Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 12:12 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 12:12

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.15
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:201 72 37 30 21 13 10 18
- voturi pentru (DA):33 3 - - 21 1 - 8
- voturi împotrivă (NU):158 69 37 30 - 12 9 1
- abțineri:10 - - - - - 1 9
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Axinia Adrian-George AUR DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR NU
13. Badiu Georgel AUR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barbu Costel PNL NU
17. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
18. Bălășoiu Aurel PSD NU
19. Băltărețu Viorel USR NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Berescu Monica-Elena USR NU
23. Bîrcă Constantin PSD NU
24. Blaga Daniel-Codruț USR NU
25. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Bulai Iulian USR NU
30. Burciu Cristina PNL NU
31. Buzoianu Diana-Anda USR NU
32. Calotă Florică Ică PNL NU
33. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
34. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
35. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
36. Chirilă Virgil Alin PSD NU
37. Ciofu Cătălina PNL NU
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
40. Cristea Andi-Lucian PSD NU
41. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
42. Cristian Brian USR NU
43. Crîstici Ognean Minoritati NU
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Csoma Botond UDMR NU
46. Cupșa Ioan PNL NU
47. Dancă Ionel - DA
48. Dămureanu Ringo AUR DA
49. Dehelean Silviu USR NU
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Drancă Andrei-Iulian USR NU
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
53. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
54. Dumitru Florian-Emil PNL NU
55. Dunava Costel Neculai PSD NU
56. Enachi Raisa AUR DA
57. Farago Petru UDMR NU
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
60. Fechet Mircea PNL NU
61. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
62. Florea Daniel - DA
63. Florea Oana-Consuela PSD NU
64. Floroiu Ionel PSD NU
65. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
66. Gál Károly UDMR NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
68. Gavrilă Anamaria - DA
69. Gheba Daniel-Sorin USR NU
70. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
71. Giugea Nicolae PNL NU
72. Giurgiu Adrian USR NU
73. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
74. Gliga Dumitrița PSD NU
75. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
76. Grosaru Andi-Gabriel - NU
77. Gudu Michael PNL NU
78. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
79. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
80. Huțu Alexandra PSD NU
81. Ibram Iusein Minoritati NU
82. Ichim Cristian-Paul - Abținere
83. Ilie Victor USR NU
84. Ion Stelian-Cristian USR NU
85. Kelemen Attila UDMR NU
86. Kiss János PNL NU
87. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
88. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
89. Könczei Csaba UDMR NU
90. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
91. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
92. Lazăr Ion-Marian USR NU
93. Lazăr Teodor USR NU
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
95. Longher Ghervazen Minoritati NU
96. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
97. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
98. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
99. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
101. Manta Claudiu PSD NU
102. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
103. Mărculescu Dumitru PNL NU
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
105. Miftode Marius-Andrei USR NU
106. Mina Marian PSD NU
107. Mircea Florin PSD NU
108. Miruță Radu-Dinel USR NU
109. Mitrea Dumitrina AUR DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
111. Molnar Ervin PNL NU
112. Molnar Radu-Iulian USR NU
113. Morar Olivia-Diana PNL NU
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
116. Munteanu Remus PSD NU
117. Murariu Oana USR NU
118. Mușoiu Ștefan PSD NU
119. Nacov Gheorghe Minoritati NU
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Năcuță Sorin PNL NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
123. Neagu Denisa-Elena USR NU
124. Neață Eugen PSD NU
125. Niță Nicu PSD NU
126. Orban Ludovic - Abținere
127. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
128. Oteșanu Daniela PSD NU
129. Özmen Oana-Marciana PNL NU
130. Paladi George-Adrian PSD NU
131. Pambuccian Varujan Minoritati NU
132. Paraschiv Rodica PSD NU
133. Pavelescu Nicolae PSD NU
134. Pecingină Gheorghe PNL NU
135. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
137. Piper-Savu Florin PSD NU
138. Pop Darius AUR DA
139. Pop Rareș Tudor USR NU
140. Popa Alexandru PNL NU
141. Popa Radu Mihai PSD NU
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
143. Popescu Dan-Cristian PSD NU
144. Popica Eduard-Andrei PSD NU
145. Presură Alexandra PSD NU
146. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
147. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
148. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Roman Nicolae - DA
151. Salan Viorel PSD NU
152. Sandu Viorica PSD NU
153. Scripnic Lilian AUR DA
154. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
155. Simion George-Nicolae AUR DA
156. Solomon Adrian PSD DA
157. Stancu Ionel Minoritati NU
158. Stancu Paul PSD NU
159. Stativă Irinel Ioan PSD NU
160. Stoian Maria PNL NU
161. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
162. Stoica Diana USR NU
163. Stoica Elena PSD NU
164. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
165. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
166. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
169. Șerban Gianina AUR DA
170. Șișcu George PNL NU
171. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
172. Șoldan Gheorghe PSD NU
173. Tanasă Dan AUR DA
174. Tănase Antonel - DA
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
176. Tătaru Nelu PNL NU
177. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
178. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
179. Terente Eugen USR NU
180. Thellmann Christine PNL NU
181. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
182. Tobă Francisc - DA
183. Todosiu Beniamin USR NU
184. Toma Ilie PSD NU
185. Trăilă Cristina PNL NU
186. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
187. Tudorache Daniel PSD NU
188. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
189. Turcan Raluca PNL NU
190. Tuță George-Cristian PNL NU
191. Țachianu Marian PSD NU
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
193. Țoiu Oana-Silvia USR NU
194. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
195. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
196. Volosatîi Boris AUR DA
197. Vulpescu Ioan PSD NU
198. Weber Mihai PSD NU
199. Zakarias Zoltán UDMR NU
200. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 2 decembrie 2022, 14:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro