Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:39 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:39

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 508
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 93 48 36 13 12 10 24
- voturi pentru (DA):21 1 - 2 12 - - 6
- voturi împotrivă (NU):169 91 48 - - 12 9 9
- abțineri:45 1 - 34 1 - 1 8
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bulai Iulian USR Abținere
37. Bulai Oana-Gianina PSD NU
38. Burciu Cristina PNL NU
39. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Cambera Oana-Alexandra - NU
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
44. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
45. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
48. Chira Claudiu-Martin - Abținere
49. Chirilă Virgil Alin PSD NU
50. Ciofu Cătălina PNL NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Constantin Daniel PNL NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cristea Andi-Lucian PSD NU
55. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
56. Cristian Brian USR Abținere
57. Crîstici Ognean Minoritati NU
58. Crușoveanu Marian PNL NU
59. Csoma Botond UDMR NU
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Damian Romulus-Marius PSD NU
62. Dehelean Silviu USR Abținere
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
67. Dumitru Florian-Emil PNL NU
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Farago Petru UDMR NU
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
72. Fălcoi Nicu USR Abținere
73. Fechet Mircea PNL NU
74. Florea Daniel - DA
75. Florea Oana-Consuela PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Flucuș Dumitru AUR DA
78. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL NU
89. Giurgiu Adrian USR Abținere
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
91. Gliga Dumitrița PSD NU
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
93. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
94. Grosaru Andi-Gabriel - NU
95. Gudu Michael PNL NU
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
97. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
98. Horga Maria-Gabriela PNL NU
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
100. Huțu Alexandra PSD NU
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
102. Iancu Marius-Ionel PSD NU
103. Ichim Cristian-Paul - NU
104. Ilie Victor USR Abținere
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
109. Kelemen Attila UDMR NU
110. Kiss János PNL NU
111. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
112. Könczei Csaba UDMR NU
113. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
114. Lasca Mihai Ioan - DA
115. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
116. Lazăr Teodor USR Abținere
117. Longher Ghervazen Minoritati NU
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
120. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
121. Lupu Andrei-Răzvan - NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD NU
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
125. Mang Ioan PSD NU
126. Manta Claudiu PSD NU
127. Mărculescu Dumitru PNL NU
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
129. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
132. Mina Marian PSD NU
133. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
134. Mitrea Dumitrina AUR DA
135. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
136. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
137. Morar Olivia-Diana PNL NU
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
139. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
140. Munteanu Remus PSD NU
141. Murariu Oana USR Abținere
142. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
143. Mușoiu Ștefan PSD NU
144. Nacov Gheorghe Minoritati NU
145. Nagy Szabolcs UDMR NU
146. Năcuță Sorin PNL NU
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
148. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
149. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
150. Neață Eugen PSD NU
151. Nechita Aurel PSD NU
152. Niță Nicu PSD NU
153. Orban Ludovic - -
154. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
155. Oteșanu Daniela PSD NU
156. Özmen Oana-Marciana PNL NU
157. Paladi George-Adrian PSD NU
158. Pambuccian Varujan Minoritati NU
159. Panait Radu USR DA
160. Paraschiv Rodica PSD NU
161. Pavelescu Nicolae PSD NU
162. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
165. Piper-Savu Florin PSD NU
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
167. Plăiașu Gabriel - Abținere
168. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
169. Pop Darius AUR DA
170. Popa Radu Mihai PSD NU
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
172. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
173. Popica Eduard-Andrei PSD NU
174. Predescu Ana-Loredana PSD NU
175. Presură Alexandra PSD NU
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
177. Prunean Alin-Costel - NU
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
179. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
180. Rizea Cristina Camelia - NU
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
182. Roman Nicolae - DA
183. Rujan Dumitru PNL NU
184. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
185. Salan Viorel PSD NU
186. Sandu Viorica PSD NU
187. Sas Lóránt-Zoltan - NU
188. Scripnic Lilian AUR DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
190. Seres Dénes UDMR NU
191. Stancu Ionel Minoritati NU
192. Stancu Paul PSD NU
193. Stativă Irinel Ioan PSD NU
194. Stănescu Vetuța PNL NU
195. Stoian Maria PNL NU
196. Stoica Diana USR Abținere
197. Stoica Elena PSD NU
198. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
200. Șimon Gheorghe PSD NU
201. Șișcu George PNL NU
202. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
203. Șoldan Gheorghe PSD NU
204. Șoptică Costel PNL NU
205. Tănase Antonel - Abținere
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
207. Tătaru Nelu PNL NU
208. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
209. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
210. Terente Eugen USR Abținere
211. Thellmann Christine PNL NU
212. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
213. Tobă Francisc - DA
214. Toda Daniel-Liviu - NU
215. Todosiu Beniamin USR Abținere
216. Toma Ilie PSD NU
217. Toma Vasilică PSD NU
218. Trăilă Cristina PNL NU
219. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
220. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
221. Turcan Raluca PNL NU
222. Tușa Adriana Diana PSD NU
223. Țachianu Marian PSD NU
224. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
225. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
226. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Varga Glad-Aurel PNL NU
229. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
230. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
231. Volosatîi Boris AUR DA
232. Vulpescu Ioan PSD NU
233. Weber Mihai PSD NU
234. Zakarias Zoltán UDMR NU
235. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 6:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro