Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 17:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 17:03

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Vot final
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:381 102 72 37 - 20 17 25 45 34 20 - 6 3
- voturi pentru (DA):299 102 72 - - 20 17 1 45 34 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):82 - - 37 - - - 24 - - 18 - - 3
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Azamfirei Leonard senator PSD DA
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
20. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
21. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
22. Barbu Costel deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
25. Barna Ilie Dan deputat USR NU
26. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR NU
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
33. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
40. Bob Virgil Marius senator USR NU
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius senator USR NU
43. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
44. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
47. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
48. Brătescu Liviu senator PNL DA
49. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Buican Cristian deputat PNL DA
53. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
54. Bulai Iulian deputat USR NU
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
56. Burciu Cristina deputat PNL DA
57. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
58. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
59. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
60. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
61. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
62. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
63. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
64. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
65. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
66. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
67. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
68. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
69. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
70. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
71. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
72. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
73. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
74. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
75. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
76. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
77. Cîtea Vasile deputat PSD DA
78. Constantin Daniel deputat PNL DA
79. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
80. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
83. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
84. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
85. Cristian Brian deputat USR NU
86. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
87. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
88. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
89. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
90. Csoma Botond deputat UDMR DA
91. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
92. Cupșa Ioan deputat PNL DA
93. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
94. Dancă Ionel deputat - NU
95. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
96. Dehelean Silviu deputat USR NU
97. Deneș Ioan senator PSD DA
98. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
99. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
100. Dîncu Vasile senator PSD DA
101. Dogariu Eugen senator PSD DA
102. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
103. Dragu Anca Dana senator USR NU
104. Drulă Cătălin deputat USR NU
105. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
106. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
107. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
108. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
109. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
110. Farago Petru deputat UDMR DA
111. Fădor Angelica deputat PNL DA
112. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
113. Fălcoi Nicu deputat USR NU
114. Fechet Mircea deputat PNL DA
115. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
116. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
117. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
118. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
119. Firea Gabriela senator PSD DA
120. Firu Stela senator PNL DA
121. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
122. Floroiu Ionel deputat PSD DA
123. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
124. Furtună Mirela deputat PSD DA
125. Gál Károly deputat UDMR DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Gavrilă Anamaria deputat - NU
128. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
129. Genoiu Mihail senator PSD DA
130. Georgescu Laura senator PSD DA
131. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
132. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
133. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
134. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
135. Ghica Cristian senator USR NU
136. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
137. Giugea Nicolae deputat PNL DA
138. Giurgiu Adrian deputat USR NU
139. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
140. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
141. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
142. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
143. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
144. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
145. Gudu Michael deputat PNL DA
146. Guran Virgil senator PNL DA
147. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
148. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
149. Hatos Adrian senator PNL DA
150. Havârneanu Filip deputat USR NU
151. Hărătău Elena deputat PNL DA
152. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
153. Humelnicu Marius senator PSD DA
154. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
155. Huțu Alexandra deputat PSD DA
156. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
157. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
158. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
159. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
160. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
161. Ilie Victor deputat USR NU
162. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
163. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
164. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
165. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
166. Iordache Ion senator PNL DA
167. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
168. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
169. Ivan Dan senator USR NU
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
178. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
181. Lazăr Teodor deputat USR NU
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
184. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
185. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
186. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
187. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
188. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
189. Mang Ioan deputat PSD DA
190. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
191. Manta Claudiu deputat PSD DA
192. Mareș Mara deputat PNL DA
193. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
194. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
195. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
196. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
197. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
198. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
199. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
200. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
201. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
202. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
203. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
204. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
205. Mina Marian deputat PSD DA
206. Mircea Florin deputat PSD DA
207. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
208. Mirea Siminica senator PSD DA
209. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
210. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
211. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
212. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
213. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
214. Molnar Ervin deputat PNL DA
215. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
216. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
217. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
218. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
219. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
220. Munteanu Remus deputat PSD DA
221. Murariu Oana deputat USR NU
222. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
223. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
224. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
225. Mutu Gabriel senator PSD DA
226. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
227. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
228. Nagy Vasile deputat - NU
229. Nassar Rodica deputat PSD DA
230. Nazare Alexandru senator PNL DA
231. Năcuță Sorin deputat PNL DA
232. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
233. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
234. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
235. Neagu Nicolae senator PNL DA
236. Neață Eugen deputat PSD DA
237. Nechita Aurel deputat PSD DA
238. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
239. Niță Nicu deputat PSD DA
240. Novak Levente senator UDMR DA
241. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
242. Oprinoiu Aurel senator USR NU
243. Orban Ludovic deputat - NU
244. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
245. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
246. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
247. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
248. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
249. Panait Radu deputat USR NU
250. Pandea Ciprian senator PNL DA
251. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
252. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
253. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
254. Pălărie Ștefan senator USR NU
255. Pecingină Gheorghe deputat - NU
256. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
257. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
258. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
259. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
260. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
261. Plăiașu Gabriel deputat - NU
262. Polak Tudor deputat PNL DA
263. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
264. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
265. Popa Alexandru deputat PNL DA
266. Popa Maricel senator PSD DA
267. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
268. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
269. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
270. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
271. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
272. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
273. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
274. Postică Andrei senator USR DA
275. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
276. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
277. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
278. Prunean Alin-Costel deputat - NU
279. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
280. Puiu Ovidiu senator PSD DA
281. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
282. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
283. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
284. Răducanu Sebastian senator PSD DA
285. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
286. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
287. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
288. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
289. Roman Nicolae deputat - NU
290. Romașcanu Lucian senator PSD DA
291. Roșca Mircea deputat PNL DA
292. Rotaru Ion senator PSD DA
293. Rujan Dumitru deputat PNL DA
294. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
295. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
296. Salan Viorel deputat PSD DA
297. Sandu Viorica deputat PSD DA
298. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
299. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
300. Scarlat George senator PNL DA
301. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
302. Seres Dénes deputat UDMR DA
303. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
304. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
305. Solomon Adrian deputat PSD DA
306. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
307. Stan Ioan senator PSD DA
308. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
309. Stancu Paul deputat PSD DA
310. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
311. Stănescu Paul senator PSD DA
312. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
313. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
314. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
315. Stoian Maria deputat PNL DA
316. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
317. Stoica Diana deputat USR NU
318. Stoica Elena deputat PSD DA
319. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
320. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
321. Stroe Felix senator PSD DA
322. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
323. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
324. Szabó Ödön deputat UDMR DA
325. Șandru Cosmin deputat PNL DA
326. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
327. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
328. Șișcu George deputat PNL DA
329. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
330. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
331. Șoptică Costel deputat PNL DA
332. Șovăială Constantin deputat - NU
333. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
334. Tănase Antonel deputat - NU
335. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
336. Tătaru Nelu deputat PNL DA
337. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
338. Terente Eugen deputat USR NU
339. Thellmann Christine deputat PNL DA
340. Tîlvăr Angel senator PSD DA
341. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
342. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
343. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
344. Toma Ilie deputat PSD DA
345. Toma Vasilică deputat PSD DA
346. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
347. Trăilă Cristina deputat PNL DA
348. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
349. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
350. Trufin Lucian senator PSD DA
351. Tudorache Daniel deputat PSD DA
352. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
353. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
354. Turcan Raluca deputat PNL DA
355. Turos Lóránd senator UDMR DA
356. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
357. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
358. Țachianu Marian deputat PSD DA
359. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
360. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
361. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
362. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
363. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
364. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
365. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
366. Veștea Mihail senator PNL DA
367. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
368. Vicol Costel senator USR NU
369. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
370. Vîlceanu Dan deputat - NU
371. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
372. Vlașin Sorin senator PSD DA
373. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
374. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
375. Weber Mihai deputat PSD DA
376. Wiener Adrian deputat USR NU
377. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
378. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
379. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
380. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
381. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 13:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro