Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 12:32 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 12:32

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.104
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 79 46 30 22 12 13 24
- voturi pentru (DA):49 2 1 30 - - - 16
- voturi împotrivă (NU):150 77 45 - - 12 13 3
- abțineri:27 - - - 22 - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR Abținere
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR Abținere
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
17. Balan Ioan PNL NU
18. Barbu Costel PNL NU
19. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Bejinariu Eugen PSD NU
23. Benga Tudor - Vlad - DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD NU
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bulai Oana-Gianina PSD DA
32. Burciu Cristina PNL NU
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Calotă Florică Ică PNL NU
35. Cambera Oana-Alexandra - DA
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
38. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
39. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
40. Chirilă Virgil Alin PSD NU
41. Ciofu Cătălina PNL NU
42. Ciubuc Ciprian - Abținere
43. Coarnă Dumitru - NU
44. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
45. Cozma Adrian-Felician PNL NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
47. Cristea Andi-Lucian PSD NU
48. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Damian Romulus-Marius PSD NU
55. Dancă Ionel - DA
56. Dămureanu Ringo AUR Abținere
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Drancă Andrei-Iulian USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
62. Dumitru Florian-Emil PNL NU
63. Dunava Costel Neculai PSD NU
64. Enachi Raisa AUR Abținere
65. Farago Petru UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
68. Fechet Mircea PNL NU
69. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
70. Florea Daniel - NU
71. Florea Oana-Consuela PSD NU
72. Floroiu Ionel PSD NU
73. Flucuș Dumitru AUR Abținere
74. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
75. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
76. Gál Károly UDMR NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Giugea Nicolae PNL NU
81. Giurgiu Adrian USR DA
82. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
83. Gliga Dumitrița PSD NU
84. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
85. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
86. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
87. Grosaru Andi-Gabriel - NU
88. Gudu Michael PNL NU
89. Hajdu Gábor UDMR NU
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Horga Maria-Gabriela PNL NU
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
94. Huțu Alexandra PSD NU
95. Iancu Marius-Ionel PSD NU
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Ichim Cristian-Paul - Abținere
98. Ilie Victor USR DA
99. Kelemen Attila UDMR NU
100. Kiss János PNL NU
101. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
102. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
103. Könczei Csaba UDMR NU
104. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
105. Lazăr Ion-Marian USR DA
106. Lazăr Teodor USR DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Longher Ghervazen Minoritati NU
109. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
110. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
111. Lupu Andrei-Răzvan - DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD NU
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
114. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
115. Manta Claudiu PSD NU
116. Mărculescu Dumitru PNL NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
118. Miftode Marius-Andrei USR DA
119. Mina Marian PSD NU
120. Mircea Florin PSD NU
121. Miruță Radu-Dinel USR DA
122. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
123. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
124. Molnar Ervin PNL NU
125. Molnar Radu-Iulian USR DA
126. Morar Olivia-Diana PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
129. Munteanu Remus PSD NU
130. Murariu Oana USR DA
131. Mușoiu Ștefan PSD NU
132. Nacov Gheorghe Minoritati NU
133. Nagy Szabolcs UDMR NU
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Năcuță Sorin PNL NU
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neagu Denisa-Elena USR DA
138. Neață Eugen PSD NU
139. Nechita Aurel PSD NU
140. Orban Ludovic - DA
141. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
142. Oteșanu Daniela PSD NU
143. Özmen Oana-Marciana PNL NU
144. Paladi George-Adrian PSD NU
145. Pambuccian Varujan Minoritati NU
146. Panait Radu USR DA
147. Paraschiv Rodica PSD NU
148. Pavelescu Nicolae PSD NU
149. Pecingină Gheorghe PNL NU
150. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
152. Piper-Savu Florin PSD NU
153. Pop Darius AUR Abținere
154. Pop Rareș Tudor USR DA
155. Popa Alexandru PNL NU
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
157. Popescu Dan-Cristian PSD NU
158. Popescu Pavel PNL NU
159. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
160. Popica Eduard-Andrei PSD NU
161. Predescu Ana-Loredana PSD NU
162. Presură Alexandra PSD NU
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
164. Prunean Alin-Costel - DA
165. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
166. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
167. Rizea Cristina Camelia - DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL DA
170. Roman Nicolae - Abținere
171. Roșca Mircea PNL NU
172. Rujan Dumitru PNL NU
173. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
174. Salan Viorel PSD NU
175. Sandu Viorica PSD NU
176. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
177. Scripnic Lilian AUR Abținere
178. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
179. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
180. Simion George-Nicolae AUR Abținere
181. Simonis Alfred - Robert PSD NU
182. Solomon Adrian PSD NU
183. Stancu Ionel Minoritati NU
184. Stancu Paul PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Vetuța PNL NU
187. Stoian Maria PNL NU
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
189. Stoica Diana USR DA
190. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
191. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
192. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
194. Șerban Gianina AUR Abținere
195. Șișcu George PNL NU
196. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
197. Șoldan Gheorghe PSD NU
198. Șovăială Constantin - DA
199. Tanasă Dan AUR Abținere
200. Tănase Antonel - DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
202. Tătaru Nelu PNL NU
203. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
204. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
205. Terente Eugen USR DA
206. Thellmann Christine PNL NU
207. Tobă Francisc - DA
208. Todosiu Beniamin USR DA
209. Toma Ilie PSD NU
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
212. Tudorache Daniel PSD NU
213. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
214. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
215. Turcan Raluca PNL NU
216. Tușa Adriana Diana PSD NU
217. Țachianu Marian PSD NU
218. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
219. Țoiu Oana-Silvia USR DA
220. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
221. Volosatîi Boris AUR Abținere
222. Vulpescu Ioan PSD NU
223. Weber Mihai PSD NU
224. Zakarias Zoltán UDMR NU
225. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 5 decembrie 2022, 3:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro