Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 12:50

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament admis 1370
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:230 82 53 36 18 8 7 26
- voturi pentru (DA):150 82 53 - - 8 6 1
- voturi împotrivă (NU):78 - - 36 18 - - 24
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR NU
29. Bola Bogdan-Alexandru - NU
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra - NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chira Claudiu-Martin - NU
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciornei Radu Tudor USR NU
51. Ciubuc Ciprian - NU
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - NU
54. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Crușoveanu Marian PNL DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Damian Romulus-Marius PSD DA
62. Dancă Ionel - NU
63. Dămureanu Ringo AUR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Enachi Raisa AUR NU
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR NU
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Florea Daniel - DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR NU
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR NU
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Giurgiu Adrian USR NU
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Ichim Cristian-Paul - NU
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR NU
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
109. Kiss János PNL DA
110. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
111. Könczei Csaba UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - NU
113. Lazăr Ion-Marian USR NU
114. Lazăr Teodor USR NU
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
118. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Mang Ioan PSD DA
122. Manta Claudiu PSD DA
123. Miftode Marius-Andrei USR NU
124. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mina Marian PSD DA
127. Mitrea Dumitrina AUR NU
128. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
129. Moisin Radu-Marin PNL DA
130. Molnar Ervin PNL DA
131. Molnar Radu-Iulian USR NU
132. Morar Olivia-Diana PNL DA
133. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
134. Munteanu Remus PSD DA
135. Murariu Oana USR NU
136. Nacov Gheorghe Minoritati DA
137. Nagy Szabolcs UDMR DA
138. Nagy Vasile AUR NU
139. Năcuță Sorin PNL DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
142. Neagu Denisa-Elena USR NU
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Orban Ludovic - NU
147. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Özmen Oana-Marciana PNL DA
150. Paladi George-Adrian PSD DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Panait Radu USR NU
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pavelescu Nicolae PSD DA
155. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
157. Piper-Savu Florin PSD DA
158. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
159. Plăiașu Gabriel - NU
160. Polak Tudor PNL DA
161. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
162. Pop Darius AUR NU
163. Pop Rareș Tudor USR NU
164. Popa Alexandru PNL DA
165. Popa Radu Mihai PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
168. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
171. Rizea Cristina Camelia - NU
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
173. Roman Florin-Claudiu PNL DA
174. Roman Nicolae - NU
175. Roșca Mircea PNL DA
176. Rujan Dumitru PNL DA
177. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
178. Salan Viorel PSD DA
179. Sandu Viorica PSD DA
180. Scripnic Lilian AUR NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
184. Stancu Ionel Minoritati DA
185. Stancu Paul PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Vetuța PNL DA
188. Stângă George-Cătălin PNL DA
189. Stoian Maria PNL DA
190. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
191. Stoica Diana USR NU
192. Șandru Cosmin PNL DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șișcu George PNL DA
196. Șoldan Gheorghe PSD DA
197. Șovăială Constantin - NU
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
199. Tanasă Dan AUR NU
200. Tănase Antonel - NU
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Tătaru Nelu PNL DA
203. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
204. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
205. Terente Eugen USR NU
206. Thellmann Christine PNL DA
207. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
208. Tobă Francisc - NU
209. Toda Daniel-Liviu - NU
210. Todosiu Beniamin USR NU
211. Toma Ilie PSD DA
212. Toma Vasilică PSD DA
213. Trăilă Cristina PNL DA
214. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
215. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
216. Tușa Adriana Diana PSD DA
217. Tuță George-Cristian PNL DA
218. Țachianu Marian PSD DA
219. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
220. Țoiu Oana-Silvia USR NU
221. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
223. Varga Glad-Aurel PNL DA
224. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
225. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
226. Vulpescu Ioan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zakarias Zoltán UDMR DA
229. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 15:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro