Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:45

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Anexa 4/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:347 91 65 37 - 19 16 22 39 28 21 - 6 3
- voturi pentru (DA):267 91 65 - - 19 16 1 39 28 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):78 - - 36 - - - 20 - - 19 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
16. Balan Ioan deputat PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
20. Barbu Costel deputat PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
32. Bica Dănuț senator PNL DA
33. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
34. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
36. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
38. Bob Virgil Marius senator USR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Brătescu Liviu senator PNL DA
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulai Iulian deputat USR NU
51. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
55. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR NU
62. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
63. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
66. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
68. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Constantin Daniel deputat PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
74. Crețu Gabriela senator PSD DA
75. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
76. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
78. Cristian Brian deputat USR NU
79. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
87. Dancă Ionel deputat - NU
88. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
89. Dehelean Silviu deputat USR NU
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
92. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
93. Dîncu Vasile senator PSD DA
94. Dogariu Eugen senator PSD DA
95. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
96. Dragu Anca Dana senator USR NU
97. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
98. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
99. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
101. Farago Petru deputat UDMR DA
102. Fădor Angelica deputat PNL DA
103. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
104. Fălcoi Nicu deputat USR NU
105. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
106. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
107. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
108. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
109. Firea Gabriela senator PSD DA
110. Firu Stela senator PNL DA
111. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
112. Floroiu Ionel deputat PSD DA
113. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
114. Furtună Mirela deputat PSD DA
115. Gál Károly deputat UDMR DA
116. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
118. Genoiu Mihail senator PSD DA
119. Georgescu Laura senator PSD DA
120. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
121. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
123. Ghica Cristian senator USR NU
124. Giugea Nicolae deputat PNL DA
125. Giurgiu Adrian deputat USR NU
126. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
127. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
128. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
129. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
133. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
134. Havârneanu Filip deputat USR NU
135. Hărătău Elena deputat PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Humelnicu Marius senator PSD DA
138. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
139. Huțu Alexandra deputat PSD DA
140. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
141. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
142. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
143. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
144. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
145. Ilie Victor deputat USR NU
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
148. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
149. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
150. Iordache Ion senator PNL DA
151. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
152. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
153. Ivan Dan senator USR NU
154. Kelemen Attila deputat UDMR DA
155. Kiss János deputat PNL DA
156. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
157. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
158. Könczei Csaba deputat UDMR DA
159. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
160. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
161. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
162. László Attila senator UDMR DA
163. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
164. Lazăr Teodor deputat USR NU
165. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
166. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
167. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
168. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
169. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
170. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
171. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
172. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
173. Mang Ioan deputat PSD DA
174. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
175. Mareș Mara deputat PNL DA
176. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
177. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
178. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
179. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
180. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
181. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
182. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
183. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
184. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
185. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
186. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
187. Mina Marian deputat PSD DA
188. Mircea Florin deputat PSD DA
189. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
190. Mirea Siminica senator PSD DA
191. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
192. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
193. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
194. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
195. Molnar Ervin deputat PNL DA
196. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
197. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
198. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
199. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
200. Munteanu Remus deputat PSD DA
201. Murariu Oana deputat USR NU
202. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
203. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
204. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
205. Mutu Gabriel senator PSD DA
206. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
207. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
208. Nassar Rodica deputat PSD DA
209. Nazare Alexandru senator PNL DA
210. Năcuță Sorin deputat PNL DA
211. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
212. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
213. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
214. Neagu Nicolae senator PNL DA
215. Neață Eugen deputat PSD DA
216. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
217. Niță Nicu deputat PSD DA
218. Novak Levente senator UDMR DA
219. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
220. Oprinoiu Aurel senator USR NU
221. Orban Ludovic deputat - NU
222. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
223. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
224. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
225. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
226. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
227. Panait Radu deputat USR NU
228. Pandea Ciprian senator PNL DA
229. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
230. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
231. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
232. Pălărie Ștefan senator USR NU
233. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
234. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
235. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
236. Plăiașu Gabriel deputat - NU
237. Polak Tudor deputat PNL DA
238. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
239. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
240. Popa Alexandru deputat PNL DA
241. Popa Maricel senator PSD DA
242. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
243. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
244. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
245. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
246. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
247. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
248. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
249. Postică Andrei senator USR DA
250. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
251. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
252. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
253. Prunean Alin-Costel deputat - NU
254. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
255. Puiu Ovidiu senator PSD DA
256. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
257. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
258. Răducanu Sebastian senator PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
260. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
261. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
262. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
263. Roman Nicolae deputat - Abținere
264. Roșca Mircea deputat PNL DA
265. Rotaru Ion senator PSD DA
266. Rujan Dumitru deputat PNL DA
267. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
268. Salan Viorel deputat PSD DA
269. Sandu Viorica deputat PSD DA
270. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
271. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
272. Scarlat George senator PNL DA
273. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
274. Seres Dénes deputat UDMR DA
275. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
276. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
277. Solomon Adrian deputat PSD DA
278. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
279. Stan Ioan senator PSD DA
280. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
281. Stancu Paul deputat PSD DA
282. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
283. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
284. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
285. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
286. Stoian Maria deputat PNL DA
287. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
288. Stoica Diana deputat USR -
289. Stoica Elena deputat PSD DA
290. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
291. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
292. Stroe Felix senator PSD DA
293. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
294. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
295. Szabó Ödön deputat UDMR DA
296. Șandru Cosmin deputat PNL DA
297. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
298. Șișcu George deputat PNL DA
299. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
300. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
301. Șoptică Costel deputat PNL DA
302. Șovăială Constantin deputat - NU
303. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
304. Tănase Antonel deputat - NU
305. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
306. Tătaru Nelu deputat PNL DA
307. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
308. Terente Eugen deputat USR NU
309. Thellmann Christine deputat PNL DA
310. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
311. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
312. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
313. Toma Ilie deputat PSD DA
314. Toma Vasilică deputat PSD DA
315. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
316. Trăilă Cristina deputat PNL DA
317. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
318. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
319. Trufin Lucian senator PSD DA
320. Tudorache Daniel deputat PSD DA
321. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
322. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
323. Turos Lóránd senator UDMR DA
324. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
325. Țachianu Marian deputat PSD DA
326. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
327. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
328. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
329. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
330. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
331. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
332. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
333. Veștea Mihail senator PNL DA
334. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
335. Vicol Costel senator USR NU
336. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
337. Vîlceanu Dan deputat - NU
338. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
339. Vlașin Sorin senator PSD DA
340. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
341. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
342. Wiener Adrian deputat USR NU
343. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
344. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
345. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
346. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
347. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 11:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro