Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:34 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:34

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 395
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:230 87 49 34 16 10 9 25
- voturi pentru (DA):30 1 - - 16 - - 13
- voturi împotrivă (NU):155 86 49 1 - 10 9 -
- abțineri:45 - - 33 - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Burciu Cristina PNL NU
38. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
43. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Constantin Daniel PNL NU
55. Cozma Adrian-Felician PNL NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristian Brian USR Abținere
58. Crîstici Ognean Minoritati NU
59. Csoma Botond UDMR NU
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Damian Romulus-Marius PSD NU
62. Dehelean Silviu USR Abținere
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
66. Dumitru Florian-Emil PNL NU
67. Enachi Raisa AUR DA
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
70. Fălcoi Nicu USR Abținere
71. Fechet Mircea PNL NU
72. Florea Daniel - DA
73. Florea Oana-Consuela PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Flucuș Dumitru AUR DA
76. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gál Károly UDMR NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
80. Gavrilă Anamaria - DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giugea Nicolae PNL NU
87. Giurgiu Adrian USR Abținere
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
89. Gliga Dumitrița PSD NU
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
91. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
92. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
93. Gudu Michael PNL NU
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Horga Maria-Gabriela PNL NU
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
98. Huțu Alexandra PSD NU
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
100. Iancu Marius-Ionel PSD NU
101. Ichim Cristian-Paul - Abținere
102. Ilie Victor USR Abținere
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
104. Intotero Natalia-Elena PSD NU
105. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
107. Kelemen Attila UDMR NU
108. Kiss János PNL NU
109. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
110. Könczei Csaba UDMR NU
111. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
112. Lasca Mihai Ioan - DA
113. Lazăr Teodor USR Abținere
114. Longher Ghervazen Minoritati NU
115. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
116. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
117. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
118. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
119. Macovei Silviu Nicu PSD NU
120. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
121. Mang Ioan PSD NU
122. Manta Claudiu PSD NU
123. Mărculescu Dumitru PNL NU
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
125. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
126. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
128. Mina Marian PSD NU
129. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
130. Mitrea Dumitrina AUR DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
132. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
133. Morar Olivia-Diana PNL NU
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
135. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
136. Murariu Oana USR Abținere
137. Mușoiu Ștefan PSD NU
138. Nacov Gheorghe Minoritati NU
139. Nagy Szabolcs UDMR NU
140. Năcuță Sorin PNL NU
141. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
142. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
143. Neață Eugen PSD NU
144. Nechita Aurel PSD NU
145. Niță Nicu PSD NU
146. Orban Ludovic - DA
147. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
148. Oteșanu Daniela PSD NU
149. Özmen Oana-Marciana PNL NU
150. Paladi George-Adrian PSD NU
151. Pambuccian Varujan Minoritati NU
152. Panait Radu USR Abținere
153. Paraschiv Rodica PSD NU
154. Pavelescu Nicolae PSD NU
155. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
156. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
158. Piper-Savu Florin PSD NU
159. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
160. Plăiașu Gabriel - DA
161. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
162. Pop Darius AUR DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
164. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
165. Popica Eduard-Andrei PSD NU
166. Predescu Ana-Loredana PSD NU
167. Presură Alexandra PSD NU
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
169. Prunean Alin-Costel - Abținere
170. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
171. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
172. Rizea Cristina Camelia - Abținere
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Roman Nicolae - DA
175. Rujan Dumitru PNL NU
176. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
177. Salan Viorel PSD NU
178. Sandu Viorica PSD NU
179. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
180. Scripnic Lilian AUR DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
182. Seres Dénes UDMR NU
183. Simonis Alfred - Robert PSD NU
184. Stancu Paul PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Vetuța PNL NU
187. Stoian Maria PNL NU
188. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
189. Stoica Diana USR Abținere
190. Stoica Elena PSD NU
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
192. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
194. Șimon Gheorghe PSD NU
195. Șișcu George PNL NU
196. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
197. Șoldan Gheorghe PSD NU
198. Șoptică Costel PNL NU
199. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
200. Tănase Antonel - DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
202. Tătaru Nelu PNL NU
203. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
204. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
205. Terente Eugen USR Abținere
206. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
207. Tobă Francisc - DA
208. Toda Daniel-Liviu - Abținere
209. Todosiu Beniamin USR Abținere
210. Toma Ilie PSD NU
211. Toma Vasilică PSD NU
212. Trăilă Cristina PNL NU
213. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
214. Tudorache Daniel PSD NU
215. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
216. Turcan Raluca PNL NU
217. Țachianu Marian PSD NU
218. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
219. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
220. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
222. Varga Glad-Aurel PNL NU
223. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
224. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
225. Volosatîi Boris AUR DA
226. Vulpescu Ioan PSD NU
227. Weber Mihai PSD NU
228. Zakarias Zoltán UDMR NU
229. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 1 decembrie 2022, 4:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro