Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 12:15 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 12:15

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.63
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:198 76 34 31 21 10 10 16
- voturi pentru (DA):43 - - 31 1 - - 11
- voturi împotrivă (NU):132 76 34 - - 10 10 2
- abțineri:23 - - - 20 - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușceac Antonio AUR Abținere
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
10. Axinia Adrian-George AUR Abținere
11. Badiu Georgel AUR Abținere
12. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barbu Costel PNL NU
15. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
16. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălășoiu Aurel PSD NU
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Berescu Monica-Elena USR DA
23. Bîrcă Constantin PSD NU
24. Blaga Daniel-Codruț USR DA
25. Bola Bogdan-Alexandru - DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Bulai Iulian USR DA
30. Burciu Cristina PNL NU
31. Buzoianu Diana-Anda USR DA
32. Calotă Florică Ică PNL NU
33. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
34. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
35. Chirilă Virgil Alin PSD NU
36. Ciofu Cătălina PNL NU
37. Ciubuc Ciprian - Abținere
38. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
39. Cristea Andi-Lucian PSD NU
40. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
41. Cristian Brian USR DA
42. Crîstici Ognean Minoritati NU
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Dancă Ionel - DA
45. Dămureanu Ringo AUR Abținere
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD NU
48. Drancă Andrei-Iulian USR DA
49. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
50. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
51. Dumitru Florian-Emil PNL NU
52. Enachi Raisa AUR Abținere
53. Farago Petru UDMR NU
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
56. Fechet Mircea PNL NU
57. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
58. Florea Daniel - NU
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
62. Gál Károly UDMR NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
64. Gavrilă Anamaria - DA
65. Georgescu Nicolae PSD NU
66. Gheba Daniel-Sorin USR DA
67. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
68. Giugea Nicolae PNL NU
69. Giurgiu Adrian USR DA
70. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
71. Gliga Dumitrița PSD NU
72. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
73. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
74. Grosaru Andi-Gabriel - NU
75. Gudu Michael PNL NU
76. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
79. Huțu Alexandra PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Ichim Cristian-Paul - Abținere
82. Ilie Victor USR DA
83. Kelemen Attila UDMR NU
84. Kiss János PNL NU
85. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
86. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
87. Könczei Csaba UDMR NU
88. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
89. Lazăr Ion-Marian USR DA
90. Lazăr Teodor USR DA
91. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
92. Longher Ghervazen Minoritati NU
93. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
94. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
95. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
96. Macovei Silviu Nicu PSD NU
97. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
98. Manta Claudiu PSD NU
99. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
100. Mărculescu Dumitru PNL NU
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
102. Miftode Marius-Andrei USR DA
103. Mina Marian PSD NU
104. Mircea Florin PSD NU
105. Miruță Radu-Dinel USR DA
106. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
107. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
108. Molnar Ervin PNL NU
109. Molnar Radu-Iulian USR DA
110. Morar Olivia-Diana PNL NU
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
113. Munteanu Remus PSD NU
114. Murariu Oana USR DA
115. Mușoiu Ștefan PSD NU
116. Nacov Gheorghe Minoritati NU
117. Nassar Rodica PSD NU
118. Năcuță Sorin PNL NU
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
120. Neagu Denisa-Elena USR DA
121. Neață Eugen PSD NU
122. Niță Nicu PSD NU
123. Orban Ludovic - DA
124. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
125. Oteșanu Daniela PSD NU
126. Özmen Oana-Marciana PNL NU
127. Paladi George-Adrian PSD NU
128. Pambuccian Varujan Minoritati NU
129. Panait Radu USR DA
130. Paraschiv Rodica PSD NU
131. Pavelescu Nicolae PSD NU
132. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
134. Piper-Savu Florin PSD NU
135. Pop Darius AUR Abținere
136. Pop Rareș Tudor USR DA
137. Popa Alexandru PNL NU
138. Popa Radu Mihai PSD NU
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
140. Popescu Dan-Cristian PSD NU
141. Popica Eduard-Andrei PSD NU
142. Presură Alexandra PSD NU
143. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
144. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
145. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Nicolae - Abținere
148. Salan Viorel PSD NU
149. Sandu Viorica PSD NU
150. Scripnic Lilian AUR Abținere
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Simion George-Nicolae AUR Abținere
153. Simonis Alfred - Robert PSD NU
154. Solomon Adrian PSD NU
155. Stancu Ionel Minoritati NU
156. Stancu Paul PSD NU
157. Stativă Irinel Ioan PSD NU
158. Stoian Maria PNL NU
159. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
160. Stoica Diana USR DA
161. Stoica Elena PSD NU
162. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
163. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
164. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
165. Szabó Ödön UDMR NU
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
167. Șerban Gianina AUR Abținere
168. Șișcu George PNL NU
169. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
170. Șoldan Gheorghe PSD NU
171. Tanasă Dan AUR Abținere
172. Tănase Antonel - DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
174. Tătaru Nelu PNL NU
175. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
176. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
177. Terente Eugen USR DA
178. Thellmann Christine PNL NU
179. Tobă Francisc - DA
180. Todosiu Beniamin USR DA
181. Toma Ilie PSD NU
182. Trăilă Cristina PNL NU
183. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
184. Tudorache Daniel PSD NU
185. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
186. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
187. Turcan Raluca PNL NU
188. Țachianu Marian PSD NU
189. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
190. Țoiu Oana-Silvia USR DA
191. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
192. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
193. Volosatîi Boris AUR Abținere
194. Vulpescu Ioan PSD NU
195. Weber Mihai PSD NU
196. Zakarias Zoltán UDMR NU
197. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 16:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro