Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:38

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Art. 2 si 3
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:316 87 53 36 - 16 14 21 36 26 20 - 6 1
- voturi pentru (DA):239 85 53 - - 16 14 1 36 26 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):74 - - 36 - - - 19 - - 18 - - 1
- abțineri:2 1 - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR NU
22. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR NU
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
31. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
33. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
35. Bob Virgil Marius senator USR NU
36. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
37. Bodea Marius senator USR NU
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
41. Brătescu Liviu senator PNL DA
42. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bulai Iulian deputat USR NU
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
51. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
62. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
64. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Constantin Daniel deputat PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
76. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
81. Dancă Ionel deputat - NU
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dîncu Vasile senator PSD DA
88. Dogariu Eugen senator PSD DA
89. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
90. Dragu Anca Dana senator USR NU
91. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
92. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
93. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
94. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Fălcoi Nicu deputat USR NU
98. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
99. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
100. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD Abținere
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Firea Gabriela senator PSD DA
103. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Gál Károly deputat UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
110. Georgescu Laura senator PSD DA
111. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
112. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
114. Ghica Cristian senator USR NU
115. Giurgiu Adrian deputat USR NU
116. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
117. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
121. Guran Virgil senator PNL DA
122. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
124. Havârneanu Filip deputat USR NU
125. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
126. Humelnicu Marius senator PSD DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
128. Huțu Alexandra deputat PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
131. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
133. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
134. Ilie Victor deputat USR NU
135. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
137. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
138. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
139. Iordache Ion senator PNL DA
140. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
141. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
142. Ivan Dan senator USR NU
143. Kiss János deputat PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
145. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
146. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
147. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
148. László Attila senator UDMR DA
149. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
150. Lazăr Teodor deputat USR NU
151. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
152. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
154. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
156. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
158. Mang Ioan deputat PSD DA
159. Mareș Mara deputat PNL DA
160. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
162. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
163. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
164. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
165. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
166. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
167. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
168. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
169. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
170. Mina Marian deputat PSD DA
171. Mircea Florin deputat PSD DA
172. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
173. Mirea Siminica senator PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
175. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
176. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
177. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
178. Molnar Ervin deputat PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
180. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
181. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
182. Munteanu Remus deputat PSD DA
183. Murariu Oana deputat USR NU
184. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
185. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
186. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
187. Mutu Gabriel senator PSD DA
188. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
189. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
190. Nagy Vasile deputat - NU
191. Nassar Rodica deputat PSD DA
192. Nazare Alexandru senator PNL DA
193. Năcuță Sorin deputat PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
195. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
197. Neagu Nicolae senator PNL DA
198. Neață Eugen deputat PSD DA
199. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
200. Niță Nicu deputat PSD DA
201. Novak Levente senator UDMR DA
202. Oprinoiu Aurel senator USR NU
203. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
205. Panait Radu deputat USR NU
206. Pandea Ciprian senator PNL DA
207. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
208. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
209. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
210. Pecingină Gheorghe deputat - NU
211. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
212. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
213. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
214. Plăiașu Gabriel deputat - NU
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
216. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
217. Popa Maricel senator PSD DA
218. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
219. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
221. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
222. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
223. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
224. Postică Andrei senator USR DA
225. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
227. Prunean Alin-Costel deputat - NU
228. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
229. Puiu Ovidiu senator PSD DA
230. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
231. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
232. Răducanu Sebastian senator PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
234. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
235. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
236. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
237. Roman Nicolae deputat - Abținere
238. Roșca Mircea deputat PNL DA
239. Rotaru Ion senator PSD DA
240. Rujan Dumitru deputat PNL DA
241. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
242. Salan Viorel deputat PSD DA
243. Sandu Viorica deputat PSD DA
244. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
245. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
246. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
247. Seres Dénes deputat UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
249. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
250. Solomon Adrian deputat PSD DA
251. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
252. Stan Ioan senator PSD DA
253. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
254. Stancu Paul deputat PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
256. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
257. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
258. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
259. Stoian Maria deputat PNL DA
260. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
261. Stoica Diana deputat USR NU
262. Stoica Elena deputat PSD DA
263. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
264. Stroe Felix senator PSD DA
265. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
266. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
267. Szabó Ödön deputat UDMR DA
268. Șandru Cosmin deputat PNL DA
269. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
270. Șișcu George deputat PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
272. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
273. Șoptică Costel deputat PNL DA
274. Șovăială Constantin deputat - NU
275. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
276. Tănase Antonel deputat - NU
277. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
278. Tătaru Nelu deputat PNL DA
279. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
280. Terente Eugen deputat USR NU
281. Thellmann Christine deputat PNL DA
282. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
283. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
284. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
285. Toma Ilie deputat PSD DA
286. Toma Vasilică deputat PSD DA
287. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
288. Trăilă Cristina deputat PNL DA
289. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD -
290. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
291. Trufin Lucian senator PSD DA
292. Tudorache Daniel deputat PSD DA
293. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
294. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
295. Turos Lóránd senator UDMR DA
296. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
297. Țachianu Marian deputat PSD DA
298. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
299. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
300. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
301. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
302. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
303. Veștea Mihail senator PNL DA
304. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
305. Vicol Costel senator USR NU
306. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
307. Vîlceanu Dan deputat - NU
308. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
309. Vlașin Sorin senator PSD DA
310. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
311. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
312. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
314. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
316. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 aprilie 2024, 16:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro