Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:37

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Art.1
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:310 84 54 36 1 16 12 21 32 29 21 - 4
- voturi pentru (DA):234 84 54 - - 16 12 1 32 29 2 - 4
- voturi împotrivă (NU):71 - - 32 1 - - 19 - - 19 - -
- abțineri:3 - - 2 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:2 - - 2 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
34. Bob Virgil Marius senator USR NU
35. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
36. Bodea Marius senator USR NU
37. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
41. Brătescu Liviu senator PNL DA
42. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bulai Iulian deputat USR Abținere
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR -
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat AUR NU
52. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
62. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
64. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Constantin Daniel deputat PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
76. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
81. Dancă Ionel deputat - NU
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dîncu Vasile senator PSD DA
88. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
89. Dragu Anca Dana senator USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Farago Petru deputat UDMR DA
95. Fădor Angelica deputat PNL DA
96. Fălcoi Nicu deputat USR NU
97. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
98. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
99. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
100. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
101. Firea Gabriela senator PSD DA
102. Firu Stela senator PNL DA
103. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Gál Károly deputat UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
110. Genoiu Mihail senator PSD DA
111. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
112. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
114. Ghica Cristian senator USR NU
115. Giurgiu Adrian deputat USR NU
116. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
117. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
120. Guran Virgil senator PNL DA
121. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
123. Havârneanu Filip deputat USR NU
124. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
125. Humelnicu Marius senator PSD DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
127. Huțu Alexandra deputat PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
129. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
130. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
132. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
133. Ilie Victor deputat USR NU
134. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
136. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
137. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
138. Iordache Ion senator PNL DA
139. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
140. Ivan Dan senator USR NU
141. Kiss János deputat PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
143. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
144. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
146. László Attila senator UDMR DA
147. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
148. Lazăr Teodor deputat USR NU
149. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
150. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
152. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
154. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
155. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
156. Mang Ioan deputat PSD DA
157. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
158. Mareș Mara deputat PNL DA
159. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
161. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
162. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
163. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
164. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
165. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
166. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
167. Mina Marian deputat PSD DA
168. Mircea Florin deputat PSD DA
169. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
170. Mirea Siminica senator PSD DA
171. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
172. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
173. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
174. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
175. Molnar Ervin deputat PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
177. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
179. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
180. Munteanu Remus deputat PSD DA
181. Murariu Oana deputat USR NU
182. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
183. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
184. Mutu Gabriel senator PSD DA
185. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
186. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
187. Nagy Vasile deputat - NU
188. Nassar Rodica deputat PSD DA
189. Nazare Alexandru senator PNL DA
190. Năcuță Sorin deputat PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
192. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
194. Neagu Nicolae senator PNL DA
195. Neață Eugen deputat PSD DA
196. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
197. Niță Nicu deputat PSD DA
198. Oprinoiu Aurel senator USR NU
199. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
201. Panait Radu deputat USR NU
202. Pandea Ciprian senator PNL DA
203. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
204. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
205. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
206. Pălărie Ștefan senator USR NU
207. Pecingină Gheorghe deputat - NU
208. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
209. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
211. Plăiașu Gabriel deputat - NU
212. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
213. Pop Rareș Tudor deputat USR Abținere
214. Popa Maricel senator PSD DA
215. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
218. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
219. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
220. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
221. Postică Andrei senator USR DA
222. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
223. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
224. Prunean Alin-Costel deputat - NU
225. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
226. Puiu Ovidiu senator PSD DA
227. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
228. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
229. Răducanu Sebastian senator PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
231. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
232. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
233. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
234. Roman Nicolae deputat - Abținere
235. Roșca Mircea deputat PNL DA
236. Rujan Dumitru deputat PNL DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
238. Salan Viorel deputat PSD DA
239. Sandu Viorica deputat PSD DA
240. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
241. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
242. Scarlat George senator PNL DA
243. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
244. Seres Dénes deputat UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
246. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
247. Solomon Adrian deputat PSD DA
248. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
249. Stan Ioan senator PSD DA
250. Stancu Paul deputat PSD DA
251. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
252. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
253. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
254. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
255. Stoian Maria deputat PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
257. Stoica Diana deputat USR -
258. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
259. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
260. Stroe Felix senator PSD DA
261. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
262. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
263. Szabó Ödön deputat UDMR DA
264. Șandru Cosmin deputat PNL DA
265. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
266. Șișcu George deputat PNL DA
267. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
268. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
269. Șoptică Costel deputat PNL DA
270. Șovăială Constantin deputat - NU
271. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
272. Tănase Antonel deputat - NU
273. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
274. Tătaru Nelu deputat PNL DA
275. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
276. Terente Eugen deputat USR NU
277. Thellmann Christine deputat PNL DA
278. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
279. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
280. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
281. Toma Ilie deputat PSD DA
282. Toma Vasilică deputat PSD DA
283. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
284. Trăilă Cristina deputat PNL DA
285. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
286. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
287. Tudorache Daniel deputat PSD DA
288. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
289. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
290. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
291. Țachianu Marian deputat PSD DA
292. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
294. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
295. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
296. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
297. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
298. Veștea Mihail senator PNL DA
299. Vicol Costel senator USR NU
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
301. Vîlceanu Dan deputat - NU
302. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
303. Vlașin Sorin senator PSD DA
304. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
305. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
306. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
308. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
310. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 aprilie 2024, 1:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro