Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 12:53

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament admis 1378
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 79 56 34 18 8 7 24
- voturi pentru (DA):151 79 56 - - 8 7 1
- voturi împotrivă (NU):74 - - 34 18 - - 22
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR NU
29. Bola Bogdan-Alexandru - NU
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra - NU
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chira Claudiu-Martin - NU
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciornei Radu Tudor USR NU
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Crușoveanu Marian PNL DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Damian Romulus-Marius PSD DA
62. Dancă Ionel - NU
63. Dămureanu Ringo AUR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Enachi Raisa AUR NU
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR NU
72. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
73. Florea Daniel - DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR NU
77. Gál Károly UDMR DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Anamaria - NU
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin USR NU
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Giurgiu Adrian USR NU
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
96. Huțu Alexandra PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Ichim Cristian-Paul - NU
99. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
100. Ilie Victor USR NU
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
104. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
105. Kiss János PNL DA
106. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
107. Könczei Csaba UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Ion-Marian USR NU
110. Lazăr Teodor USR NU
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
113. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
114. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
115. Lupu Andrei-Răzvan - NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Mang Ioan PSD DA
119. Manta Claudiu PSD DA
120. Mărculescu Dumitru PNL DA
121. Miftode Marius-Andrei USR NU
122. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mina Marian PSD DA
125. Mitrea Dumitrina AUR NU
126. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
127. Moisin Radu-Marin PNL DA
128. Molnar Ervin PNL DA
129. Molnar Radu-Iulian USR NU
130. Morar Olivia-Diana PNL DA
131. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
132. Munteanu Remus PSD DA
133. Murariu Oana USR NU
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nacov Gheorghe Minoritati DA
136. Nagy Szabolcs UDMR DA
137. Nagy Vasile AUR NU
138. Năcuță Sorin PNL DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
140. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
141. Neagu Denisa-Elena USR NU
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Orban Ludovic - NU
146. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Özmen Oana-Marciana PNL DA
149. Paladi George-Adrian PSD DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pavelescu Nicolae PSD DA
153. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
154. Pecingină Gheorghe PNL DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Piper-Savu Florin PSD DA
157. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
158. Plăiașu Gabriel - NU
159. Polak Tudor PNL DA
160. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
161. Pop Darius AUR NU
162. Pop Rareș Tudor USR NU
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Pavel PNL DA
165. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
166. Popica Eduard-Andrei PSD DA
167. Predescu Ana-Loredana PSD DA
168. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
171. Rizea Cristina Camelia - NU
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
173. Roman Florin-Claudiu PNL DA
174. Roman Nicolae - NU
175. Roșca Mircea PNL DA
176. Rujan Dumitru PNL DA
177. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
178. Sandu Viorica PSD DA
179. Scripnic Lilian AUR NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
183. Stancu Ionel Minoritati DA
184. Stancu Paul PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Vetuța PNL DA
187. Stoian Maria PNL DA
188. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
189. Stoica Diana USR NU
190. Stoica Elena PSD DA
191. Șandru Cosmin PNL DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șișcu George PNL DA
195. Șoldan Gheorghe PSD DA
196. Șovăială Constantin - NU
197. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
198. Tanasă Dan AUR NU
199. Tănase Antonel - NU
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Tătaru Nelu PNL DA
202. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
203. Terente Eugen USR NU
204. Thellmann Christine PNL DA
205. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
206. Tobă Francisc - NU
207. Toda Daniel-Liviu - NU
208. Todosiu Beniamin USR NU
209. Toma Vasilică PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL DA
211. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
212. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Tuță George-Cristian PNL DA
216. Țachianu Marian PSD DA
217. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
218. Țoiu Oana-Silvia USR NU
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
220. Varga Glad-Aurel PNL DA
221. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
222. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
223. Vulpescu Ioan PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 2 decembrie 2022, 14:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro