Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:13

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 82
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:242 90 54 36 18 8 10 26
- voturi pentru (DA):56 - - 35 - - - 21
- voturi împotrivă (NU):164 90 54 1 - 8 10 1
- abțineri:22 - - - 18 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR Abținere
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
18. Balan Ioan PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD NU
41. Burciu Cristina PNL NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
47. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
48. Chelaru Mircia AUR Abținere
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD NU
53. Ciofu Cătălina PNL NU
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - DA
56. Cîtea Vasile PSD NU
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
59. Constantin Daniel PNL NU
60. Cozma Adrian-Felician PNL NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristea Andi-Lucian PSD NU
63. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati NU
66. Csoma Botond UDMR NU
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Damian Romulus-Marius PSD NU
69. Dămureanu Ringo AUR Abținere
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD NU
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
75. Dumitru Florian-Emil PNL NU
76. Enachi Raisa AUR Abținere
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Florea Daniel - NU
81. Flucuș Dumitru AUR Abținere
82. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
83. Furtună Mirela PSD NU
84. Gál Károly UDMR NU
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
87. Georgescu Nicolae PSD NU
88. Gheba Daniel-Sorin USR DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL NU
90. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
91. Giugea Nicolae PNL NU
92. Giurgiu Adrian USR DA
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
94. Gliga Dumitrița PSD NU
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
96. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
97. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
100. Horga Maria-Gabriela PNL NU
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
102. Huțu Alexandra PSD NU
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
109. Kiss János PNL NU
110. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
111. Könczei Csaba UDMR NU
112. Lazăr Ion-Marian USR DA
113. Lazăr Teodor USR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
115. Longher Ghervazen Minoritati NU
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
118. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
119. Lupu Andrei-Răzvan - DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD NU
121. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
122. Mang Ioan PSD NU
123. Manta Claudiu PSD NU
124. Mărculescu Dumitru PNL NU
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
127. Miftode Marius-Andrei USR DA
128. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
129. Mina Marian PSD NU
130. Miruță Radu-Dinel USR DA
131. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
132. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
133. Molnar Ervin PNL NU
134. Molnar Radu-Iulian USR DA
135. Morar Olivia-Diana PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
137. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
138. Munteanu Remus PSD NU
139. Murariu Oana USR DA
140. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
141. Mușoiu Ștefan PSD NU
142. Nacov Gheorghe Minoritati NU
143. Nagy Vasile AUR Abținere
144. Năcuță Sorin PNL NU
145. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
146. Neagu Denisa-Elena USR DA
147. Neață Eugen PSD NU
148. Nechita Aurel PSD NU
149. Niță Nicu PSD NU
150. Orban Ludovic - DA
151. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
152. Oteșanu Daniela PSD NU
153. Özmen Oana-Marciana PNL NU
154. Paladi George-Adrian PSD NU
155. Pambuccian Varujan Minoritati NU
156. Panait Radu USR DA
157. Paraschiv Rodica PSD NU
158. Pavelescu Nicolae PSD NU
159. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
162. Piper-Savu Florin PSD NU
163. Plăiașu Gabriel - DA
164. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
165. Pop Darius AUR Abținere
166. Pop Rareș Tudor USR DA
167. Popa Radu Mihai PSD NU
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Pavel PNL NU
170. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
171. Popica Eduard-Andrei PSD NU
172. Predescu Ana-Loredana PSD NU
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
174. Presură Alexandra PSD NU
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
176. Prunean Alin-Costel - DA
177. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
178. Rizea Cristina Camelia - DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL NU
181. Roman Nicolae - Abținere
182. Roșca Mircea PNL NU
183. Rujan Dumitru PNL NU
184. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
185. Salan Viorel PSD NU
186. Sandu Viorica PSD NU
187. Sas Lóránt-Zoltan - DA
188. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
189. Scripnic Lilian AUR Abținere
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR NU
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
193. Stancu Ionel Minoritati NU
194. Stancu Paul PSD NU
195. Stativă Irinel Ioan PSD NU
196. Stănescu Vetuța PNL NU
197. Stoian Maria PNL NU
198. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
199. Stoica Diana USR DA
200. Stoica Elena PSD NU
201. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
202. Szabó Ödön UDMR NU
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
204. Șimon Gheorghe PSD NU
205. Șișcu George PNL NU
206. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
207. Șoldan Gheorghe PSD NU
208. Șoptică Costel PNL NU
209. Șovăială Constantin - DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
212. Tătaru Nelu PNL NU
213. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
215. Terente Eugen USR DA
216. Thellmann Christine PNL NU
217. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
218. Tobă Francisc - DA
219. Toda Daniel-Liviu - DA
220. Todosiu Beniamin USR DA
221. Toma Ilie PSD NU
222. Toma Vasilică PSD NU
223. Trăilă Cristina PNL NU
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
225. Tudorache Daniel PSD NU
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
228. Tușa Adriana Diana PSD NU
229. Tuță George-Cristian PNL NU
230. Țachianu Marian PSD NU
231. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
232. Țoiu Oana-Silvia USR DA
233. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
235. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
236. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
237. Volosatîi Boris AUR Abținere
238. Vulpescu Ioan PSD NU
239. Weber Mihai PSD NU
240. Zakarias Zoltán UDMR NU
241. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 5:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro