Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:49

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Anexa 5/04/01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:347 91 65 34 - 19 17 23 37 32 20 - 6 3
- voturi pentru (DA):270 91 65 - - 19 17 1 37 32 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):76 - - 34 - - - 21 - - 18 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
16. Balan Ioan deputat PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
20. Barbu Costel deputat PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
31. Bica Dănuț senator PNL DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
37. Bob Virgil Marius senator USR NU
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
42. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
44. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
45. Brătescu Liviu senator PNL DA
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulai Iulian deputat USR NU
51. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
58. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
59. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
61. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
63. Cernic Sebastian senator USR NU
64. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
65. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
67. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
70. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
71. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
72. Cîtea Vasile deputat PSD DA
73. Constantin Daniel deputat PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
76. Crețu Gabriela senator PSD DA
77. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
78. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
79. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
80. Cristian Brian deputat USR NU
81. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
82. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
85. Csoma Botond deputat UDMR DA
86. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
87. Cupșa Ioan deputat PNL DA
88. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
89. Dancă Ionel deputat - NU
90. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
91. Dehelean Silviu deputat USR NU
92. Deneș Ioan senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dîncu Vasile senator PSD DA
96. Dogariu Eugen senator PSD DA
97. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
98. Dragu Anca Dana senator USR NU
99. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
100. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
101. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
102. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
103. Farago Petru deputat UDMR DA
104. Fădor Angelica deputat PNL DA
105. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
106. Fălcoi Nicu deputat USR NU
107. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
108. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
109. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
110. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
111. Firea Gabriela senator PSD DA
112. Firu Stela senator PNL DA
113. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
114. Floroiu Ionel deputat PSD DA
115. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
116. Furtună Mirela deputat PSD DA
117. Gál Károly deputat UDMR DA
118. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
120. Genoiu Mihail senator PSD DA
121. Georgescu Laura senator PSD DA
122. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
123. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
125. Ghica Cristian senator USR NU
126. Giugea Nicolae deputat PNL DA
127. Giurgiu Adrian deputat USR NU
128. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
129. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
130. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
131. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
132. Guran Virgil senator PNL DA
133. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Hatos Adrian senator PNL DA
136. Havârneanu Filip deputat USR NU
137. Hărătău Elena deputat PNL DA
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Humelnicu Marius senator PSD DA
140. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
141. Huțu Alexandra deputat PSD DA
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
143. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
146. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
147. Ilie Victor deputat USR NU
148. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
149. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
150. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
151. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
152. Iordache Ion senator PNL DA
153. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
154. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
155. Ivan Dan senator USR NU
156. Kelemen Attila deputat UDMR DA
157. Kiss János deputat PNL DA
158. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
159. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
160. Könczei Csaba deputat UDMR DA
161. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
162. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
163. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
164. László Attila senator UDMR DA
165. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
166. Lazăr Teodor deputat USR NU
167. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
168. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
169. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
170. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
171. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
172. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
173. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
174. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
175. Mang Ioan deputat PSD DA
176. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
177. Mareș Mara deputat PNL DA
178. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
179. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
180. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
181. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
182. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
183. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
184. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
185. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
186. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
187. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
188. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
189. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
190. Mina Marian deputat PSD DA
191. Mircea Florin deputat PSD DA
192. Mirea Siminica senator PSD DA
193. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
194. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
195. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
196. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
197. Molnar Ervin deputat PNL DA
198. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
199. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
200. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
201. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
202. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
203. Munteanu Remus deputat PSD DA
204. Murariu Oana deputat USR NU
205. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
206. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
207. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
208. Mutu Gabriel senator PSD DA
209. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
210. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
211. Nagy Vasile deputat - NU
212. Nassar Rodica deputat PSD DA
213. Nazare Alexandru senator PNL DA
214. Năcuță Sorin deputat PNL DA
215. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
216. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
217. Neagu Nicolae senator PNL DA
218. Neață Eugen deputat PSD DA
219. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
220. Niță Nicu deputat PSD DA
221. Novak Levente senator UDMR DA
222. Oprinoiu Aurel senator USR NU
223. Orban Ludovic deputat - NU
224. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
225. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
226. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
227. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
228. Panait Radu deputat USR NU
229. Pandea Ciprian senator PNL DA
230. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
231. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
232. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
233. Pălărie Ștefan senator USR NU
234. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
235. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
236. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
237. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
238. Plăiașu Gabriel deputat - NU
239. Polak Tudor deputat PNL DA
240. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
241. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
242. Popa Alexandru deputat PNL DA
243. Popa Maricel senator PSD DA
244. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
245. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
246. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
247. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
248. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
249. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
250. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
251. Postică Andrei senator USR DA
252. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
253. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
254. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
255. Prunean Alin-Costel deputat - NU
256. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
257. Puiu Ovidiu senator PSD DA
258. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
259. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
260. Răducanu Sebastian senator PSD DA
261. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
262. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
263. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
264. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
265. Roman Nicolae deputat - Abținere
266. Roșca Mircea deputat PNL DA
267. Rotaru Ion senator PSD DA
268. Rujan Dumitru deputat PNL DA
269. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
270. Salan Viorel deputat PSD DA
271. Sandu Viorica deputat PSD DA
272. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
273. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
274. Scarlat George senator PNL DA
275. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
276. Seres Dénes deputat UDMR DA
277. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
278. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
279. Solomon Adrian deputat PSD DA
280. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
281. Stan Ioan senator PSD DA
282. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
283. Stancu Paul deputat PSD DA
284. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
285. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
286. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
287. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
288. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
289. Stoica Diana deputat USR NU
290. Stoica Elena deputat PSD DA
291. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
292. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
293. Stroe Felix senator PSD DA
294. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
295. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
296. Szabó Ödön deputat UDMR DA
297. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
298. Șișcu George deputat PNL DA
299. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
300. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
301. Șoptică Costel deputat PNL DA
302. Șovăială Constantin deputat - NU
303. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
304. Tănase Antonel deputat - NU
305. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
306. Tătaru Nelu deputat PNL DA
307. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
308. Terente Eugen deputat USR NU
309. Thellmann Christine deputat PNL DA
310. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
311. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
312. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
313. Toma Ilie deputat PSD DA
314. Toma Vasilică deputat PSD DA
315. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
316. Trăilă Cristina deputat PNL DA
317. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
318. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
319. Tudorache Daniel deputat PSD DA
320. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
321. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
322. Turos Lóránd senator UDMR DA
323. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
324. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
325. Țachianu Marian deputat PSD DA
326. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
327. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
328. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
329. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
330. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
331. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
332. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
333. Veștea Mihail senator PNL DA
334. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
335. Vicol Costel senator USR NU
336. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
337. Vîlceanu Dan deputat - NU
338. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
339. Vlașin Sorin senator PSD DA
340. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
341. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
342. Wiener Adrian deputat USR NU
343. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
344. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
345. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
346. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
347. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 aprilie 2024, 17:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro