Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:44

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Anexa 3/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:338 89 64 37 - 18 17 22 36 30 18 - 5 2
- voturi pentru (DA):260 88 64 - - 18 17 1 36 29 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):75 - - 37 - - - 20 - - 16 - - 2
- abțineri:3 1 - - - - - 1 - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD Abținere
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR NU
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
46. Brătescu Liviu senator PNL DA
47. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulai Iulian deputat USR NU
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
58. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
59. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
61. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
62. Cernic Sebastian senator USR NU
63. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
69. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Constantin Daniel deputat PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
77. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
79. Cristian Brian deputat USR NU
80. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
82. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
83. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
84. Csoma Botond deputat UDMR DA
85. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
86. Cupșa Ioan deputat PNL DA
87. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
88. Dancă Ionel deputat - NU
89. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
90. Dehelean Silviu deputat USR NU
91. Deneș Ioan senator PSD DA
92. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
93. Dogariu Eugen senator PSD DA
94. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
95. Dragu Anca Dana senator USR NU
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
98. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
99. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
100. Farago Petru deputat UDMR DA
101. Fădor Angelica deputat PNL DA
102. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
103. Fălcoi Nicu deputat USR NU
104. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
105. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
106. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
107. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
108. Firea Gabriela senator PSD DA
109. Firu Stela senator PNL DA
110. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
111. Floroiu Ionel deputat PSD DA
112. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Gál Károly deputat UDMR DA
115. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
117. Genoiu Mihail senator PSD DA
118. Georgescu Laura senator PSD DA
119. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
120. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
122. Ghica Cristian senator USR NU
123. Giugea Nicolae deputat PNL DA
124. Giurgiu Adrian deputat USR NU
125. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
126. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
127. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
130. Guran Virgil senator PNL DA
131. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
133. Havârneanu Filip deputat USR NU
134. Hărătău Elena deputat PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Humelnicu Marius senator PSD DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
138. Huțu Alexandra deputat PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
141. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
142. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
143. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
144. Ilie Victor deputat USR NU
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
147. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL Abținere
148. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
149. Iordache Ion senator PNL DA
150. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
151. Ivan Dan senator USR NU
152. Kelemen Attila deputat UDMR DA
153. Kiss János deputat PNL DA
154. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
155. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
156. Könczei Csaba deputat UDMR DA
157. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
158. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
159. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
160. László Attila senator UDMR DA
161. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
162. Lazăr Teodor deputat USR NU
163. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
164. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
165. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
166. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
167. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
170. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
171. Mang Ioan deputat PSD DA
172. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
173. Mareș Mara deputat PNL DA
174. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
175. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
179. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
181. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
182. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
183. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
184. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
185. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
186. Mina Marian deputat PSD DA
187. Mircea Florin deputat PSD DA
188. Mirea Siminica senator PSD DA
189. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
190. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
191. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
192. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
193. Molnar Ervin deputat PNL DA
194. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
195. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
196. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
197. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
198. Munteanu Remus deputat PSD DA
199. Murariu Oana deputat USR NU
200. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
201. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
202. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
203. Mutu Gabriel senator PSD DA
204. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
205. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
206. Nassar Rodica deputat PSD DA
207. Nazare Alexandru senator PNL DA
208. Năcuță Sorin deputat PNL DA
209. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
210. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
211. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
212. Neagu Nicolae senator PNL DA
213. Neață Eugen deputat PSD DA
214. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
215. Niță Nicu deputat PSD DA
216. Novak Levente senator UDMR DA
217. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
218. Oprinoiu Aurel senator USR NU
219. Orban Ludovic deputat - NU
220. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
221. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
222. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
223. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
224. Panait Radu deputat USR NU
225. Pandea Ciprian senator PNL DA
226. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
227. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
228. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
229. Pălărie Ștefan senator USR NU
230. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
231. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
232. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
233. Plăiașu Gabriel deputat - NU
234. Polak Tudor deputat PNL DA
235. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
236. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
237. Popa Alexandru deputat PNL DA
238. Popa Maricel senator PSD DA
239. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
240. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
242. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
243. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
244. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
245. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
246. Postică Andrei senator USR DA
247. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
248. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
249. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
250. Prunean Alin-Costel deputat - NU
251. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
252. Puiu Ovidiu senator PSD DA
253. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
254. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
255. Răducanu Sebastian senator PSD DA
256. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
257. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
258. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
259. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
260. Roman Nicolae deputat - Abținere
261. Roșca Mircea deputat PNL DA
262. Rotaru Ion senator PSD DA
263. Rujan Dumitru deputat PNL DA
264. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
265. Salan Viorel deputat PSD DA
266. Sandu Viorica deputat PSD DA
267. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
268. Scarlat George senator PNL DA
269. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
270. Seres Dénes deputat UDMR DA
271. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
272. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
273. Solomon Adrian deputat PSD DA
274. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
275. Stan Ioan senator PSD DA
276. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
277. Stancu Paul deputat PSD DA
278. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
279. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
280. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
281. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
282. Stoian Maria deputat PNL DA
283. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
284. Stoica Diana deputat USR NU
285. Stoica Elena deputat PSD DA
286. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
287. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
288. Stroe Felix senator PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
290. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
291. Szabó Ödön deputat UDMR DA
292. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
293. Șișcu George deputat PNL DA
294. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
295. Șoptică Costel deputat PNL DA
296. Șovăială Constantin deputat - NU
297. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
298. Tănase Antonel deputat - NU
299. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
300. Tătaru Nelu deputat PNL DA
301. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
302. Terente Eugen deputat USR NU
303. Thellmann Christine deputat PNL DA
304. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
305. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
306. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
307. Toma Ilie deputat PSD DA
308. Toma Vasilică deputat PSD DA
309. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
310. Trăilă Cristina deputat PNL DA
311. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
312. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
313. Tudorache Daniel deputat PSD DA
314. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
315. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
316. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
317. Țachianu Marian deputat PSD DA
318. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
319. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
320. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
321. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
322. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
323. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
324. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
325. Veștea Mihail senator PNL DA
326. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
327. Vicol Costel senator USR NU
328. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
329. Vîlceanu Dan deputat - NU
330. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
331. Vlașin Sorin senator PSD DA
332. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
333. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
334. Wiener Adrian deputat USR NU
335. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
336. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
338. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 13:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro