Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:42

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Art.11-18
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:342 91 62 35 - 18 17 22 37 31 21 - 5 3
- voturi pentru (DA):264 91 62 - - 18 17 1 37 31 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):77 - - 35 - - - 20 - - 19 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR NU
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bob Virgil Marius senator USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
47. Brătescu Liviu senator PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
52. Bulai Iulian deputat USR NU
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
54. Burciu Cristina deputat PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
56. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
57. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
59. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
60. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
61. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
62. Cernic Sebastian senator USR NU
63. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
69. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Constantin Daniel deputat PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
77. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
79. Cristian Brian deputat USR NU
80. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
82. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
83. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
84. Csoma Botond deputat UDMR DA
85. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
86. Cupșa Ioan deputat PNL DA
87. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
88. Dancă Ionel deputat - NU
89. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
90. Dehelean Silviu deputat USR NU
91. Deneș Ioan senator PSD DA
92. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
93. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
94. Dîncu Vasile senator PSD DA
95. Dogariu Eugen senator PSD DA
96. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
97. Dragu Anca Dana senator USR NU
98. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
99. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
100. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
101. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
102. Farago Petru deputat UDMR DA
103. Fădor Angelica deputat PNL DA
104. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
105. Fălcoi Nicu deputat USR NU
106. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
107. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
108. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
109. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
110. Firea Gabriela senator PSD DA
111. Firu Stela senator PNL DA
112. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
113. Floroiu Ionel deputat PSD DA
114. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Gál Károly deputat UDMR DA
117. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
119. Genoiu Mihail senator PSD DA
120. Georgescu Laura senator PSD DA
121. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
122. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
124. Ghica Cristian senator USR NU
125. Giugea Nicolae deputat PNL DA
126. Giurgiu Adrian deputat USR NU
127. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
128. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
129. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
130. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
131. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
132. Guran Virgil senator PNL DA
133. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Havârneanu Filip deputat USR NU
136. Hărătău Elena deputat PNL DA
137. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
138. Humelnicu Marius senator PSD DA
139. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
140. Huțu Alexandra deputat PSD DA
141. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
145. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
146. Ilie Victor deputat USR NU
147. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
148. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
149. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
150. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
151. Iordache Ion senator PNL DA
152. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
153. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
154. Ivan Dan senator USR NU
155. Kiss János deputat PNL DA
156. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
157. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
158. Könczei Csaba deputat UDMR DA
159. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
160. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
161. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
162. László Attila senator UDMR DA
163. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
164. Lazăr Teodor deputat USR NU
165. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
166. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
167. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
168. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
169. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
170. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
171. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
172. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
173. Mang Ioan deputat PSD DA
174. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
175. Mareș Mara deputat PNL DA
176. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
177. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
178. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
179. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
180. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
181. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
183. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
184. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
185. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
186. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
187. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
188. Mina Marian deputat PSD DA
189. Mircea Florin deputat PSD DA
190. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
191. Mirea Siminica senator PSD DA
192. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
193. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
194. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
195. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
196. Molnar Ervin deputat PNL DA
197. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
198. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
199. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
200. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
201. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
202. Munteanu Remus deputat PSD DA
203. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
204. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
205. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
206. Mutu Gabriel senator PSD DA
207. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
208. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
209. Nassar Rodica deputat PSD DA
210. Nazare Alexandru senator PNL DA
211. Năcuță Sorin deputat PNL DA
212. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
213. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
214. Neagu Nicolae senator PNL DA
215. Neață Eugen deputat PSD DA
216. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
217. Niță Nicu deputat PSD DA
218. Novak Levente senator UDMR DA
219. Oprinoiu Aurel senator USR NU
220. Orban Ludovic deputat - NU
221. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
222. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
223. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
224. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
225. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
226. Panait Radu deputat USR NU
227. Pandea Ciprian senator PNL DA
228. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
229. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
230. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
231. Pălărie Ștefan senator USR NU
232. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
233. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
234. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
235. Plăiașu Gabriel deputat - NU
236. Polak Tudor deputat PNL DA
237. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
238. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
239. Popa Alexandru deputat PNL DA
240. Popa Maricel senator PSD DA
241. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
242. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
243. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
244. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
245. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
246. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
247. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
248. Postică Andrei senator USR DA
249. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
250. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
251. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
252. Prunean Alin-Costel deputat - NU
253. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
254. Puiu Ovidiu senator PSD DA
255. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
256. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
257. Răducanu Sebastian senator PSD DA
258. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
259. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
260. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
261. Roman Nicolae deputat - Abținere
262. Roșca Mircea deputat PNL DA
263. Rotaru Ion senator PSD DA
264. Rujan Dumitru deputat PNL DA
265. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
266. Salan Viorel deputat PSD DA
267. Sandu Viorica deputat PSD DA
268. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
269. Scarlat George senator PNL DA
270. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
271. Seres Dénes deputat UDMR DA
272. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
273. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
274. Solomon Adrian deputat PSD DA
275. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
276. Stan Ioan senator PSD DA
277. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
278. Stancu Paul deputat PSD DA
279. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
280. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
281. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
282. Stoian Maria deputat PNL DA
283. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
284. Stoica Diana deputat USR NU
285. Stoica Elena deputat PSD DA
286. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
287. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
288. Stroe Felix senator PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
290. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
291. Szabó Ödön deputat UDMR DA
292. Șandru Cosmin deputat PNL DA
293. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
294. Șișcu George deputat PNL DA
295. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
296. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
297. Șoptică Costel deputat PNL DA
298. Șovăială Constantin deputat - NU
299. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
300. Tănase Antonel deputat - NU
301. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
302. Tătaru Nelu deputat PNL DA
303. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
304. Terente Eugen deputat USR NU
305. Thellmann Christine deputat PNL DA
306. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
307. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
308. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
309. Toma Ilie deputat PSD DA
310. Toma Vasilică deputat PSD DA
311. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
312. Trăilă Cristina deputat PNL DA
313. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
314. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
315. Trufin Lucian senator PSD DA
316. Tudorache Daniel deputat PSD DA
317. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
318. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
319. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
320. Țachianu Marian deputat PSD DA
321. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
322. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
323. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
324. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
325. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
326. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
327. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
328. Veștea Mihail senator PNL DA
329. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
330. Vicol Costel senator USR NU
331. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
332. Vîlceanu Dan deputat - NU
333. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
334. Vlașin Sorin senator PSD DA
335. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
336. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
337. Wiener Adrian deputat USR NU
338. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
339. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
340. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
341. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
342. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 12:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro