Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2007 > 13:38 Versiunea pentru printare
Joi, 28 iunie 2007, ora 13:38

Poziție pe
ordinea de zi:
82
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 202/2007 pentru completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 79 35 16 30 16 10 8 14
- voturi pentru (DA):192 72 35 14 30 14 9 8 10
- voturi împotrivă (NU):11 5 - 2 - 2 1 - 1
- abțineri:4 1 - - - - - - 3
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică - Abținere
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC NU
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM NU
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR NU
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dan Iosif PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - NU
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD NU
83. Hanganu Romeo Octavian PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iustian Mircea Teodor - DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lificiu Petru - DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Man Mircea PD-L DA
100. Manda Iulian Claudiu PSD DA
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Manta Pantelimon - DA
103. Marian Dan Mihai PNL DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Micula Cătălin PNL DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mironescu Laurențiu PD-L DA
117. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
119. Mînzînă Ion PRM DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Nassar Rodica PSD NU
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
136. Niță Constantin PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Pardău Dumitru - DA
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Ponta Victor-Viorel PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Daniela PC DA
147. Popa Nicolae PNL DA
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
149. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
150. Pupeză Viorel PSD DA
151. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
152. Pușcaș Vasile PSD DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Radan Mihai Minoritati DA
155. Rădulescu Cristian PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
159. Sanda Victor PSD DA
160. Sandu Gabriel - DA
161. Sandu-Capră Mihai PNL DA
162. Sasu Ion PSD DA
163. Săniuță Marian-Florian PSD DA
164. Săpunaru Nini PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
168. Sirețeanu Mihail PSD DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Soporan Vasile Filip PSD DA
171. Stan Ioan PSD DA
172. Stan Ion PSD NU
173. Stanciu Anghel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stănescu Mircea PSD DA
177. Stoica Ion - DA
178. Străchinaru Petre PD-L DA
179. Strungă Emil PNL DA
180. Szekely Levente Csaba UDMR DA
181. Știrbeț Cornel - DA
182. Știreanu Octavian PSD DA
183. Știucă Alecsandru PSD DA
184. Tabără Valeriu PD-L DA
185. Tamás Sándor UDMR DA
186. Tămagă Constantin PSD DA
187. Teodorescu George Alin PSD NU
188. Timar Liviu PSD DA
189. Timiș Ioan PNL DA
190. Todoran Pavel PSD DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudor Marcu PRM DA
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
195. Ursărescu Dorinel PNL DA
196. Varga Attila UDMR DA
197. Vasile Aurelia PSD DA
198. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
199. Văsioiu Horia PD-L DA
200. Vlase Petru Gabriel PSD -
201. Vlădoiu Aurel PSD DA
202. Voicu Cătălin PSD DA
203. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
204. Voinea Florea PSD DA
205. Zaharia Claudius Mihail - DA
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
207. Zegrean Augustin PD-L DA
208. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 4 decembrie 2022, 10:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro