Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:38

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Denumirea Sectiunii a 2-a
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:295 85 52 32 - 14 13 17 31 26 19 - 5 1
- voturi pentru (DA):230 85 52 - - 14 13 2 31 26 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):53 - - 29 - - - 6 - - 17 - - 1
- abțineri:10 - - 2 - - - 8 - - - - - -
- nu au votat:2 - - 1 - - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR NU
22. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR NU
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
34. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
35. Bodea Marius senator USR NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
40. Brătescu Liviu senator PNL DA
41. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR Abținere
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
49. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
52. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
55. Cernic Sebastian senator USR NU
56. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
57. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
59. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
60. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
62. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Constantin Daniel deputat PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
67. Crețu Gabriela senator PSD DA
68. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
69. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
71. Cristian Brian deputat USR NU
72. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
73. Csoma Botond deputat UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
77. Dancă Ionel deputat - -
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
79. Dehelean Silviu deputat USR NU
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dîncu Vasile senator PSD DA
84. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
85. Dragu Anca Dana senator USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
89. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
90. Farago Petru deputat UDMR DA
91. Fădor Angelica deputat PNL DA
92. Fălcoi Nicu deputat USR NU
93. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
94. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
96. Firea Gabriela senator PSD DA
97. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
98. Floroiu Ionel deputat PSD DA
99. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
100. Furtună Mirela deputat PSD DA
101. Gál Károly deputat UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
104. Genoiu Mihail senator PSD DA
105. Georgescu Laura senator PSD DA
106. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
107. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
109. Ghica Cristian senator USR NU
110. Giurgiu Adrian deputat USR NU
111. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
112. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
116. Guran Virgil senator PNL DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
118. Havârneanu Filip deputat USR NU
119. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
120. Humelnicu Marius senator PSD DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
122. Huțu Alexandra deputat PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
125. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul deputat - Abținere
127. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
130. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
131. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
132. Iordache Ion senator PNL DA
133. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
134. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
135. Ivan Dan senator USR NU
136. Kiss János deputat PNL DA
137. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - Abținere
138. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
139. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
141. László Attila senator UDMR DA
142. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
143. Lazăr Teodor deputat USR NU
144. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
145. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
147. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
149. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
151. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
152. Mareș Mara deputat PNL DA
153. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
155. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
156. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
157. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
158. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
159. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
160. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
161. Mina Marian deputat PSD DA
162. Mircea Florin deputat PSD DA
163. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
164. Mirea Siminica senator PSD DA
165. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
166. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
167. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
168. Molnar Ervin deputat PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
170. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
172. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
173. Munteanu Remus deputat PSD DA
174. Murariu Oana deputat USR NU
175. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
176. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
177. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
178. Mutu Gabriel senator PSD DA
179. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
181. Nagy Vasile deputat - Abținere
182. Nassar Rodica deputat PSD DA
183. Nazare Alexandru senator PNL DA
184. Năcuță Sorin deputat PNL DA
185. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
186. Neagu Nicolae senator PNL DA
187. Neață Eugen deputat PSD DA
188. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
189. Niță Nicu deputat PSD DA
190. Novak Levente senator UDMR DA
191. Oprinoiu Aurel senator USR NU
192. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
194. Panait Radu deputat USR NU
195. Pandea Ciprian senator PNL DA
196. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
197. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
198. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
199. Pălărie Ștefan senator USR NU
200. Pecingină Gheorghe deputat - NU
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
202. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
203. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
204. Plăiașu Gabriel deputat - Abținere
205. Pop Rareș Tudor deputat USR Abținere
206. Popa Maricel senator PSD DA
207. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
210. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
211. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
212. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
213. Postică Andrei senator USR DA
214. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
215. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
216. Prunean Alin-Costel deputat - Abținere
217. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
218. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
219. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
220. Răducanu Sebastian senator PSD DA
221. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
223. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
224. Roman Nicolae deputat - Abținere
225. Roșca Mircea deputat PNL DA
226. Rujan Dumitru deputat PNL DA
227. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
228. Salan Viorel deputat PSD DA
229. Sandu Viorica deputat PSD DA
230. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
231. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
232. Seres Dénes deputat UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
234. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
235. Solomon Adrian deputat PSD DA
236. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
237. Stan Ioan senator PSD DA
238. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
239. Stancu Paul deputat PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
241. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
242. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
243. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
244. Stoian Maria deputat PNL DA
245. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
246. Stoica Diana deputat USR -
247. Stoica Elena deputat PSD DA
248. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
249. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
251. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
252. Szabó Ödön deputat UDMR DA
253. Șandru Cosmin deputat PNL DA
254. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
255. Șișcu George deputat PNL DA
256. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
257. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
258. Șoptică Costel deputat PNL DA
259. Șovăială Constantin deputat - Abținere
260. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
261. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
262. Tătaru Nelu deputat PNL DA
263. Terente Eugen deputat USR NU
264. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
265. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
266. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
267. Toma Ilie deputat PSD DA
268. Toma Vasilică deputat PSD DA
269. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
270. Trăilă Cristina deputat PNL DA
271. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
272. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
273. Tudorache Daniel deputat PSD DA
274. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
276. Turos Lóránd senator UDMR DA
277. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
278. Țachianu Marian deputat PSD DA
279. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
281. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
282. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
284. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
285. Veștea Mihail senator PNL DA
286. Vicol Costel senator USR NU
287. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
288. Vîlceanu Dan deputat - NU
289. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
290. Vlașin Sorin senator PSD DA
291. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
292. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
295. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 3:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro