Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:15

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 95
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:229 89 51 32 16 9 9 23
- voturi pentru (DA):51 - - 32 - - - 19
- voturi împotrivă (NU):159 89 51 - - 9 9 1
- abțineri:19 - - - 16 - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Axinia Adrian-George AUR Abținere
13. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Burciu Cristina PNL NU
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Cambera Oana-Alexandra - DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
43. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
44. Chelaru Mircia AUR Abținere
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR DA
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
53. Constantin Daniel PNL NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
57. Cristian Brian USR DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Damian Romulus-Marius PSD NU
60. Dămureanu Ringo AUR Abținere
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
66. Dumitru Florian-Emil PNL NU
67. Enachi Raisa AUR Abținere
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
70. Fălcoi Nicu USR DA
71. Fechet Mircea PNL NU
72. Florea Daniel - NU
73. Flucuș Dumitru AUR Abținere
74. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Gál Károly UDMR NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Gheorghiu Bogdan PNL NU
82. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
83. Giugea Nicolae PNL NU
84. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
85. Gliga Dumitrița PSD NU
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
87. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
88. Gudu Michael PNL NU
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Horga Maria-Gabriela PNL NU
92. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
93. Huțu Alexandra PSD NU
94. Ichim Cristian-Paul - DA
95. Ilie Victor USR DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
100. Kelemen Attila UDMR NU
101. Kiss János PNL NU
102. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
103. Könczei Csaba UDMR NU
104. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
105. Lazăr Ion-Marian USR DA
106. Lazăr Teodor USR DA
107. Longher Ghervazen Minoritati NU
108. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
109. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
110. Lupu Andrei-Răzvan - DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD NU
112. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
113. Mang Ioan PSD NU
114. Manta Claudiu PSD NU
115. Mărculescu Dumitru PNL NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
118. Miftode Marius-Andrei USR DA
119. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
120. Mina Marian PSD NU
121. Miruță Radu-Dinel USR DA
122. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
123. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
124. Molnar Ervin PNL NU
125. Molnar Radu-Iulian USR DA
126. Morar Olivia-Diana PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
129. Munteanu Remus PSD NU
130. Murariu Oana USR DA
131. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
132. Mușoiu Ștefan PSD NU
133. Nacov Gheorghe Minoritati NU
134. Nagy Szabolcs UDMR NU
135. Nagy Vasile AUR Abținere
136. Năcuță Sorin PNL NU
137. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
138. Neagu Denisa-Elena USR DA
139. Neață Eugen PSD NU
140. Nechita Aurel PSD NU
141. Niță Nicu PSD NU
142. Orban Ludovic - DA
143. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
144. Oteșanu Daniela PSD NU
145. Özmen Oana-Marciana PNL NU
146. Paladi George-Adrian PSD NU
147. Pambuccian Varujan Minoritati NU
148. Panait Radu USR DA
149. Paraschiv Rodica PSD NU
150. Pavelescu Nicolae PSD NU
151. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
152. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
154. Piper-Savu Florin PSD NU
155. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
156. Plăiașu Gabriel - DA
157. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
158. Pop Darius AUR Abținere
159. Pop Rareș Tudor USR DA
160. Popa Radu Mihai PSD NU
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
162. Popescu Pavel PNL NU
163. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
164. Popica Eduard-Andrei PSD NU
165. Predescu Ana-Loredana PSD NU
166. Presură Alexandra PSD NU
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
168. Prunean Alin-Costel - DA
169. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
170. Rizea Cristina Camelia - DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Nicolae - Abținere
174. Roșca Mircea PNL NU
175. Rujan Dumitru PNL NU
176. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
177. Salan Viorel PSD NU
178. Sandu Viorica PSD NU
179. Sas Lóránt-Zoltan - DA
180. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Seres Dénes UDMR NU
183. Stancu Ionel Minoritati NU
184. Stancu Paul PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Vetuța PNL NU
187. Stoian Maria PNL NU
188. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
189. Stoica Elena PSD NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șișcu George PNL NU
194. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
195. Șoldan Gheorghe PSD NU
196. Șoptică Costel PNL NU
197. Șovăială Constantin - DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Tătaru Nelu PNL NU
201. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
202. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
203. Terente Eugen USR DA
204. Thellmann Christine PNL NU
205. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
206. Tobă Francisc - DA
207. Toda Daniel-Liviu - DA
208. Todosiu Beniamin USR DA
209. Toma Ilie PSD NU
210. Toma Vasilică PSD NU
211. Trăilă Cristina PNL NU
212. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
213. Tudorache Daniel PSD NU
214. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
215. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
216. Tușa Adriana Diana PSD NU
217. Tuță George-Cristian PNL NU
218. Țachianu Marian PSD NU
219. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
220. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
222. Varga Glad-Aurel PNL NU
223. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
224. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
225. Vulpescu Ioan PSD NU
226. Weber Mihai PSD NU
227. Zakarias Zoltán UDMR NU
228. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 2 decembrie 2022, 15:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro