Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:44 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:44

Subiect vot: Anexa 2, cu exceptia amendamentelor respinse sustinute si votate in plen
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:251 95 59 34 14 12 11 26
- voturi pentru (DA):58 - - 33 14 - - 11
- voturi împotrivă (NU):179 95 59 1 - 12 11 1
- abțineri:14 - - - - - - 14
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
47. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
48. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD NU
53. Ciofu Cătălina PNL NU
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Cîtea Vasile PSD NU
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL NU
59. Cozma Adrian-Felician PNL NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cristea Andi-Lucian PSD NU
62. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati NU
65. Crușoveanu Marian PNL NU
66. Csoma Botond UDMR NU
67. Damian Romulus-Marius PSD NU
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD NU
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
73. Dumitru Florian-Emil PNL NU
74. Enachi Raisa AUR DA
75. Farago Petru UDMR NU
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
78. Fălcoi Nicu USR DA
79. Fechet Mircea PNL NU
80. Florea Daniel - NU
81. Florea Oana-Consuela PSD NU
82. Floroiu Ionel PSD NU
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
85. Furtună Mirela PSD NU
86. Gál Károly UDMR NU
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD NU
91. Gheba Daniel-Sorin USR DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
94. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
97. Gliga Dumitrița PSD NU
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
99. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
100. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
101. Gudu Michael PNL NU
102. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
103. Horga Maria-Gabriela PNL NU
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
105. Huțu Alexandra PSD NU
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
107. Iancu Marius-Ionel PSD NU
108. Ichim Cristian-Paul - Abținere
109. Ilie Victor USR DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD NU
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
114. Kelemen Attila UDMR NU
115. Kiss János PNL NU
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Könczei Csaba UDMR NU
118. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Longher Ghervazen Minoritati NU
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
125. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
126. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
127. Macovei Silviu Nicu PSD NU
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
130. Mang Ioan PSD NU
131. Manta Claudiu PSD NU
132. Mărculescu Dumitru PNL NU
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
137. Miklós Zoltán UDMR NU
138. Miruță Radu-Dinel USR DA
139. Mitrea Dumitrina AUR DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
141. Molnar Ervin PNL NU
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Morar Olivia-Diana PNL NU
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD NU
147. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
148. Mușoiu Ștefan PSD NU
149. Nacov Gheorghe Minoritati NU
150. Nagy Szabolcs UDMR NU
151. Năcuță Sorin PNL NU
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
154. Neagu Denisa-Elena USR DA
155. Neață Eugen PSD NU
156. Nechita Aurel PSD NU
157. Niță Nicu PSD NU
158. Orban Ludovic - DA
159. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
160. Oteșanu Daniela PSD NU
161. Özmen Oana-Marciana PNL NU
162. Paladi George-Adrian PSD NU
163. Pambuccian Varujan Minoritati NU
164. Panait Radu USR DA
165. Paraschiv Rodica PSD NU
166. Pavelescu Nicolae PSD NU
167. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
170. Piper-Savu Florin PSD NU
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
172. Plăiașu Gabriel - Abținere
173. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
174. Pop Darius AUR DA
175. Popa Alexandru PNL NU
176. Popa Radu Mihai PSD NU
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
178. Popescu Pavel PNL NU
179. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
180. Popica Eduard-Andrei PSD NU
181. Predescu Ana-Loredana PSD NU
182. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
183. Presură Alexandra PSD NU
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
185. Prunean Alin-Costel - Abținere
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
187. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
188. Rizea Cristina Camelia - Abținere
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL NU
191. Roman Nicolae - Abținere
192. Roșca Mircea PNL NU
193. Rujan Dumitru PNL NU
194. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
195. Salan Viorel PSD NU
196. Sandu Viorica PSD NU
197. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR NU
201. Simonis Alfred - Robert PSD NU
202. Solomon Adrian PSD NU
203. Stancu Ionel Minoritati NU
204. Stancu Paul PSD NU
205. Stativă Irinel Ioan PSD NU
206. Stănescu Vetuța PNL NU
207. Stoian Maria PNL NU
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
209. Stoica Diana USR DA
210. Stoica Elena PSD NU
211. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
212. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
214. Șimon Gheorghe PSD NU
215. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
216. Șoldan Gheorghe PSD NU
217. Șoptică Costel PNL NU
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
219. Tănase Antonel - DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
221. Tătaru Nelu PNL NU
222. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
223. Terente Eugen USR DA
224. Thellmann Christine PNL NU
225. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
226. Tobă Francisc - DA
227. Toda Daniel-Liviu - Abținere
228. Todosiu Beniamin USR DA
229. Toma Ilie PSD NU
230. Toma Vasilică PSD NU
231. Trăilă Cristina PNL NU
232. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
233. Tudorache Daniel PSD NU
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
235. Turcan Raluca PNL NU
236. Tușa Adriana Diana PSD NU
237. Tuță George-Cristian PNL NU
238. Țachianu Marian PSD NU
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
240. Țoiu Oana-Silvia USR DA
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
243. Varga Glad-Aurel PNL NU
244. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
246. Volosatîi Boris AUR DA
247. Vulpescu Ioan PSD NU
248. Weber Mihai PSD NU
249. Zakarias Zoltán UDMR NU
250. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 2 decembrie 2022, 16:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro