Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:32 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:32

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 352
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 87 48 35 17 7 9 22
- voturi pentru (DA):34 1 - 1 17 - - 15
- voturi împotrivă (NU):151 86 48 1 - 7 9 -
- abțineri:40 - - 33 - - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Benga Tudor - Vlad - Abținere
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
27. Bîrcă Constantin PSD NU
28. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR Abținere
35. Bulai Oana-Gianina PSD NU
36. Burciu Cristina PNL NU
37. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
41. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
42. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
45. Chirilă Virgil Alin PSD NU
46. Ciofu Cătălina PNL NU
47. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Constantin Daniel PNL NU
52. Cozma Adrian-Felician PNL NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cristian Brian USR Abținere
55. Crîstici Ognean Minoritati NU
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Damian Romulus-Marius PSD NU
59. Dehelean Silviu USR Abținere
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
64. Dumitru Florian-Emil PNL NU
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
68. Fălcoi Nicu USR Abținere
69. Fechet Mircea PNL NU
70. Florea Daniel - DA
71. Florea Oana-Consuela PSD NU
72. Floroiu Ionel PSD NU
73. Flucuș Dumitru AUR DA
74. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Gál Károly UDMR NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilă Anamaria - DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
82. Gheorghiu Bogdan PNL NU
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giugea Nicolae PNL NU
85. Giurgiu Adrian USR Abținere
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
87. Gliga Dumitrița PSD NU
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
89. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
90. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
91. Gudu Michael PNL NU
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Horga Maria-Gabriela PNL NU
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
96. Huțu Alexandra PSD NU
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ichim Cristian-Paul - Abținere
100. Ilie Victor USR Abținere
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
102. Intotero Natalia-Elena PSD NU
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
105. Kiss János PNL NU
106. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
107. Könczei Csaba UDMR NU
108. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
109. Lasca Mihai Ioan - DA
110. Lazăr Teodor USR Abținere
111. Longher Ghervazen Minoritati NU
112. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
113. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
114. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
115. Macovei Silviu Nicu PSD NU
116. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
117. Mang Ioan PSD NU
118. Manta Claudiu PSD NU
119. Mărculescu Dumitru PNL NU
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
121. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
123. Mina Marian PSD NU
124. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
125. Mitrea Dumitrina AUR DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
127. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
128. Morar Olivia-Diana PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
130. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
131. Murariu Oana USR Abținere
132. Mușoiu Ștefan PSD NU
133. Nacov Gheorghe Minoritati NU
134. Nagy Szabolcs UDMR NU
135. Năcuță Sorin PNL NU
136. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
137. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
138. Neață Eugen PSD NU
139. Nechita Aurel PSD NU
140. Niță Nicu PSD NU
141. Orban Ludovic - DA
142. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
143. Oteșanu Daniela PSD NU
144. Özmen Oana-Marciana PNL NU
145. Paladi George-Adrian PSD NU
146. Pambuccian Varujan Minoritati NU
147. Panait Radu USR Abținere
148. Paraschiv Rodica PSD NU
149. Pavelescu Nicolae PSD NU
150. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
153. Piper-Savu Florin PSD NU
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
155. Plăiașu Gabriel - DA
156. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
157. Pop Darius AUR DA
158. Pop Rareș Tudor USR Abținere
159. Popa Radu Mihai PSD NU
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
161. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
162. Popica Eduard-Andrei PSD NU
163. Predescu Ana-Loredana PSD NU
164. Presură Alexandra PSD NU
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
166. Prunean Alin-Costel - Abținere
167. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
168. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
169. Rizea Cristina Camelia - Abținere
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Nicolae - DA
173. Rujan Dumitru PNL NU
174. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
175. Salan Viorel PSD NU
176. Sandu Viorica PSD NU
177. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
178. Scripnic Lilian AUR DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
180. Seres Dénes UDMR NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD NU
182. Stancu Paul PSD NU
183. Stativă Irinel Ioan PSD NU
184. Stănescu Vetuța PNL NU
185. Stoian Maria PNL NU
186. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
187. Stoica Diana USR NU
188. Stoica Elena PSD NU
189. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șișcu George PNL NU
194. Șoldan Gheorghe PSD NU
195. Șoptică Costel PNL NU
196. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
197. Tănase Antonel - DA
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
199. Tătaru Nelu PNL NU
200. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
201. Terente Eugen USR Abținere
202. Thellmann Christine PNL NU
203. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
204. Tobă Francisc - DA
205. Toda Daniel-Liviu - Abținere
206. Toma Ilie PSD NU
207. Toma Vasilică PSD NU
208. Trăilă Cristina PNL NU
209. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
210. Tudorache Daniel PSD NU
211. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
212. Turcan Raluca PNL NU
213. Țachianu Marian PSD NU
214. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
215. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
216. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
217. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
218. Varga Glad-Aurel PNL NU
219. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
220. Volosatîi Boris AUR DA
221. Vulpescu Ioan PSD NU
222. Weber Mihai PSD NU
223. Zakarias Zoltán UDMR NU
224. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 10 decembrie 2022, 3:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro