Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 482/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.83/2022 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.51/1998 privind îmbunătățirea sistemului de finanțare a programelor, proiectelor și acțiunilor culturale, precum și pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.42/2019 privind stabilirea unor măsuri financiare pentru susținerea desfășurării Programului cultural național „Timișoara - Capitală Europeană a Culturii în anul 2023"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 88 48 34 16 10 8 22
- voturi pentru (DA):220 88 48 34 16 10 8 16
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - 5
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț - NU
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad - DA
23. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Bota Călin-Ioan PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra - DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - NU
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crușoveanu Marian PNL DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dancă Ionel - NU
57. Dămureanu Ringo AUR DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drancă Andrei-Iulian USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Dumitru Florian-Emil PNL DA
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
68. Fălcoi Nicu USR DA
69. Feodor Silviu Minoritati DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Flucuș Dumitru AUR DA
73. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Gál Károly UDMR DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Giurgiu Adrian USR DA
84. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
85. Gliga Dumitrița PSD DA
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
87. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
92. Huțu Alexandra PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ichim Cristian-Paul - DA
96. Ilie Victor USR DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
101. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
102. Kelemen Attila UDMR DA
103. Kiss János PNL DA
104. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
105. Könczei Csaba UDMR DA
106. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
107. Lazăr Ion-Marian USR DA
108. Lazăr Teodor USR DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
112. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
113. Lupu Andrei-Răzvan - DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
116. Manta Claudiu PSD DA
117. Mărculescu Dumitru PNL DA
118. Miftode Marius-Andrei USR DA
119. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mina Marian PSD DA
122. Miruță Radu-Dinel USR DA
123. Mitrea Dumitrina AUR DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
125. Molnar Ervin PNL DA
126. Molnar Radu-Iulian USR DA
127. Morar Olivia-Diana PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
130. Munteanu Remus PSD DA
131. Murariu Oana USR DA
132. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
133. Mușoiu Ștefan PSD DA
134. Nacov Gheorghe Minoritati DA
135. Nagy Szabolcs UDMR DA
136. Năcuță Sorin PNL DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Orban Ludovic - DA
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Özmen Oana-Marciana PNL DA
147. Paladi George-Adrian PSD DA
148. Panait Radu USR DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pavelescu Nicolae PSD DA
151. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
152. Pecingină Gheorghe PNL DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Piper-Savu Florin PSD DA
156. Plăiașu Gabriel - Abținere
157. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
158. Pop Darius AUR DA
159. Pop Rareș Tudor USR DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
162. Popica Eduard-Andrei PSD DA
163. Predescu Ana-Loredana PSD DA
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prunean Alin-Costel - DA
168. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
169. Rizea Cristina Camelia - DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL DA
172. Roman Nicolae - NU
173. Roșca Mircea PNL DA
174. Rujan Dumitru PNL DA
175. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
176. Salan Viorel PSD DA
177. Sandu Viorica PSD DA
178. Sas Lóránt-Zoltan - DA
179. Scripnic Lilian AUR DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
181. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Stancu Paul PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Vetuța PNL DA
187. Stoian Maria PNL DA
188. Stoica Diana USR DA
189. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șișcu George PNL DA
194. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
195. Șoldan Gheorghe PSD DA
196. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
197. Tanasă Dan AUR DA
198. Tănase Antonel - NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Tătaru Nelu PNL DA
201. Terente Eugen USR DA
202. Thellmann Christine PNL DA
203. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
204. Toda Daniel-Liviu - DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Toma Vasilică PSD DA
207. Trăilă Cristina PNL DA
208. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
209. Tudorache Daniel PSD DA
210. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
211. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Tușa Adriana Diana PSD DA
214. Tuță George-Cristian PNL DA
215. Țachianu Marian PSD DA
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
217. Țoiu Oana-Silvia USR DA
218. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
219. Varga Glad-Aurel PNL DA
220. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
221. Volosatîi Boris AUR DA
222. Vulpescu Ioan PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zakarias Zoltán UDMR DA
225. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 10 decembrie 2022, 5:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro