Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 17:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 17:00

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Vot final
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:378 101 72 38 - 20 17 26 42 34 20 - 5 3
- voturi pentru (DA):294 101 72 - - 20 17 1 42 34 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):84 - - 38 - - - 25 - - 18 - - 3
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR NU
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bob Virgil Marius senator USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
47. Brătescu Liviu senator PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buican Cristian deputat PNL DA
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulai Iulian deputat USR NU
54. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
57. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
58. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
61. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
62. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
63. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
64. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
65. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
66. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
67. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
68. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
69. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
70. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
71. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
72. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
73. Ciubuc Ciprian deputat - NU
74. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
75. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
76. Cîtea Vasile deputat PSD DA
77. Constantin Daniel deputat PNL DA
78. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
80. Crețu Gabriela senator PSD DA
81. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
82. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
83. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
84. Cristian Brian deputat USR NU
85. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
86. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
87. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
88. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
89. Csoma Botond deputat UDMR DA
90. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
91. Cupșa Ioan deputat PNL DA
92. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
93. Dancă Ionel deputat - NU
94. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
95. Dehelean Silviu deputat USR NU
96. Deneș Ioan senator PSD DA
97. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
98. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
99. Dîncu Vasile senator PSD DA
100. Dogariu Eugen senator PSD DA
101. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
102. Dragu Anca Dana senator USR NU
103. Drulă Cătălin deputat USR NU
104. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
105. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
106. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
107. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
108. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
109. Farago Petru deputat UDMR DA
110. Fădor Angelica deputat PNL DA
111. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
112. Fălcoi Nicu deputat USR NU
113. Fechet Mircea deputat PNL DA
114. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
115. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
116. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
117. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
118. Firea Gabriela senator PSD DA
119. Firu Stela senator PNL DA
120. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
121. Floroiu Ionel deputat PSD DA
122. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
123. Furtună Mirela deputat PSD DA
124. Gál Károly deputat UDMR DA
125. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
126. Gavrilă Anamaria deputat - NU
127. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
128. Genoiu Mihail senator PSD DA
129. Georgescu Laura senator PSD DA
130. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
131. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
132. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
133. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
134. Ghica Cristian senator USR NU
135. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
136. Giugea Nicolae deputat PNL DA
137. Giurgiu Adrian deputat USR NU
138. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
139. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
140. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
141. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
142. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
144. Gudu Michael deputat PNL DA
145. Guran Virgil senator PNL DA
146. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
147. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
148. Hatos Adrian senator PNL DA
149. Havârneanu Filip deputat USR NU
150. Hărătău Elena deputat PNL DA
151. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
152. Humelnicu Marius senator PSD DA
153. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
154. Huțu Alexandra deputat PSD DA
155. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
156. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
157. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
158. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
159. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
160. Ilie Victor deputat USR NU
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
163. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
164. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
165. Iordache Ion senator PNL DA
166. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
167. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
168. Ivan Dan senator USR NU
169. Kelemen Attila deputat UDMR DA
170. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
171. Kiss János deputat PNL DA
172. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
173. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
174. Könczei Csaba deputat UDMR DA
175. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
176. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
177. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
178. László Attila senator UDMR DA
179. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
180. Lazăr Teodor deputat USR NU
181. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
182. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
183. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
184. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
185. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
186. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
187. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
188. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
189. Mang Ioan deputat PSD DA
190. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
191. Manta Claudiu deputat PSD DA
192. Mareș Mara deputat PNL DA
193. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
194. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
195. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
196. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
197. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
198. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
199. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
200. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
201. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
202. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
203. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
204. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
205. Mina Marian deputat PSD DA
206. Mircea Florin deputat PSD DA
207. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
208. Mirea Siminica senator PSD DA
209. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
210. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
211. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
212. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
213. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
214. Molnar Ervin deputat PNL DA
215. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
216. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
217. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
218. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
219. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
220. Munteanu Remus deputat PSD DA
221. Murariu Oana deputat USR NU
222. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
223. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
224. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
225. Mutu Gabriel senator PSD DA
226. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
227. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
228. Nagy Vasile deputat - NU
229. Nassar Rodica deputat PSD DA
230. Nazare Alexandru senator PNL DA
231. Năcuță Sorin deputat PNL DA
232. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
233. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
234. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
235. Neagu Nicolae senator PNL DA
236. Neață Eugen deputat PSD DA
237. Nechita Aurel deputat PSD DA
238. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
239. Niță Nicu deputat PSD DA
240. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
241. Oprinoiu Aurel senator USR NU
242. Orban Ludovic deputat - NU
243. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
244. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
245. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
246. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
247. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
248. Panait Radu deputat USR NU
249. Pandea Ciprian senator PNL DA
250. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
251. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
252. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
253. Pălărie Ștefan senator USR NU
254. Pecingină Gheorghe deputat - NU
255. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
256. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
257. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
258. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
259. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
260. Plăiașu Gabriel deputat - NU
261. Polak Tudor deputat PNL DA
262. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
263. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
264. Popa Alexandru deputat PNL DA
265. Popa Maricel senator PSD DA
266. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
267. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
268. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
269. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
270. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
271. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
272. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
273. Postică Andrei senator USR DA
274. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
275. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
276. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
277. Prunean Alin-Costel deputat - NU
278. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
279. Puiu Ovidiu senator PSD DA
280. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
281. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
282. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
283. Răducanu Sebastian senator PSD DA
284. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
285. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
286. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
287. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
288. Roman Nicolae deputat - NU
289. Romașcanu Lucian senator PSD DA
290. Roșca Mircea deputat PNL DA
291. Rotaru Ion senator PSD DA
292. Rujan Dumitru deputat PNL DA
293. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
294. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
295. Salan Viorel deputat PSD DA
296. Sandu Viorica deputat PSD DA
297. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
298. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
299. Scarlat George senator PNL DA
300. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
301. Seres Dénes deputat UDMR DA
302. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
303. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
304. Solomon Adrian deputat PSD DA
305. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
306. Stan Ioan senator PSD DA
307. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
308. Stancu Paul deputat PSD DA
309. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
310. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
311. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
312. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
313. Stoian Maria deputat PNL DA
314. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
315. Stoica Diana deputat USR NU
316. Stoica Elena deputat PSD DA
317. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
318. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
319. Stroe Felix senator PSD DA
320. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
321. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
322. Szabó Ödön deputat UDMR DA
323. Șandru Cosmin deputat PNL DA
324. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
325. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
326. Șișcu George deputat PNL DA
327. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
328. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
329. Șoptică Costel deputat PNL DA
330. Șovăială Constantin deputat - NU
331. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
332. Tănase Antonel deputat - NU
333. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
334. Tătaru Nelu deputat PNL DA
335. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
336. Terente Eugen deputat USR NU
337. Thellmann Christine deputat PNL DA
338. Tîlvăr Angel senator PSD DA
339. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
340. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
341. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
342. Toma Ilie deputat PSD DA
343. Toma Vasilică deputat PSD DA
344. Trăilă Cristina deputat PNL DA
345. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
346. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
347. Trufin Lucian senator PSD DA
348. Tudorache Daniel deputat PSD DA
349. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
350. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
351. Turcan Raluca deputat PNL DA
352. Turos Lóránd senator UDMR DA
353. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
354. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
355. Țachianu Marian deputat PSD DA
356. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
357. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
358. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
359. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
360. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
361. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
362. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
363. Veștea Mihail senator PNL DA
364. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
365. Vicol Costel senator USR NU
366. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
367. Vîlceanu Dan deputat - NU
368. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
369. Vlașin Sorin senator PSD DA
370. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
371. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
372. Weber Mihai deputat PSD DA
373. Wiener Adrian deputat USR NU
374. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
375. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
376. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
377. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
378. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 12:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro