Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 12:09

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.10
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:199 72 37 30 20 12 10 18
- voturi pentru (DA):34 - - 1 20 - 1 12
- voturi împotrivă (NU):160 72 37 29 - 12 9 1
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Berescu Monica-Elena USR NU
26. Bîrcă Constantin PSD NU
27. Blaga Daniel-Codruț USR NU
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR NU
33. Burciu Cristina PNL NU
34. Buzoianu Diana-Anda USR NU
35. Calotă Florică Ică PNL NU
36. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
38. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
39. Chirilă Virgil Alin PSD NU
40. Ciofu Cătălina PNL NU
41. Ciubuc Ciprian - DA
42. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
43. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
44. Cristian Brian USR NU
45. Crîstici Ognean Minoritati NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR NU
47. Csoma Botond UDMR NU
48. Cupșa Ioan PNL NU
49. Damian Romulus-Marius PSD NU
50. Dancă Ionel - DA
51. Dămureanu Ringo AUR DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Drancă Andrei-Iulian USR NU
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
57. Dumitru Florian-Emil PNL NU
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Enachi Raisa AUR DA
60. Farago Petru UDMR NU
61. Fădor Angelica PNL NU
62. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
63. Fechet Mircea PNL NU
64. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
65. Florea Daniel - DA
66. Florea Oana-Consuela PSD NU
67. Floroiu Ionel PSD NU
68. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
69. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
70. Gál Károly UDMR NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
72. Georgescu Nicolae PSD NU
73. Gheba Daniel-Sorin USR NU
74. Giugea Nicolae PNL NU
75. Giurgiu Adrian USR NU
76. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
77. Gliga Dumitrița PSD NU
78. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
79. Grosaru Andi-Gabriel - NU
80. Gudu Michael PNL NU
81. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
82. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
84. Huțu Alexandra PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati NU
86. Ichim Cristian-Paul - Abținere
87. Ilie Victor USR NU
88. Ion Stelian-Cristian USR NU
89. Kelemen Attila UDMR NU
90. Kiss János PNL NU
91. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
92. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
93. Könczei Csaba UDMR NU
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
95. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
96. Lazăr Ion-Marian USR NU
97. Lazăr Teodor USR NU
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
99. Longher Ghervazen Minoritati NU
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
101. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
102. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
103. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
104. Macovei Silviu Nicu PSD NU
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
106. Manta Claudiu PSD NU
107. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
108. Mărculescu Dumitru PNL NU
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
110. Miftode Marius-Andrei USR NU
111. Mircea Florin PSD NU
112. Miruță Radu-Dinel USR NU
113. Mitrea Dumitrina AUR DA
114. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
115. Molnar Ervin PNL NU
116. Molnar Radu-Iulian USR NU
117. Morar Olivia-Diana PNL NU
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
119. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
120. Munteanu Remus PSD NU
121. Murariu Oana USR NU
122. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
123. Mușoiu Ștefan PSD NU
124. Nacov Gheorghe Minoritati NU
125. Nassar Rodica PSD NU
126. Năcuță Sorin PNL NU
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neagu Denisa-Elena USR NU
129. Neață Eugen PSD NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Orban Ludovic - DA
132. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
133. Oteșanu Daniela PSD NU
134. Özmen Oana-Marciana PNL NU
135. Paladi George-Adrian PSD NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pavelescu Nicolae PSD NU
139. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
141. Piper-Savu Florin PSD NU
142. Pop Darius AUR DA
143. Pop Rareș Tudor USR NU
144. Popa Alexandru PNL NU
145. Popa Radu Mihai PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Dan-Cristian PSD NU
148. Popica Eduard-Andrei PSD NU
149. Presură Alexandra PSD NU
150. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
151. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
152. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
154. Roman Nicolae - DA
155. Salan Viorel PSD NU
156. Sandu Viorica PSD NU
157. Scripnic Lilian AUR DA
158. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
159. Simion George-Nicolae AUR DA
160. Simonis Alfred - Robert PSD NU
161. Solomon Adrian PSD NU
162. Stancu Paul PSD NU
163. Stativă Irinel Ioan PSD NU
164. Stoian Maria PNL NU
165. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
166. Stoica Diana USR NU
167. Stoica Elena PSD NU
168. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
169. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
170. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
172. Șerban Gianina AUR DA
173. Șișcu George PNL NU
174. Șovăială Constantin - DA
175. Tanasă Dan AUR DA
176. Tănase Antonel - DA
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
178. Tătaru Nelu PNL NU
179. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
180. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
181. Terente Eugen USR NU
182. Thellmann Christine PNL NU
183. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
184. Todosiu Beniamin USR NU
185. Toma Ilie PSD NU
186. Trăilă Cristina PNL NU
187. Tudorache Daniel PSD NU
188. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
189. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
190. Turcan Raluca PNL NU
191. Țachianu Marian PSD NU
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
193. Țoiu Oana-Silvia USR NU
194. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
195. Vulpescu Ioan PSD NU
196. Weber Mihai PSD NU
197. Zakarias Zoltán UDMR NU
198. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 2 decembrie 2022, 14:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro