Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:47

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Anexa 3/04/01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:349 90 63 37 - 19 16 24 38 32 21 - 6 3
- voturi pentru (DA):267 90 63 - - 19 16 1 38 32 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):81 - - 37 - - - 22 - - 19 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR NU
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bob Virgil Marius senator USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
47. Brătescu Liviu senator PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
52. Bulai Iulian deputat USR NU
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
54. Burciu Cristina deputat PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
56. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
57. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
59. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
60. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
61. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
63. Cernic Sebastian senator USR NU
64. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
65. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
67. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
70. Ciubuc Ciprian deputat - NU
71. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
72. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
73. Cîtea Vasile deputat PSD DA
74. Constantin Daniel deputat PNL DA
75. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
77. Crețu Gabriela senator PSD DA
78. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
79. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
80. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
81. Cristian Brian deputat USR NU
82. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
85. Csoma Botond deputat UDMR DA
86. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
87. Cupșa Ioan deputat PNL DA
88. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
89. Dancă Ionel deputat - NU
90. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
91. Dehelean Silviu deputat USR NU
92. Deneș Ioan senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dîncu Vasile senator PSD DA
96. Dogariu Eugen senator PSD DA
97. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
98. Dragu Anca Dana senator USR NU
99. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
100. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
101. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
102. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
103. Farago Petru deputat UDMR DA
104. Fădor Angelica deputat PNL DA
105. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
106. Fălcoi Nicu deputat USR NU
107. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
108. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
109. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
110. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
111. Firea Gabriela senator PSD DA
112. Firu Stela senator PNL DA
113. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
114. Floroiu Ionel deputat PSD DA
115. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
116. Furtună Mirela deputat PSD DA
117. Gál Károly deputat UDMR DA
118. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
120. Georgescu Laura senator PSD DA
121. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
122. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
124. Ghica Cristian senator USR NU
125. Giugea Nicolae deputat PNL DA
126. Giurgiu Adrian deputat USR NU
127. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
128. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
129. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
130. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
131. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
132. Guran Virgil senator PNL DA
133. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Hatos Adrian senator PNL DA
136. Havârneanu Filip deputat USR NU
137. Hărătău Elena deputat PNL DA
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Humelnicu Marius senator PSD DA
140. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
141. Huțu Alexandra deputat PSD DA
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
143. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
146. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
147. Ilie Victor deputat USR NU
148. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
149. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
150. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
151. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
152. Iordache Ion senator PNL DA
153. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
154. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
155. Ivan Dan senator USR NU
156. Kelemen Attila deputat UDMR DA
157. Kiss János deputat PNL DA
158. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
159. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
160. Könczei Csaba deputat UDMR DA
161. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
162. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
163. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
164. László Attila senator UDMR DA
165. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
166. Lazăr Teodor deputat USR NU
167. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
168. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
169. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
170. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
171. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
172. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
173. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
174. Mang Ioan deputat PSD DA
175. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
176. Mareș Mara deputat PNL DA
177. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
178. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
179. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
180. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
181. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
182. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
184. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
185. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
186. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
187. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
188. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
189. Mina Marian deputat PSD DA
190. Mircea Florin deputat PSD DA
191. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
192. Mirea Siminica senator PSD DA
193. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
194. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
195. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
196. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
197. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
198. Molnar Ervin deputat PNL DA
199. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
200. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
201. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
202. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
203. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
204. Munteanu Remus deputat PSD DA
205. Murariu Oana deputat USR NU
206. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
207. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
208. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
209. Mutu Gabriel senator PSD DA
210. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
211. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
212. Nagy Vasile deputat - NU
213. Nassar Rodica deputat PSD DA
214. Nazare Alexandru senator PNL DA
215. Năcuță Sorin deputat PNL DA
216. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
217. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
218. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
219. Neagu Nicolae senator PNL DA
220. Neață Eugen deputat PSD DA
221. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
222. Niță Nicu deputat PSD DA
223. Novak Levente senator UDMR DA
224. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
225. Oprinoiu Aurel senator USR NU
226. Orban Ludovic deputat - NU
227. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
228. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
229. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
230. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
231. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
232. Panait Radu deputat USR NU
233. Pandea Ciprian senator PNL DA
234. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
235. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
236. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
237. Pălărie Ștefan senator USR NU
238. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
239. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
240. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
241. Plăiașu Gabriel deputat - NU
242. Polak Tudor deputat PNL DA
243. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
244. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
245. Popa Maricel senator PSD DA
246. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
247. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
248. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
249. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
250. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
251. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
252. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
253. Postică Andrei senator USR DA
254. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
255. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
256. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
257. Prunean Alin-Costel deputat - NU
258. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
259. Puiu Ovidiu senator PSD DA
260. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
261. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
262. Răducanu Sebastian senator PSD DA
263. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
264. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
265. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
266. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
267. Roman Nicolae deputat - Abținere
268. Roșca Mircea deputat PNL DA
269. Rotaru Ion senator PSD DA
270. Rujan Dumitru deputat PNL DA
271. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
272. Salan Viorel deputat PSD DA
273. Sandu Viorica deputat PSD DA
274. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
275. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
276. Scarlat George senator PNL DA
277. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
278. Seres Dénes deputat UDMR DA
279. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
280. Solomon Adrian deputat PSD DA
281. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
282. Stan Ioan senator PSD DA
283. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
284. Stancu Paul deputat PSD DA
285. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
286. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
287. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
288. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
289. Stoian Maria deputat PNL DA
290. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
291. Stoica Diana deputat USR NU
292. Stoica Elena deputat PSD DA
293. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
294. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
295. Stroe Felix senator PSD DA
296. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
297. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
298. Szabó Ödön deputat UDMR DA
299. Șandru Cosmin deputat PNL DA
300. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
301. Șișcu George deputat PNL DA
302. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
303. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
304. Șoptică Costel deputat PNL DA
305. Șovăială Constantin deputat - NU
306. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
307. Tănase Antonel deputat - NU
308. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
309. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
310. Terente Eugen deputat USR NU
311. Thellmann Christine deputat PNL DA
312. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
313. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
314. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
315. Toma Ilie deputat PSD DA
316. Toma Vasilică deputat PSD DA
317. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
318. Trăilă Cristina deputat PNL DA
319. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
320. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
321. Trufin Lucian senator PSD DA
322. Tudorache Daniel deputat PSD DA
323. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
324. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
325. Turos Lóránd senator UDMR DA
326. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
327. Țachianu Marian deputat PSD DA
328. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
329. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
330. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
331. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
332. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
333. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
334. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
335. Veștea Mihail senator PNL DA
336. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
337. Vicol Costel senator USR NU
338. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
339. Vîlceanu Dan deputat - NU
340. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
341. Vlașin Sorin senator PSD DA
342. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
343. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
344. Wiener Adrian deputat USR NU
345. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
346. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
347. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
348. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
349. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 6:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro