Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 12:23

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.85
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:201 71 38 33 22 9 12 16
- voturi pentru (DA):42 - - 33 - - - 9
- voturi împotrivă (NU):133 71 38 - - 9 12 3
- abțineri:26 - - - 22 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR Abținere
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
12. Axinia Adrian-George AUR Abținere
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR Abținere
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PNL NU
18. Barbu Costel PNL NU
19. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD NU
35. Burciu Cristina PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
39. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
40. Chirilă Virgil Alin PSD NU
41. Ciofu Cătălina PNL NU
42. Ciubuc Ciprian - Abținere
43. Coarnă Dumitru - NU
44. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
45. Cozma Adrian-Felician PNL NU
46. Cristea Andi-Lucian PSD NU
47. Cristian Brian USR DA
48. Cupșa Ioan PNL NU
49. Damian Romulus-Marius PSD NU
50. Dancă Ionel - DA
51. Dămureanu Ringo AUR Abținere
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Drancă Andrei-Iulian USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
57. Dumitru Florian-Emil PNL NU
58. Enachi Raisa AUR Abținere
59. Farago Petru UDMR NU
60. Fădor Angelica PNL NU
61. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
62. Fechet Mircea PNL NU
63. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
64. Florea Daniel - NU
65. Florea Oana-Consuela PSD NU
66. Floroiu Ionel PSD NU
67. Flucuș Dumitru AUR Abținere
68. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
69. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
70. Gál Károly UDMR NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
72. Georgescu Nicolae PSD NU
73. Gheba Daniel-Sorin USR DA
74. Gheorghiu Bogdan PNL NU
75. Giugea Nicolae PNL NU
76. Giurgiu Adrian USR DA
77. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
78. Gliga Dumitrița PSD NU
79. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
80. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
81. Grosaru Andi-Gabriel - NU
82. Gudu Michael PNL NU
83. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
86. Huțu Alexandra PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Ilie Victor USR DA
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Kelemen Attila UDMR NU
91. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
92. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
93. Könczei Csaba UDMR NU
94. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
95. Lazăr Ion-Marian USR DA
96. Lazăr Teodor USR DA
97. Longher Ghervazen Minoritati NU
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
99. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
100. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
101. Macovei Silviu Nicu PSD NU
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
103. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
104. Manta Claudiu PSD NU
105. Mărculescu Dumitru PNL NU
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
108. Miftode Marius-Andrei USR DA
109. Mina Marian PSD NU
110. Mircea Florin PSD NU
111. Miruță Radu-Dinel USR DA
112. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
113. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
114. Molnar Ervin PNL NU
115. Molnar Radu-Iulian USR DA
116. Morar Olivia-Diana PNL NU
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
119. Munteanu Remus PSD NU
120. Murariu Oana USR DA
121. Nacov Gheorghe Minoritati NU
122. Nassar Rodica PSD NU
123. Năcuță Sorin PNL NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neagu Denisa-Elena USR DA
126. Neață Eugen PSD NU
127. Nechita Aurel PSD NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Orban Ludovic - DA
130. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
131. Oteșanu Daniela PSD NU
132. Özmen Oana-Marciana PNL NU
133. Paladi George-Adrian PSD NU
134. Pambuccian Varujan Minoritati NU
135. Panait Radu USR DA
136. Paraschiv Rodica PSD NU
137. Pavelescu Nicolae PSD NU
138. Pecingină Gheorghe PNL NU
139. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
141. Piper-Savu Florin PSD NU
142. Pop Darius AUR Abținere
143. Pop Rareș Tudor USR DA
144. Popa Alexandru PNL NU
145. Popa Radu Mihai PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popica Eduard-Andrei PSD NU
148. Presură Alexandra PSD NU
149. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
150. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
151. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
153. Roman Florin-Claudiu PNL NU
154. Roman Nicolae - Abținere
155. Rujan Dumitru PNL NU
156. Salan Viorel PSD NU
157. Sandu Viorica PSD NU
158. Sas Lóránt-Zoltan - DA
159. Scripnic Lilian AUR Abținere
160. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
161. Simion George-Nicolae AUR Abținere
162. Simonis Alfred - Robert PSD NU
163. Solomon Adrian PSD NU
164. Stancu Ionel Minoritati NU
165. Stancu Paul PSD NU
166. Stoian Maria PNL NU
167. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
168. Stoica Diana USR DA
169. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
170. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
171. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
172. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
173. Șerban Gianina AUR Abținere
174. Șișcu George PNL NU
175. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
176. Șoldan Gheorghe PSD NU
177. Tanasă Dan AUR Abținere
178. Tănase Antonel - DA
179. Tătaru Nelu PNL NU
180. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
181. Terente Eugen USR DA
182. Thellmann Christine PNL NU
183. Tobă Francisc - Abținere
184. Todosiu Beniamin USR DA
185. Toma Ilie PSD NU
186. Trăilă Cristina PNL NU
187. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
188. Tudorache Daniel PSD NU
189. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
190. Turcan Raluca PNL NU
191. Țachianu Marian PSD NU
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
193. Țoiu Oana-Silvia USR DA
194. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
195. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
196. Volosatîi Boris AUR Abținere
197. Vulpescu Ioan PSD NU
198. Weber Mihai PSD NU
199. Zakarias Zoltán UDMR NU
200. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 16:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro