Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:24

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 210
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:223 84 50 33 15 8 10 23
- voturi pentru (DA):20 - - - 15 - - 5
- voturi împotrivă (NU):152 83 50 - - 8 10 1
- abțineri:51 1 - 33 - - - 17
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan PNL NU
21. Banias Mircea Marius PNL NU
22. Barbu Costel PNL NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Băltărețu Viorel USR Abținere
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad - Abținere
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Iulian USR Abținere
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burciu Cristina PNL NU
41. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
46. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD NU
51. Ciofu Cătălina PNL NU
52. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Coarnă Dumitru - DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Constantin Daniel PNL NU
58. Cozma Adrian-Felician PNL NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Cristea Andi-Lucian PSD NU
61. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
62. Cristian Brian USR Abținere
63. Crîstici Ognean Minoritati NU
64. Damian Romulus-Marius PSD NU
65. Dehelean Silviu USR Abținere
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
70. Enachi Raisa AUR DA
71. Fădor Angelica PNL NU
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
73. Fălcoi Nicu USR Abținere
74. Fechet Mircea PNL NU
75. Florea Daniel - NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Flucuș Dumitru AUR DA
79. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Gál Károly UDMR NU
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Gavrilă Anamaria - DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
85. Georgescu Nicolae PSD NU
86. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
87. Gheorghiu Bogdan PNL NU
88. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
89. Giugea Nicolae PNL NU
90. Giurgiu Adrian USR Abținere
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
92. Gliga Dumitrița PSD NU
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
94. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
95. Grosaru Andi-Gabriel - DA
96. Gudu Michael PNL NU
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
98. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
99. Horga Maria-Gabriela PNL NU
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
101. Huțu Alexandra PSD NU
102. Iancu Marius-Ionel PSD NU
103. Ichim Cristian-Paul - Abținere
104. Ilie Victor USR Abținere
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
108. Kelemen Attila UDMR NU
109. Kiss János PNL NU
110. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
111. Könczei Csaba UDMR NU
112. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
113. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
114. Lazăr Teodor USR Abținere
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Longher Ghervazen Minoritati NU
117. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
118. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
119. Macovei Silviu Nicu PSD NU
120. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
121. Mang Ioan PSD NU
122. Manta Claudiu PSD NU
123. Mărculescu Dumitru PNL NU
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
125. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
126. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
128. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
129. Mitrea Dumitrina AUR DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
131. Molnar Ervin PNL NU
132. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
133. Morar Olivia-Diana PNL NU
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
135. Murariu Oana USR Abținere
136. Mușoiu Ștefan PSD NU
137. Nacov Gheorghe Minoritati NU
138. Năcuță Sorin PNL NU
139. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
140. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
141. Neață Eugen PSD NU
142. Niță Nicu PSD NU
143. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
144. Oteșanu Daniela PSD NU
145. Özmen Oana-Marciana PNL NU
146. Paladi George-Adrian PSD NU
147. Pambuccian Varujan Minoritati NU
148. Panait Radu USR Abținere
149. Paraschiv Rodica PSD NU
150. Pavelescu Nicolae PSD NU
151. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
152. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
154. Piper-Savu Florin PSD NU
155. Plăiașu Gabriel - Abținere
156. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
157. Pop Darius AUR DA
158. Pop Rareș Tudor USR Abținere
159. Popa Radu Mihai PSD NU
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
161. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
162. Popica Eduard-Andrei PSD NU
163. Predescu Ana-Loredana PSD NU
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD NU
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
167. Prunean Alin-Costel - Abținere
168. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
169. Rizea Cristina Camelia - Abținere
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
171. Roman Nicolae - Abținere
172. Rujan Dumitru PNL NU
173. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
174. Salan Viorel PSD NU
175. Sandu Viorica PSD NU
176. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
177. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
178. Scripnic Lilian AUR DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
180. Seres Dénes UDMR NU
181. Stancu Ionel Minoritati NU
182. Stancu Paul PSD NU
183. Stativă Irinel Ioan PSD NU
184. Stănescu Vetuța PNL NU
185. Stoian Maria PNL NU
186. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
187. Stoica Elena PSD NU
188. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
189. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL NU
193. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
194. Șoldan Gheorghe PSD NU
195. Șoptică Costel PNL NU
196. Șovăială Constantin - Abținere
197. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
198. Tătaru Nelu PNL NU
199. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
200. Terente Eugen USR Abținere
201. Thellmann Christine PNL NU
202. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
203. Tobă Francisc - DA
204. Toda Daniel-Liviu - Abținere
205. Toma Ilie PSD NU
206. Toma Vasilică PSD NU
207. Trăilă Cristina PNL NU
208. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
209. Tudorache Daniel PSD NU
210. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
211. Tușa Adriana Diana PSD NU
212. Țachianu Marian PSD NU
213. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
214. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
216. Varga Glad-Aurel PNL NU
217. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
218. Volosatîi Boris AUR DA
219. Vulpescu Ioan PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zakarias Zoltán UDMR NU
222. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 10 decembrie 2022, 5:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro