Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:44

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Anexa 3/03/01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:343 88 65 36 - 19 17 22 39 29 20 - 6 2
- voturi pentru (DA):266 88 65 - - 19 17 1 39 29 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):76 - - 36 - - - 20 - - 18 - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Balan Ioan deputat PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Barbu Costel deputat PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
24. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR NU
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
31. Bica Dănuț senator PNL DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
37. Bob Virgil Marius senator USR NU
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
42. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
44. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
45. Brătescu Liviu senator PNL DA
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulai Iulian deputat USR NU
51. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
55. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR NU
62. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
63. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
66. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
68. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Constantin Daniel deputat PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
74. Crețu Gabriela senator PSD DA
75. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
76. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
78. Cristian Brian deputat USR NU
79. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
87. Dancă Ionel deputat - NU
88. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
89. Dehelean Silviu deputat USR NU
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dîncu Vasile senator PSD DA
93. Dogariu Eugen senator PSD DA
94. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
95. Dragu Anca Dana senator USR NU
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
98. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
99. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
100. Farago Petru deputat UDMR DA
101. Fădor Angelica deputat PNL DA
102. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
103. Fălcoi Nicu deputat USR NU
104. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
105. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
106. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
107. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
108. Firea Gabriela senator PSD DA
109. Firu Stela senator PNL DA
110. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
111. Floroiu Ionel deputat PSD DA
112. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Gál Károly deputat UDMR DA
115. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
117. Genoiu Mihail senator PSD DA
118. Georgescu Laura senator PSD DA
119. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
120. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
122. Ghica Cristian senator USR NU
123. Giugea Nicolae deputat PNL DA
124. Giurgiu Adrian deputat USR NU
125. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
126. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
127. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
130. Guran Virgil senator PNL DA
131. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
133. Havârneanu Filip deputat USR NU
134. Hărătău Elena deputat PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Humelnicu Marius senator PSD DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
138. Huțu Alexandra deputat PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
141. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
142. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
143. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
144. Ilie Victor deputat USR NU
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
147. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
148. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
149. Iordache Ion senator PNL DA
150. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
151. Ivan Dan senator USR NU
152. Kelemen Attila deputat UDMR DA
153. Kiss János deputat PNL DA
154. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
155. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
156. Könczei Csaba deputat UDMR DA
157. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
158. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
159. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
160. László Attila senator UDMR DA
161. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
162. Lazăr Teodor deputat USR NU
163. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
164. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
165. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
166. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
167. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
170. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
171. Mang Ioan deputat PSD DA
172. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
173. Mareș Mara deputat PNL DA
174. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
175. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
179. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
181. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
182. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
183. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
184. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
185. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
186. Mina Marian deputat PSD DA
187. Mircea Florin deputat PSD DA
188. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
189. Mirea Siminica senator PSD DA
190. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
191. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
192. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
193. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
194. Molnar Ervin deputat PNL DA
195. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
196. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
197. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
198. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
199. Munteanu Remus deputat PSD DA
200. Murariu Oana deputat USR NU
201. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
202. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
203. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
204. Mutu Gabriel senator PSD DA
205. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
206. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
207. Nassar Rodica deputat PSD DA
208. Nazare Alexandru senator PNL DA
209. Năcuță Sorin deputat PNL DA
210. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
211. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
212. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
213. Neagu Nicolae senator PNL DA
214. Neață Eugen deputat PSD DA
215. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
216. Niță Nicu deputat PSD DA
217. Novak Levente senator UDMR DA
218. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
219. Oprinoiu Aurel senator USR NU
220. Orban Ludovic deputat - NU
221. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
222. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
223. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
224. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
225. Panait Radu deputat USR NU
226. Pandea Ciprian senator PNL DA
227. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
228. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
229. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
230. Pălărie Ștefan senator USR NU
231. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
232. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
233. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
234. Plăiașu Gabriel deputat - NU
235. Polak Tudor deputat PNL DA
236. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
237. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
238. Popa Alexandru deputat PNL DA
239. Popa Maricel senator PSD DA
240. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
242. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
243. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
244. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
245. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
246. Postică Andrei senator USR DA
247. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
248. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
249. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
250. Prunean Alin-Costel deputat - NU
251. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
252. Puiu Ovidiu senator PSD DA
253. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
254. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
255. Răducanu Sebastian senator PSD DA
256. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
257. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
258. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
259. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
260. Roman Nicolae deputat - Abținere
261. Roșca Mircea deputat PNL DA
262. Rotaru Ion senator PSD DA
263. Rujan Dumitru deputat PNL DA
264. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
265. Salan Viorel deputat PSD DA
266. Sandu Viorica deputat PSD DA
267. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
268. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
269. Scarlat George senator PNL DA
270. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
271. Seres Dénes deputat UDMR DA
272. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
273. Solomon Adrian deputat PSD DA
274. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
275. Stan Ioan senator PSD DA
276. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
277. Stancu Paul deputat PSD DA
278. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
279. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
280. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
281. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
282. Stoian Maria deputat PNL DA
283. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
284. Stoica Diana deputat USR NU
285. Stoica Elena deputat PSD DA
286. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
287. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
288. Stroe Felix senator PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
290. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
291. Szabó Ödön deputat UDMR DA
292. Șandru Cosmin deputat PNL DA
293. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
294. Șișcu George deputat PNL DA
295. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
296. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
297. Șoptică Costel deputat PNL DA
298. Șovăială Constantin deputat - NU
299. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
300. Tănase Antonel deputat - NU
301. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
302. Tătaru Nelu deputat PNL DA
303. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
304. Terente Eugen deputat USR NU
305. Thellmann Christine deputat PNL DA
306. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
307. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
308. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
309. Toma Ilie deputat PSD DA
310. Toma Vasilică deputat PSD DA
311. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
312. Trăilă Cristina deputat PNL DA
313. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
314. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
315. Trufin Lucian senator PSD DA
316. Tudorache Daniel deputat PSD DA
317. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
318. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
319. Turos Lóránd senator UDMR DA
320. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
321. Țachianu Marian deputat PSD DA
322. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
323. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
324. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
325. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
326. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
327. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
328. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
329. Veștea Mihail senator PNL DA
330. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
331. Vicol Costel senator USR NU
332. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
333. Vîlceanu Dan deputat - NU
334. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
335. Vlașin Sorin senator PSD DA
336. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
337. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
338. Wiener Adrian deputat USR NU
339. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
340. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
341. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
342. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
343. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 11:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro