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
132. Neagu Denisa-Elena USR NU
133. Neață Eugen PSD NU
134. Nechita Aurel PSD NU
135. Niță Nicu PSD NU
136. Orban Ludovic - Abținere
137. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
138. Oteșanu Daniela PSD NU
139. Özmen Oana-Marciana PNL NU
140. Paladi George-Adrian PSD NU
141. Pambuccian Varujan Minoritati NU
142. Panait Radu USR NU
143. Paraschiv Rodica PSD NU
144. Pavelescu Nicolae PSD NU
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
147. Piper-Savu Florin PSD NU
148. Pop Darius AUR DA
149. Pop Rareș Tudor USR NU
150. Popa Alexandru PNL NU
151. Popa Radu Mihai PSD NU
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
153. Popescu Dan-Cristian PSD NU
154. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
155. Popica Eduard-Andrei PSD NU
156. Presură Alexandra PSD NU
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
158. Prunean Alin-Costel - Abținere
159. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
160. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
161. Rizea Cristina Camelia - Abținere
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
163. Roman Florin-Claudiu PNL NU
164. Roman Nicolae - DA
165. Roșca Mircea PNL NU
166. Salan Viorel PSD NU
167. Sandu Viorica PSD NU
168. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
169. Scripnic Lilian AUR DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Simion George-Nicolae AUR DA
172. Simonis Alfred - Robert PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Stancu Paul PSD NU
175. Stativă Irinel Ioan PSD NU
176. Stoian Maria PNL NU
177. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
178. Stoica Diana USR NU
179. Stoica Elena PSD NU
180. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
181. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
182. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
183. Szabó Ödön UDMR NU
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
185. Șerban Gianina AUR DA
186. Șișcu George PNL NU
187. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
188. Șoldan Gheorghe PSD NU
189. Șovăială Constantin - DA
190. Tănase Antonel - DA
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
192. Tătaru Nelu PNL NU
193. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
194. Terente Eugen USR NU
195. Thellmann Christine PNL NU
196. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
197. Todosiu Beniamin USR NU
198. Toma Ilie PSD NU
199. Trăilă Cristina PNL NU
200. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
201. Tudorache Daniel PSD NU
202. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
203. Turcan Raluca PNL NU
204. Tuță George-Cristian PNL NU
205. Țachianu Marian PSD NU
206. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
207. Țoiu Oana-Silvia USR NU
208. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
209. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
210. Vulpescu Ioan PSD NU
211. Weber Mihai PSD NU
212. Zakarias Zoltán UDMR NU
213. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 4:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro