Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:36

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Titlul
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:304 84 57 33 - 15 12 19 31 28 21 - 4
- voturi pentru (DA):237 83 55 - - 15 11 7 31 28 3 - 4
- voturi împotrivă (NU):59 - - 32 - - - 9 - - 18 - -
- abțineri:6 1 2 1 - - 1 1 - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
15. Balan Ioan deputat PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR NU
22. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR NU
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
34. Bob Virgil Marius senator USR NU
35. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
36. Bodea Marius senator USR NU
37. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Brătescu Liviu senator PNL DA
41. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
45. Bulai Iulian deputat USR NU
46. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
47. Burciu Cristina deputat PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Cernic Sebastian senator USR NU
57. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
58. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
60. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
61. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
63. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
64. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Constantin Daniel deputat PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
69. Crețu Gabriela senator PSD DA
70. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
72. Cristian Brian deputat USR NU
73. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
74. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
75. Csoma Botond deputat UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
77. Cupșa Ioan deputat PNL DA
78. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
79. Dancă Ionel deputat - -
80. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
81. Dehelean Silviu deputat USR NU
82. Deneș Ioan senator PSD DA
83. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
84. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
85. Dîncu Vasile senator PSD DA
86. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
87. Dragu Anca Dana senator USR NU
88. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
91. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
92. Farago Petru deputat UDMR DA
93. Fădor Angelica deputat PNL DA
94. Fălcoi Nicu deputat USR NU
95. Feodor Silviu deputat Minoritati Abținere
96. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
97. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
98. Firea Gabriela senator PSD DA
99. Firu Stela senator PNL DA
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
103. Furtună Mirela deputat PSD DA
104. Gál Károly deputat UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
107. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
108. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
110. Ghica Cristian senator USR NU
111. Giugea Nicolae deputat PNL DA
112. Giurgiu Adrian deputat USR NU
113. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
114. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
117. Guran Virgil senator PNL DA
118. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
120. Havârneanu Filip deputat USR NU
121. Hărătău Elena deputat PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
123. Humelnicu Marius senator PSD DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
125. Huțu Alexandra deputat PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel deputat PSD Abținere
128. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
130. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
131. Ilie Victor deputat USR NU
132. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
134. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
135. Iordache Ion senator PNL DA
136. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
137. Ivan Dan senator USR NU
138. Kiss János deputat PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
140. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
141. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
143. László Attila senator UDMR DA
144. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
145. Lazăr Teodor deputat USR NU
146. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
147. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
149. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
151. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
153. Mang Ioan deputat PSD DA
154. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
155. Mareș Mara deputat PNL DA
156. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
157. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
158. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
159. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
160. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
161. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
162. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
163. Mina Marian deputat PSD DA
164. Mircea Florin deputat PSD DA
165. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
166. Mirea Siminica senator PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
168. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
169. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
170. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
171. Molnar Ervin deputat PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
173. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
175. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
176. Munteanu Remus deputat PSD DA
177. Murariu Oana deputat USR NU
178. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
179. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
180. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
181. Mutu Gabriel senator PSD DA
182. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
183. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
184. Nagy Vasile deputat - NU
185. Nassar Rodica deputat PSD DA
186. Nazare Alexandru senator PNL DA
187. Năcuță Sorin deputat PNL DA
188. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
190. Neagu Nicolae senator PNL DA
191. Neață Eugen deputat PSD DA
192. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
193. Niță Nicu deputat PSD DA
194. Oprinoiu Aurel senator USR NU
195. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
196. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
197. Panait Radu deputat USR NU
198. Pandea Ciprian senator PNL DA
199. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
200. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
201. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
202. Pălărie Ștefan senator USR NU
203. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
204. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
205. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
206. Plăiașu Gabriel deputat - NU
207. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
208. Popa Maricel senator PSD DA
209. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
212. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
213. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
214. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
215. Postică Andrei senator USR DA
216. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
218. Prunean Alin-Costel deputat - DA
219. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
220. Puiu Ovidiu senator PSD DA
221. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
222. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
223. Răducanu Sebastian senator PSD DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
225. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
226. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
227. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
228. Roman Nicolae deputat - Abținere
229. Roșca Mircea deputat PNL DA
230. Rotaru Ion senator PSD DA
231. Rujan Dumitru deputat PNL DA
232. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
233. Salan Viorel deputat PSD DA
234. Sandu Viorica deputat PSD DA
235. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
236. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
237. Scarlat George senator PNL DA
238. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
239. Seres Dénes deputat UDMR DA
240. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
241. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
242. Solomon Adrian deputat PSD DA
243. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
244. Stan Ioan senator PSD DA
245. Stancu Paul deputat PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
247. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
248. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
249. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
250. Stoian Maria deputat PNL DA
251. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
252. Stoica Diana deputat USR Abținere
253. Stoica Elena deputat PSD DA
254. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
255. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
256. Stroe Felix senator PSD DA
257. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
258. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
259. Szabó Ödön deputat UDMR DA
260. Șandru Cosmin deputat PNL DA
261. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
262. Șișcu George deputat PNL DA
263. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
264. Șoptică Costel deputat PNL DA
265. Șovăială Constantin deputat - NU
266. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
267. Tănase Antonel deputat - NU
268. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
269. Tătaru Nelu deputat PNL DA
270. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
271. Terente Eugen deputat USR NU
272. Thellmann Christine deputat PNL DA
273. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
274. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
275. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
276. Toma Ilie deputat PSD DA
277. Toma Vasilică deputat PSD DA
278. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
279. Trăilă Cristina deputat PNL DA
280. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
281. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
282. Tudorache Daniel deputat PSD DA
283. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
284. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
285. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
286. Țachianu Marian deputat PSD DA
287. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
288. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
289. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
290. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
291. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL Abținere
292. Veștea Mihail senator PNL DA
293. Vicol Costel senator USR NU
294. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
295. Vîlceanu Dan deputat - -
296. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
297. Vlașin Sorin senator PSD DA
298. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
299. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
300. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
302. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
304. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 aprilie 2024, 12:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro