Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:46

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Anexa 2/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:346 90 66 36 - 19 17 23 37 30 20 - 6 2
- voturi pentru (DA):268 90 66 - - 19 17 1 37 30 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):77 - - 36 - - - 21 - - 18 - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR NU
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bob Virgil Marius senator USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Brătescu Liviu senator PNL DA
47. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulai Iulian deputat USR NU
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
58. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
59. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
61. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
62. Cernic Sebastian senator USR NU
63. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
69. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Constantin Daniel deputat PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
77. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
79. Cristian Brian deputat USR NU
80. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
82. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
83. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
84. Csoma Botond deputat UDMR DA
85. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
86. Cupșa Ioan deputat PNL DA
87. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
88. Dancă Ionel deputat - NU
89. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
90. Dehelean Silviu deputat USR NU
91. Deneș Ioan senator PSD DA
92. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
93. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
94. Dîncu Vasile senator PSD DA
95. Dogariu Eugen senator PSD DA
96. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
97. Dragu Anca Dana senator USR NU
98. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
99. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
100. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
101. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
102. Farago Petru deputat UDMR DA
103. Fădor Angelica deputat PNL DA
104. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
105. Fălcoi Nicu deputat USR NU
106. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
107. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
108. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
109. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
110. Firea Gabriela senator PSD DA
111. Firu Stela senator PNL DA
112. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
113. Floroiu Ionel deputat PSD DA
114. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Gál Károly deputat UDMR DA
117. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
119. Georgescu Laura senator PSD DA
120. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
121. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
123. Ghica Cristian senator USR NU
124. Giugea Nicolae deputat PNL DA
125. Giurgiu Adrian deputat USR NU
126. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
127. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
128. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
129. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
133. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
134. Hatos Adrian senator PNL DA
135. Havârneanu Filip deputat USR NU
136. Hărătău Elena deputat PNL DA
137. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
138. Humelnicu Marius senator PSD DA
139. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
140. Huțu Alexandra deputat PSD DA
141. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
145. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
146. Ilie Victor deputat USR NU
147. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
148. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
149. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
150. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
151. Iordache Ion senator PNL DA
152. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
153. Kelemen Attila deputat UDMR DA
154. Kiss János deputat PNL DA
155. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
156. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
157. Könczei Csaba deputat UDMR DA
158. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
159. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
160. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
161. László Attila senator UDMR DA
162. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
163. Lazăr Teodor deputat USR NU
164. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
165. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
166. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
167. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
168. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
169. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
170. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
171. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
172. Mang Ioan deputat PSD DA
173. Mareș Mara deputat PNL DA
174. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
175. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
179. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
181. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
182. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
183. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
184. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
185. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
186. Mina Marian deputat PSD DA
187. Mircea Florin deputat PSD DA
188. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
189. Mirea Siminica senator PSD DA
190. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
191. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
192. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
193. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
194. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
195. Molnar Ervin deputat PNL DA
196. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
197. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
198. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
199. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
200. Munteanu Remus deputat PSD DA
201. Murariu Oana deputat USR NU
202. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
203. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
204. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
205. Mutu Gabriel senator PSD DA
206. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
207. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
208. Nagy Vasile deputat - NU
209. Nassar Rodica deputat PSD DA
210. Nazare Alexandru senator PNL DA
211. Năcuță Sorin deputat PNL DA
212. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
213. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
214. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
215. Neagu Nicolae senator PNL DA
216. Neață Eugen deputat PSD DA
217. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
218. Niță Nicu deputat PSD DA
219. Novak Levente senator UDMR DA
220. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
221. Oprinoiu Aurel senator USR NU
222. Orban Ludovic deputat - NU
223. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
224. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
225. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
226. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
227. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
228. Panait Radu deputat USR NU
229. Pandea Ciprian senator PNL DA
230. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
231. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
232. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
233. Pălărie Ștefan senator USR NU
234. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
235. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
236. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
237. Plăiașu Gabriel deputat - NU
238. Polak Tudor deputat PNL DA
239. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
240. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
241. Popa Alexandru deputat PNL DA
242. Popa Maricel senator PSD DA
243. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
244. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
245. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
246. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
247. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
248. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
249. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
250. Postică Andrei senator USR DA
251. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
252. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
253. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
254. Prunean Alin-Costel deputat - NU
255. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
256. Puiu Ovidiu senator PSD DA
257. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
258. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
259. Răducanu Sebastian senator PSD DA
260. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
261. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
262. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
263. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
264. Roman Nicolae deputat - Abținere
265. Roșca Mircea deputat PNL DA
266. Rotaru Ion senator PSD DA
267. Rujan Dumitru deputat PNL DA
268. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
269. Salan Viorel deputat PSD DA
270. Sandu Viorica deputat PSD DA
271. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
272. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
273. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
274. Seres Dénes deputat UDMR DA
275. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
276. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
277. Solomon Adrian deputat PSD DA
278. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
279. Stan Ioan senator PSD DA
280. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
281. Stancu Paul deputat PSD DA
282. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
283. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
284. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
285. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
286. Stoian Maria deputat PNL DA
287. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
288. Stoica Diana deputat USR NU
289. Stoica Elena deputat PSD DA
290. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
291. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
292. Stroe Felix senator PSD DA
293. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
294. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
295. Szabó Ödön deputat UDMR DA
296. Șandru Cosmin deputat PNL DA
297. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
298. Șișcu George deputat PNL DA
299. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
300. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
301. Șoptică Costel deputat PNL DA
302. Șovăială Constantin deputat - NU
303. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
304. Tănase Antonel deputat - NU
305. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
306. Tătaru Nelu deputat PNL DA
307. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
308. Terente Eugen deputat USR NU
309. Thellmann Christine deputat PNL DA
310. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
311. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
312. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
313. Toma Ilie deputat PSD DA
314. Toma Vasilică deputat PSD DA
315. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
316. Trăilă Cristina deputat PNL DA
317. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
318. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
319. Tudorache Daniel deputat PSD DA
320. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
321. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
322. Turos Lóránd senator UDMR DA
323. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
324. Țachianu Marian deputat PSD DA
325. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
326. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
327. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
328. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
329. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
330. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
331. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
332. Veștea Mihail senator PNL DA
333. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
334. Vicol Costel senator USR NU
335. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
336. Vîlceanu Dan deputat - NU
337. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
338. Vlașin Sorin senator PSD DA
339. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
340. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
341. Wiener Adrian deputat USR NU
342. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
343. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
344. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
345. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
346. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 11:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro