Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:43

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Art. 19-25
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:337 90 62 36 - 19 17 22 35 28 20 - 6 2
- voturi pentru (DA):260 90 62 - - 19 17 1 35 28 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):76 - - 36 - - - 20 - - 18 - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
16. Balan Ioan deputat PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
20. Barbu Costel deputat PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
32. Bica Dănuț senator PNL DA
33. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
34. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
36. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
38. Bob Virgil Marius senator USR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Brătescu Liviu senator PNL DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulai Iulian deputat USR NU
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
53. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
54. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
56. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
60. Cernic Sebastian senator USR NU
61. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
62. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
64. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
65. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
67. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Constantin Daniel deputat PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
79. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
80. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
81. Csoma Botond deputat UDMR DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
83. Cupșa Ioan deputat PNL DA
84. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
85. Dancă Ionel deputat - NU
86. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
87. Dehelean Silviu deputat USR NU
88. Deneș Ioan senator PSD DA
89. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
90. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
91. Dîncu Vasile senator PSD DA
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
94. Dragu Anca Dana senator USR NU
95. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
96. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
97. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
98. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
99. Farago Petru deputat UDMR DA
100. Fădor Angelica deputat PNL DA
101. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
102. Fălcoi Nicu deputat USR NU
103. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
104. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
105. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
106. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
107. Firea Gabriela senator PSD DA
108. Firu Stela senator PNL DA
109. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
110. Floroiu Ionel deputat PSD DA
111. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
112. Furtună Mirela deputat PSD DA
113. Gál Károly deputat UDMR DA
114. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
116. Genoiu Mihail senator PSD DA
117. Georgescu Laura senator PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Ghica Cristian senator USR NU
122. Giugea Nicolae deputat PNL DA
123. Giurgiu Adrian deputat USR NU
124. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
127. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
128. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
129. Guran Virgil senator PNL DA
130. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
131. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
132. Havârneanu Filip deputat USR NU
133. Hărătău Elena deputat PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
135. Humelnicu Marius senator PSD DA
136. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
137. Huțu Alexandra deputat PSD DA
138. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
139. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
140. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
141. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
142. Ilie Victor deputat USR NU
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
145. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
146. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
147. Iordache Ion senator PNL DA
148. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
149. Ivan Dan senator USR NU
150. Kelemen Attila deputat UDMR DA
151. Kiss János deputat PNL DA
152. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
153. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
154. Könczei Csaba deputat UDMR DA
155. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
156. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
157. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
158. László Attila senator UDMR DA
159. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
160. Lazăr Teodor deputat USR NU
161. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
162. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
163. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
164. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
165. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
166. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
167. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
168. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
169. Mang Ioan deputat PSD DA
170. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
171. Mareș Mara deputat PNL DA
172. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
173. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
174. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
175. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
176. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
177. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
179. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
180. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
181. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
182. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
183. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
184. Mina Marian deputat PSD DA
185. Mircea Florin deputat PSD DA
186. Mirea Siminica senator PSD DA
187. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
188. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
189. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
191. Molnar Ervin deputat PNL DA
192. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
193. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
194. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
195. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
196. Munteanu Remus deputat PSD DA
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Mutu Gabriel senator PSD DA
201. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
202. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
203. Nassar Rodica deputat PSD DA
204. Nazare Alexandru senator PNL DA
205. Năcuță Sorin deputat PNL DA
206. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
207. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
208. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
209. Neagu Nicolae senator PNL DA
210. Neață Eugen deputat PSD DA
211. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
212. Niță Nicu deputat PSD DA
213. Novak Levente senator UDMR DA
214. Oprinoiu Aurel senator USR NU
215. Orban Ludovic deputat - NU
216. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
217. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
218. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
219. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
220. Panait Radu deputat USR NU
221. Pandea Ciprian senator PNL DA
222. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
223. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
224. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
225. Pălărie Ștefan senator USR NU
226. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
227. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
228. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
229. Plăiașu Gabriel deputat - NU
230. Polak Tudor deputat PNL DA
231. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
232. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
233. Popa Alexandru deputat PNL DA
234. Popa Maricel senator PSD DA
235. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
236. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
238. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
239. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
240. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
241. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
242. Postică Andrei senator USR DA
243. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
244. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
245. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
246. Prunean Alin-Costel deputat - NU
247. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
248. Puiu Ovidiu senator PSD DA
249. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
250. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
251. Răducanu Sebastian senator PSD DA
252. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
253. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
254. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
255. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
256. Roman Nicolae deputat - Abținere
257. Roșca Mircea deputat PNL DA
258. Rotaru Ion senator PSD DA
259. Rujan Dumitru deputat PNL DA
260. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
261. Salan Viorel deputat PSD DA
262. Sandu Viorica deputat PSD DA
263. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
264. Scarlat George senator PNL DA
265. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
266. Seres Dénes deputat UDMR DA
267. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
268. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
269. Solomon Adrian deputat PSD DA
270. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
271. Stan Ioan senator PSD DA
272. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
273. Stancu Paul deputat PSD DA
274. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
275. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
276. Stoian Maria deputat PNL DA
277. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
278. Stoica Diana deputat USR NU
279. Stoica Elena deputat PSD DA
280. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
281. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
282. Stroe Felix senator PSD DA
283. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
284. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
285. Szabó Ödön deputat UDMR DA
286. Șandru Cosmin deputat PNL DA
287. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
288. Șișcu George deputat PNL DA
289. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
290. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
291. Șoptică Costel deputat PNL DA
292. Șovăială Constantin deputat - NU
293. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
294. Tănase Antonel deputat - NU
295. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
296. Tătaru Nelu deputat PNL DA
297. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
298. Terente Eugen deputat USR NU
299. Thellmann Christine deputat PNL DA
300. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
301. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
302. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
303. Toma Ilie deputat PSD DA
304. Toma Vasilică deputat PSD DA
305. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
306. Trăilă Cristina deputat PNL DA
307. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
308. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
309. Trufin Lucian senator PSD DA
310. Tudorache Daniel deputat PSD DA
311. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
312. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
313. Turos Lóránd senator UDMR DA
314. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
315. Țachianu Marian deputat PSD DA
316. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
317. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
318. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
319. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
320. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
321. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
322. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
323. Veștea Mihail senator PNL DA
324. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
325. Vicol Costel senator USR NU
326. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
327. Vîlceanu Dan deputat - NU
328. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
329. Vlașin Sorin senator PSD DA
330. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
331. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
332. Wiener Adrian deputat USR NU
333. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
334. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
335. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
337. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 11:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro