Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:39

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Art.6-9
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:328 89 60 35 - 16 15 21 36 26 21 - 6 3
- voturi pentru (DA):250 89 60 - - 16 15 1 35 26 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):77 - - 35 - - - 19 1 - 19 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Costel deputat PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
24. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR NU
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
30. Bica Dănuț senator PNL DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
34. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
36. Bob Virgil Marius senator USR NU
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
38. Bodea Marius senator USR NU
39. Bodog Florian-Dorel senator PSD NU
40. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Brătescu Liviu senator PNL DA
43. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bulai Iulian deputat USR NU
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
51. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
52. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
58. Cernic Sebastian senator USR NU
59. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
65. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Constantin Daniel deputat PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
73. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
75. Cristian Brian deputat USR NU
76. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
80. Csoma Botond deputat UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
82. Cupșa Ioan deputat PNL DA
83. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
84. Dancă Ionel deputat - NU
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dîncu Vasile senator PSD DA
91. Dogariu Eugen senator PSD DA
92. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
93. Dragu Anca Dana senator USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
95. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
96. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
97. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
98. Farago Petru deputat UDMR DA
99. Fădor Angelica deputat PNL DA
100. Fălcoi Nicu deputat USR NU
101. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
102. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
103. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
104. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
105. Firea Gabriela senator PSD DA
106. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
107. Floroiu Ionel deputat PSD DA
108. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Gál Károly deputat UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
113. Georgescu Laura senator PSD DA
114. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
115. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
117. Ghica Cristian senator USR NU
118. Giugea Nicolae deputat PNL DA
119. Giurgiu Adrian deputat USR NU
120. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
121. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
123. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
125. Guran Virgil senator PNL DA
126. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
128. Havârneanu Filip deputat USR NU
129. Hărătău Elena deputat PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
131. Humelnicu Marius senator PSD DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
133. Huțu Alexandra deputat PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
136. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
138. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
139. Ilie Victor deputat USR NU
140. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
142. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
144. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
145. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
146. Ivan Dan senator USR NU
147. Kiss János deputat PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
149. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
150. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
152. László Attila senator UDMR DA
153. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
154. Lazăr Teodor deputat USR NU
155. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
156. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
158. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
160. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
161. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
162. Mang Ioan deputat PSD DA
163. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
164. Mareș Mara deputat PNL DA
165. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
167. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
168. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
172. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
173. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
174. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
175. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
176. Mina Marian deputat PSD DA
177. Mircea Florin deputat PSD DA
178. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
179. Mirea Siminica senator PSD DA
180. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
181. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
182. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
183. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
184. Molnar Ervin deputat PNL DA
185. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
186. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
187. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
188. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
189. Munteanu Remus deputat PSD DA
190. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
191. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
192. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
193. Mutu Gabriel senator PSD DA
194. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
195. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
196. Nagy Vasile deputat - NU
197. Nassar Rodica deputat PSD DA
198. Nazare Alexandru senator PNL DA
199. Năcuță Sorin deputat PNL DA
200. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
201. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
203. Neagu Nicolae senator PNL DA
204. Neață Eugen deputat PSD DA
205. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
206. Niță Nicu deputat PSD DA
207. Novak Levente senator UDMR DA
208. Oprinoiu Aurel senator USR NU
209. Orban Ludovic deputat - NU
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
212. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
213. Panait Radu deputat USR NU
214. Pandea Ciprian senator PNL DA
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
217. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
218. Pălărie Ștefan senator USR NU
219. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
220. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
221. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
222. Plăiașu Gabriel deputat - NU
223. Polak Tudor deputat PNL DA
224. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
225. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
226. Popa Alexandru deputat PNL DA
227. Popa Maricel senator PSD DA
228. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
229. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
231. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
232. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
233. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
234. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
235. Postică Andrei senator USR DA
236. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
237. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
238. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
239. Prunean Alin-Costel deputat - NU
240. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
241. Puiu Ovidiu senator PSD DA
242. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
243. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
244. Răducanu Sebastian senator PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
246. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
248. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
249. Roman Nicolae deputat - Abținere
250. Roșca Mircea deputat PNL DA
251. Rotaru Ion senator PSD DA
252. Rujan Dumitru deputat PNL DA
253. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
254. Salan Viorel deputat PSD DA
255. Sandu Viorica deputat PSD DA
256. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
259. Seres Dénes deputat UDMR DA
260. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
261. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
262. Solomon Adrian deputat PSD DA
263. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
264. Stan Ioan senator PSD DA
265. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
266. Stancu Paul deputat PSD DA
267. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
268. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
269. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
270. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
271. Stoian Maria deputat PNL DA
272. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
273. Stoica Diana deputat USR NU
274. Stoica Elena deputat PSD DA
275. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
276. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
277. Stroe Felix senator PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
279. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
280. Szabó Ödön deputat UDMR DA
281. Șandru Cosmin deputat PNL DA
282. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
283. Șișcu George deputat PNL DA
284. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
285. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
286. Șovăială Constantin deputat - NU
287. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
288. Tănase Antonel deputat - NU
289. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
290. Tătaru Nelu deputat PNL DA
291. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
292. Terente Eugen deputat USR NU
293. Thellmann Christine deputat PNL DA
294. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
295. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
296. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
297. Toma Ilie deputat PSD DA
298. Toma Vasilică deputat PSD DA
299. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
300. Trăilă Cristina deputat PNL DA
301. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
302. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
303. Trufin Lucian senator PSD DA
304. Tudorache Daniel deputat PSD DA
305. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
306. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
307. Turos Lóránd senator UDMR DA
308. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
309. Țachianu Marian deputat PSD DA
310. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
311. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
312. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
313. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
314. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
315. Veștea Mihail senator PNL DA
316. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
317. Vicol Costel senator USR NU
318. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
319. Vîlceanu Dan deputat - NU
320. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
321. Vlașin Sorin senator PSD DA
322. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
323. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
324. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
326. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
328. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 24 mai 2024, 1:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro