Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:36

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Amr. 1
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:298 81 56 30 - 16 12 20 31 28 20 - 4
- voturi pentru (DA):87 - 1 30 - 16 - 18 - - 18 - 4
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - - - - - 1 - - - -
- abțineri:207 79 54 - - - 12 2 30 28 2 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD Abținere
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD Abținere
4. Alda Adrian deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL Abținere
7. Amet Varol deputat Minoritati Abținere
8. Anastase Roberta Alma senator PNL Abținere
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL Abținere
10. Andronache Gabriel deputat PNL Abținere
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL Abținere
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD Abținere
15. Balan Ioan deputat PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL Abținere
17. Banias Mircea Marius deputat PNL Abținere
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL Abținere
19. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD Abținere
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL Abținere
21. Barna Ilie Dan deputat USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL Abținere
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD Abținere
24. Băltărețu Viorel deputat USR DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
29. Bica Dănuț senator PNL Abținere
30. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
31. Bîca Iulian-Mihail senator PNL Abținere
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL Abținere
33. Bîrcă Constantin deputat PSD Abținere
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
35. Bob Virgil Marius senator USR DA
36. Bode Lucian Nicolae deputat PNL Abținere
37. Bodea Marius senator USR DA
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD Abținere
39. Bota Călin-Ioan deputat PNL Abținere
40. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
41. Brătescu Liviu senator PNL Abținere
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD Abținere
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD Abținere
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
45. Bulai Iulian deputat USR DA
46. Bulai Oana-Gianina deputat PSD Abținere
47. Burciu Cristina deputat PNL Abținere
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL Abținere
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL Abținere
51. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL Abținere
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD Abținere
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD Abținere
55. Cernic Sebastian senator USR DA
56. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
57. Chirilă Virgil Alin deputat PSD Abținere
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
59. Ciofu Cătălina deputat PNL Abținere
60. Cionoiu Nicusor senator PSD Abținere
61. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
62. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL Abținere
63. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL Abținere
64. Cîtea Vasile deputat PSD Abținere
65. Constantin Daniel deputat PNL Abținere
66. Cozma Adrian-Felician deputat PNL Abținere
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL Abținere
68. Crețu Gabriela senator PSD Abținere
69. Cristea Andi-Lucian deputat PSD Abținere
70. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD Abținere
71. Cristian Brian deputat USR DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
73. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
74. Csoma Botond deputat UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD Abținere
76. Cupșa Ioan deputat PNL Abținere
77. Damian Romulus-Marius deputat PSD Abținere
78. Dancă Ionel deputat - DA
79. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
80. Dehelean Silviu deputat USR DA
81. Deneș Ioan senator PSD Abținere
82. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
83. Dinu Cristina-Elena deputat PSD Abținere
84. Dîncu Vasile senator PSD Abținere
85. Dohotar Mihăiță senator PNL Abținere
86. Dragu Anca Dana senator USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD Abținere
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD Abținere
89. Dumitru Florian-Emil deputat PNL Abținere
90. Dunca Marius-Alexandru senator PSD Abținere
91. Farago Petru deputat UDMR DA
92. Fădor Angelica deputat PNL Abținere
93. Fălcoi Nicu deputat USR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL Abținere
95. Feodor Silviu deputat Minoritati Abținere
96. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD Abținere
97. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati Abținere
98. Firea Gabriela senator PSD Abținere
99. Firu Stela senator PNL Abținere
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD Abținere
101. Floroiu Ionel deputat PSD Abținere
102. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD Abținere
103. Furtună Mirela deputat PSD Abținere
104. Gál Károly deputat UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati Abținere
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD Abținere
107. Genoiu Mihail senator PSD Abținere
108. Georgescu Nicolae deputat PSD Abținere
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL Abținere
110. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati Abținere
111. Ghica Cristian senator USR DA
112. Giugea Nicolae deputat PNL Abținere
113. Giurgiu Adrian deputat USR DA
114. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD Abținere
115. Gliga Dumitrița deputat PSD Abținere
116. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD Abținere
117. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD Abținere
118. Grosaru Andi-Gabriel deputat - Abținere
119. Gudu Michael deputat PNL Abținere
120. Guran Virgil senator PNL Abținere
121. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
123. Havârneanu Filip deputat USR DA
124. Hărătău Elena deputat PNL Abținere
125. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD Abținere
126. Humelnicu Marius senator PSD Abținere
127. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD Abținere
128. Huțu Alexandra deputat PSD Abținere
129. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL Abținere
130. Iancu Marius-Ionel deputat PSD Abținere
131. Ibram Iusein deputat Minoritati Abținere
132. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
133. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL Abținere
134. Ilie Victor deputat USR DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD Abținere
136. Intotero Natalia-Elena deputat PSD Abținere
137. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL Abținere
138. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
139. Iordache Ion senator PNL Abținere
140. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD Abținere
141. Ivan Dan senator USR DA
142. Kiss János deputat PNL Abținere
143. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
144. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
145. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
147. László Attila senator UDMR DA
148. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
149. Longher Ghervazen deputat Minoritati Abținere
150. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
151. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD Abținere
152. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD Abținere
153. Macovei Silviu Nicu deputat PSD Abținere
154. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
155. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
156. Mareș Mara deputat PNL Abținere
157. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD Abținere
158. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL Abținere
159. Mărculescu Dumitru deputat PNL Abținere
160. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati Abținere
161. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
162. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD Abținere
163. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
164. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
165. Mina Marian deputat PSD Abținere
166. Mircea Florin deputat PSD Abținere
167. Mirea Siminica senator PSD Abținere
168. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
169. Mîndruță Gheorghiță senator PSD Abținere
170. Moagher Laura-Mihaela senator PSD Abținere
171. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL Abținere
172. Molnar Ervin deputat PNL Abținere
173. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
174. Morar Olivia-Diana deputat PNL Abținere
175. Moș Patricia Simina Arina senator PNL Abținere
176. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
177. Muntean Lucica Dina senator PNL Abținere
178. Munteanu Remus deputat PSD Abținere
179. Murariu Oana deputat USR DA
180. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
181. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR Abținere
182. Mușoiu Ștefan deputat PSD Abținere
183. Mutu Gabriel senator PSD Abținere
184. Nacov Gheorghe deputat Minoritati Abținere
185. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
186. Nagy Vasile deputat - DA
187. Nazare Alexandru senator PNL Abținere
188. Năcuță Sorin deputat PNL Abținere
189. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD Abținere
190. Neagu Nicolae senator PNL Abținere
191. Neață Eugen deputat PSD Abținere
192. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
193. Niță Nicu deputat PSD Abținere
194. Oprinoiu Aurel senator USR DA
195. Oteșanu Daniela deputat PSD Abținere
196. Özmen Oana-Marciana deputat PNL Abținere
197. Panait Radu deputat USR DA
198. Pandea Ciprian senator PNL Abținere
199. Paraschiv Rodica deputat PSD Abținere
200. Pauliuc Nicoleta senator PNL Abținere
201. Pavelescu Nicolae deputat PSD Abținere
202. Pălărie Ștefan senator USR DA
203. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati Abținere
204. Piper-Savu Florin deputat PSD Abținere
205. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD Abținere
206. Plăiașu Gabriel deputat - DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
208. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
209. Popa Maricel senator PSD Abținere
210. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD Abținere
211. Popescu Dan-Cristian deputat PSD Abținere
212. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL Abținere
213. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD Abținere
214. Popica Eduard-Andrei deputat PSD Abținere
215. Postică Andrei senator USR Abținere
216. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL Abținere
217. Prunean Alin-Costel deputat - DA
218. Pufu Vlad-Mircea senator PNL Abținere
219. Puiu Ovidiu senator PSD Abținere
220. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD Abținere
221. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD Abținere
222. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
223. Roman Florin-Claudiu deputat PNL Abținere
224. Roman Nicolae deputat - Abținere
225. Roșca Mircea deputat PNL Abținere
226. Rotaru Ion senator PSD Abținere
227. Rujan Dumitru deputat PNL Abținere
228. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - DA
229. Salan Viorel deputat PSD Abținere
230. Sandu Viorica deputat PSD Abținere
231. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL Abținere
232. Sbîrnea Liliana senator PSD Abținere
233. Scarlat George senator PNL Abținere
234. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
235. Seres Dénes deputat UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL -
237. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
238. Solomon Adrian deputat PSD NU
239. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
240. Stan Ioan senator PSD Abținere
241. Stativă Irinel Ioan deputat PSD Abținere
242. Stănescu Vetuța deputat PNL Abținere
243. Stângă George-Cătălin deputat PNL Abținere
244. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD Abținere
245. Stoian Maria deputat PNL Abținere
246. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati Abținere
247. Stoica Diana deputat USR DA
248. Stoica Elena deputat PSD Abținere
249. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL Abținere
250. Streinu Cercel Adrian senator PSD Abținere
251. Stroe Felix senator PSD NU
252. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL Abținere
253. Szabó Ödön deputat UDMR DA
254. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD Abținere
255. Șișcu George deputat PNL Abținere
256. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD Abținere
257. Șoldan Gheorghe deputat PSD Abținere
258. Șoptică Costel deputat PNL Abținere
259. Șovăială Constantin deputat - DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL Abținere
261. Tănase Antonel deputat - DA
262. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD Abținere
263. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
264. Terente Eugen deputat USR DA
265. Thellmann Christine deputat PNL Abținere
266. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD Abținere
267. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
268. Toma Ilie deputat PSD Abținere
269. Toma Vasilică deputat PSD Abținere
270. Torma Adrian-Constantin senator PSD Abținere
271. Trăilă Cristina deputat PNL Abținere
272. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD Abținere
273. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
274. Trufin Lucian senator PSD Abținere
275. Tudorache Daniel deputat PSD Abținere
276. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD Abținere
277. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
278. Tuță George-Cristian deputat PNL Abținere
279. Țachianu Marian deputat PSD Abținere
280. Țapu Nazare Eugen senator PNL Abținere
281. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD Abținere
282. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
283. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD Abținere
284. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
285. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL Abținere
286. Veștea Mihail senator PNL Abținere
287. Vicol Costel senator USR DA
288. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD Abținere
289. Vîlceanu Dan deputat - DA
290. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
291. Vlașin Sorin senator PSD Abținere
292. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL Abținere
293. Vulpescu Ioan deputat PSD Abținere
294. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD Abținere
296. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD Abținere
297. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati Abținere
298. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 aprilie 2024, 17:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro