Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:42

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Cap. III - titlul
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:328 90 60 34 - 19 17 19 35 24 21 - 6 3
- voturi pentru (DA):262 90 60 - - 19 17 7 35 24 2 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):59 - - 34 - - - 5 - - 19 - - 1
- abțineri:6 - - - - - - 6 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
16. Balan Ioan deputat PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
20. Barbu Costel deputat PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
31. Bica Dănuț senator PNL DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
37. Bob Virgil Marius senator USR NU
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
42. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
44. Brătescu Liviu senator PNL DA
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulai Iulian deputat USR NU
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
53. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
54. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
60. Cernic Sebastian senator USR NU
61. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
62. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
64. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
65. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
67. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Constantin Daniel deputat PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
75. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
77. Cristian Brian deputat USR NU
78. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Csoma Botond deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
84. Cupșa Ioan deputat PNL DA
85. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
86. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
87. Dehelean Silviu deputat USR NU
88. Deneș Ioan senator PSD DA
89. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
90. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
91. Dîncu Vasile senator PSD DA
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
94. Dragu Anca Dana senator USR NU
95. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
96. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
97. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
98. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
99. Farago Petru deputat UDMR DA
100. Fădor Angelica deputat PNL DA
101. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
102. Fălcoi Nicu deputat USR NU
103. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
104. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
105. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
106. Firea Gabriela senator PSD DA
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Floroiu Ionel deputat PSD DA
109. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
110. Furtună Mirela deputat PSD DA
111. Gál Károly deputat UDMR DA
112. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
114. Genoiu Mihail senator PSD DA
115. Georgescu Laura senator PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat PNL DA
121. Giurgiu Adrian deputat USR NU
122. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
127. Guran Virgil senator PNL DA
128. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
130. Havârneanu Filip deputat USR NU
131. Hărătău Elena deputat PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
133. Humelnicu Marius senator PSD DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
135. Huțu Alexandra deputat PSD DA
136. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
137. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
139. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
140. Ilie Victor deputat USR NU
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
143. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
144. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
145. Iordache Ion senator PNL DA
146. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
147. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
148. Ivan Dan senator USR NU
149. Kelemen Attila deputat UDMR DA
150. Kiss János deputat PNL DA
151. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
152. Könczei Csaba deputat UDMR DA
153. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
154. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
155. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
156. László Attila senator UDMR DA
157. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
158. Lazăr Teodor deputat USR NU
159. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
160. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
161. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
162. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
163. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
164. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
165. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
166. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
167. Mang Ioan deputat PSD DA
168. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
169. Mareș Mara deputat PNL DA
170. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
171. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
172. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
173. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
174. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
175. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
177. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
178. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
179. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
180. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
181. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
182. Mina Marian deputat PSD DA
183. Mircea Florin deputat PSD DA
184. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
185. Mirea Siminica senator PSD DA
186. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
187. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
188. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
189. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
190. Molnar Ervin deputat PNL DA
191. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
192. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
193. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
194. Munteanu Remus deputat PSD DA
195. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
196. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
197. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
198. Mutu Gabriel senator PSD DA
199. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
200. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
201. Nassar Rodica deputat PSD DA
202. Nazare Alexandru senator PNL DA
203. Năcuță Sorin deputat PNL DA
204. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
205. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
206. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
207. Neagu Nicolae senator PNL DA
208. Neață Eugen deputat PSD DA
209. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
210. Niță Nicu deputat PSD DA
211. Novak Levente senator UDMR DA
212. Oprinoiu Aurel senator USR NU
213. Orban Ludovic deputat - Abținere
214. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
215. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
216. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
217. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
218. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
219. Panait Radu deputat USR NU
220. Pandea Ciprian senator PNL DA
221. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
222. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
223. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
224. Pălărie Ștefan senator USR NU
225. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Plăiașu Gabriel deputat - -
228. Polak Tudor deputat PNL DA
229. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
230. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
231. Popa Alexandru deputat PNL DA
232. Popa Maricel senator PSD DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
235. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
236. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
237. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
238. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
239. Postică Andrei senator USR DA
240. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
241. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
242. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
243. Prunean Alin-Costel deputat - DA
244. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
245. Puiu Ovidiu senator PSD DA
246. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
247. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
248. Răducanu Sebastian senator PSD DA
249. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
250. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
251. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
252. Roman Nicolae deputat - Abținere
253. Roșca Mircea deputat PNL DA
254. Rotaru Ion senator PSD DA
255. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - Abținere
256. Salan Viorel deputat PSD DA
257. Sandu Viorica deputat PSD DA
258. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
259. Scarlat George senator PNL DA
260. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
261. Seres Dénes deputat UDMR DA
262. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
263. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
264. Solomon Adrian deputat PSD DA
265. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
266. Stan Ioan senator PSD DA
267. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
268. Stancu Paul deputat PSD DA
269. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
270. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
271. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
272. Stoian Maria deputat PNL DA
273. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
274. Stoica Diana deputat USR NU
275. Stoica Elena deputat PSD DA
276. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
277. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
278. Stroe Felix senator PSD DA
279. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
280. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
281. Szabó Ödön deputat UDMR DA
282. Șandru Cosmin deputat PNL DA
283. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
284. Șișcu George deputat PNL DA
285. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
286. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
287. Șoptică Costel deputat PNL DA
288. Șovăială Constantin deputat - Abținere
289. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
290. Tănase Antonel deputat - NU
291. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
292. Tătaru Nelu deputat PNL DA
293. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
294. Terente Eugen deputat USR NU
295. Thellmann Christine deputat PNL DA
296. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
297. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
298. Toda Daniel-Liviu deputat - Abținere
299. Toma Ilie deputat PSD DA
300. Toma Vasilică deputat PSD DA
301. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
302. Trăilă Cristina deputat PNL DA
303. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
304. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
305. Tudorache Daniel deputat PSD DA
306. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
307. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
308. Turos Lóránd senator UDMR DA
309. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
310. Țachianu Marian deputat PSD DA
311. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
312. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
313. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
314. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
315. Veștea Mihail senator PNL DA
316. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
317. Vicol Costel senator USR NU
318. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
319. Vîlceanu Dan deputat - NU
320. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
321. Vlașin Sorin senator PSD DA
322. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
323. Wiener Adrian deputat USR NU
324. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
326. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
328. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 7:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro