Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 12:11

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.12
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:196 77 35 30 19 11 10 14
- voturi pentru (DA):42 6 - 1 19 3 - 13
- voturi împotrivă (NU):153 70 35 29 - 8 10 1
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albotă Emil-Florin PSD NU
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
10. Axinia Adrian-George AUR DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR NU
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barbu Costel PNL NU
16. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
17. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
18. Bălășoiu Aurel PSD NU
19. Băltărețu Viorel USR NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Berescu Monica-Elena USR NU
23. Bîrcă Constantin PSD NU
24. Blaga Daniel-Codruț USR NU
25. Bola Bogdan-Alexandru - DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Bulai Iulian USR NU
30. Burciu Cristina PNL NU
31. Buzoianu Diana-Anda USR NU
32. Calotă Florică Ică PNL NU
33. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
34. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
35. Chirilă Virgil Alin PSD NU
36. Ciofu Cătălina PNL NU
37. Ciubuc Ciprian - DA
38. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
39. Cristea Andi-Lucian PSD NU
40. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
41. Cristian Brian USR NU
42. Crîstici Ognean Minoritati NU
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Cupșa Ioan PNL NU
45. Damian Romulus-Marius PSD NU
46. Dancă Ionel - DA
47. Dămureanu Ringo AUR DA
48. Dehelean Silviu USR NU
49. Dinu Cristina-Elena PSD NU
50. Drancă Andrei-Iulian USR NU
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
52. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
53. Dumitru Florian-Emil PNL NU
54. Dunava Costel Neculai PSD NU
55. Enachi Raisa AUR DA
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
58. Fechet Mircea PNL NU
59. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
60. Florea Daniel - DA
61. Florea Oana-Consuela PSD NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
64. Gál Károly UDMR NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheba Daniel-Sorin USR NU
68. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
69. Giugea Nicolae PNL NU
70. Giurgiu Adrian USR NU
71. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
72. Gliga Dumitrița PSD NU
73. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
74. Grosaru Andi-Gabriel - NU
75. Gudu Michael PNL NU
76. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
79. Huțu Alexandra PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Ichim Cristian-Paul - DA
82. Ilie Victor USR DA
83. Ion Stelian-Cristian USR NU
84. Kelemen Attila UDMR NU
85. Kiss János PNL NU
86. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
87. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
88. Könczei Csaba UDMR NU
89. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
90. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
91. Lazăr Ion-Marian USR NU
92. Lazăr Teodor USR NU
93. Longher Ghervazen Minoritati NU
94. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
95. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
96. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
97. Lupu Andrei-Răzvan - DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
99. Manta Claudiu PSD NU
100. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
101. Mărculescu Dumitru PNL NU
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
104. Miftode Marius-Andrei USR NU
105. Mina Marian PSD NU
106. Mircea Florin PSD NU
107. Miruță Radu-Dinel USR NU
108. Mitrea Dumitrina AUR DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
110. Molnar Ervin PNL NU
111. Molnar Radu-Iulian USR NU
112. Morar Olivia-Diana PNL NU
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
114. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
115. Munteanu Remus PSD NU
116. Murariu Oana USR NU
117. Mușoiu Ștefan PSD NU
118. Nacov Gheorghe Minoritati NU
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năcuță Sorin PNL NU
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
122. Neagu Denisa-Elena USR NU
123. Neață Eugen PSD NU
124. Niță Nicu PSD NU
125. Orban Ludovic - DA
126. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
127. Oteșanu Daniela PSD NU
128. Özmen Oana-Marciana PNL NU
129. Paladi George-Adrian PSD NU
130. Pambuccian Varujan Minoritati NU
131. Paraschiv Rodica PSD NU
132. Pavelescu Nicolae PSD NU
133. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
135. Piper-Savu Florin PSD NU
136. Pop Darius AUR DA
137. Popa Alexandru PNL NU
138. Popa Radu Mihai PSD DA
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
140. Popescu Dan-Cristian PSD NU
141. Popica Eduard-Andrei PSD DA
142. Presură Alexandra PSD NU
143. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
144. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
145. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
147. Salan Viorel PSD NU
148. Sandu Viorica PSD NU
149. Scripnic Lilian AUR DA
150. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
151. Simion George-Nicolae AUR DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD NU
153. Solomon Adrian PSD NU
154. Stancu Paul PSD NU
155. Stativă Irinel Ioan PSD NU
156. Stoian Maria PNL NU
157. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
158. Stoica Diana USR NU
159. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
160. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
161. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
162. Szabó Ödön UDMR DA
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
164. Șerban Gianina AUR DA
165. Șișcu George PNL NU
166. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
167. Șoldan Gheorghe PSD NU
168. Tanasă Dan AUR DA
169. Tănase Antonel - DA
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
171. Tătaru Nelu PNL NU
172. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
173. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
174. Terente Eugen USR NU
175. Thellmann Christine PNL NU
176. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
177. Todosiu Beniamin USR NU
178. Toma Ilie PSD NU
179. Trăilă Cristina PNL NU
180. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
181. Tudorache Daniel PSD NU
182. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
183. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
184. Turcan Raluca PNL NU
185. Tuță George-Cristian PNL NU
186. Țachianu Marian PSD DA
187. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
188. Țoiu Oana-Silvia USR NU
189. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
190. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
191. Volosatîi Boris AUR DA
192. Vulpescu Ioan PSD NU
193. Weber Mihai PSD NU
194. Zakarias Zoltán UDMR DA
195. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 2 decembrie 2022, 14:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro