Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 12:49

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament admis 1220
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 85 53 34 18 8 7 23
- voturi pentru (DA):152 84 52 - - 8 7 1
- voturi împotrivă (NU):72 1 - 34 18 - - 19
- abțineri:4 - 1 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Băltărețu Viorel USR NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR NU
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra - NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR NU
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciornei Radu Tudor USR NU
47. Ciubuc Ciprian - NU
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
50. Cozma Adrian-Felician PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR NU
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Damian Romulus-Marius PSD DA
57. Dancă Ionel - NU
58. Dămureanu Ringo AUR NU
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drancă Andrei-Iulian USR NU
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dumitru Florian-Emil PNL DA
65. Enachi Raisa AUR NU
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
68. Fălcoi Nicu USR NU
69. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
70. Florea Daniel - DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR NU
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Gál Károly UDMR DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Anamaria - NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR NU
81. Gheorghiu Bogdan PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
84. Giurgiu Adrian USR NU
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
92. Huțu Alexandra PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Ichim Cristian-Paul - NU
95. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
96. Ilie Victor USR NU
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
99. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
100. Kiss János PNL DA
101. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
102. Könczei Csaba UDMR DA
103. Lasca Mihai Ioan - NU
104. Lazăr Ion-Marian USR NU
105. Lazăr Teodor USR NU
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
108. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
109. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
110. Lupu Andrei-Răzvan - NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Mang Ioan PSD DA
114. Manta Claudiu PSD DA
115. Miftode Marius-Andrei USR NU
116. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mina Marian PSD DA
119. Mitrea Dumitrina AUR NU
120. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
121. Moisin Radu-Marin PNL DA
122. Molnar Ervin PNL DA
123. Molnar Radu-Iulian USR NU
124. Morar Olivia-Diana PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
127. Munteanu Remus PSD DA
128. Murariu Oana USR NU
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nacov Gheorghe Minoritati DA
131. Nagy Szabolcs UDMR DA
132. Nagy Vasile AUR NU
133. Năcuță Sorin PNL DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
136. Neagu Denisa-Elena USR NU
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Orban Ludovic - NU
141. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Özmen Oana-Marciana PNL DA
144. Paladi George-Adrian PSD DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Panait Radu USR NU
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pavelescu Nicolae PSD DA
149. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Piper-Savu Florin PSD DA
152. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
153. Plăiașu Gabriel - NU
154. Polak Tudor PNL DA
155. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
156. Pop Darius AUR NU
157. Pop Rareș Tudor USR NU
158. Popa Radu Mihai PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
161. Predescu Ana-Loredana PSD DA
162. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
165. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
166. Rizea Cristina Camelia - NU
167. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
168. Roman Florin-Claudiu PNL DA
169. Roman Nicolae - Abținere
170. Roșca Mircea PNL DA
171. Rujan Dumitru PNL DA
172. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
173. Salan Viorel PSD DA
174. Sandu Viorica PSD DA
175. Scripnic Lilian AUR NU
176. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Stancu Ionel Minoritati DA
182. Stancu Paul PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Vetuța PNL DA
185. Stângă George-Cătălin PNL DA
186. Stoian Maria PNL DA
187. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
188. Stoica Diana USR NU
189. Stoica Elena PSD DA
190. Șandru Cosmin PNL DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șișcu George PNL DA
194. Șoldan Gheorghe PSD DA
195. Șoptică Costel PNL DA
196. Șovăială Constantin - NU
197. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
198. Tănase Antonel - NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Tătaru Nelu PNL DA
201. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
202. Terente Eugen USR NU
203. Thellmann Christine PNL DA
204. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
205. Tobă Francisc - NU
206. Toda Daniel-Liviu - NU
207. Todosiu Beniamin USR NU
208. Toma Ilie PSD DA
209. Toma Vasilică PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL DA
211. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
212. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Tuță George-Cristian PNL DA
216. Țachianu Marian PSD DA
217. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
218. Țoiu Oana-Silvia USR NU
219. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
220. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
221. Varga Glad-Aurel PNL DA
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
224. Vulpescu Ioan PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zakarias Zoltán UDMR DA
227. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 5 decembrie 2022, 2:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro